ראדי: "מקבל ביקורת כלפיי כל עוד היא מקצועית. שחקנים בסכנין לא שכחו לשחק כדורגל, זה רק עניין של גישה"

קשר בני סכנין בראיון לתכנית הרשת השבועית של אתר יאללה ספורט: "מקווה שהניצחון בגביע ייתן לנו דחיפה מורלית להמשך, השחקנים לא שכחו לשחק כדורגל. ביקורת? מי ששופט מקצועית יודע שאני לא מקור הבעיה. גם מסי הגדול לא היה מצליח להרים קבוצה לבד". 

 

לאחר הניצחון וההפעלה לרבע גמר גביע המדינה, התראיין מהראן ראדי שהיה המצטיין על המגרש בשורות סכנין, בתכנית הרשת השבועית של אתר יאללה ספורט וסיפר על התחושות: "באופן כללי הניצחון הזה אולי נתן לנו יותר ביטחון כללי לכל המערכת ולכל מי ששייך למועדון הזה, אני מקווה שחוץ מהניצחון וההעפלה לרבע הגמר זה ייתן לנו דחיפה מורלית להמשך הדרך בעיקר ביום ראשון מול מכבי פ"ת". 

 

ככלל ניסה ראדי להסביר את הבעיה ממנה סובלת תאחרונה סכנין והסביר: "לדוגמא במשחק מול הפועל חיפה עד הדקה ה-40' התעלינו עליהם וטעות של ריכוז, שמאפיינת את הקבוצה כולה משום מה של ריכוז ומחויבות, הובילה לשערים שספגנו אחד אחרי השני וזה מבחינתי האישית ההבדל בין קבוצה שרוצה יותר מקבוצה אחרת וזה נופל על הדברים הקטנים. גם במשחק מול מכבי חיפה עכשיו הובלנו ושיחקנו אחד בשביל השני, הדברים הקטנים כמו חוסר ריכוז של שחקן כזה או אחר או מצבים נייחים זה מה שגרם לנו לקבל גולים שאפיינו אותנו לצערי השנה. אנחנו מקבלים הרבה גולים כאלה, כשאני הייתי בקבוצות שלקחו אליפויות היה משקל רב לכדורים ממצבים נייחים ואנחנו משלמים עליהם מחיר כבד השנה". 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

על השינוי בעמדת המאמן: "לא רוצים להיכנס לפינות של לשפוט מאמן כזה או אחר, אבל אני דווקא רוצה להזכיר את המצב של עמיר תורג'מן כשהגיע לסכנין וניסה בהרבה דרכים לדחוף את הקבוצה למקום אחר אבל גם הוא הגיע לסיטואציה לא קלה, לסגל חסר מאוד עם הרבה פצועים ואחרי שעשינו תוצאה מצוינת בבני יהודה התחילו עוד פציעות. גם שחקנים צעירים שקיבלו מקום בהרכב וגם הם לא האמינו וכשחקן צעיר עם כל הלחץ הזה אתה לא יכול לצפות שהוא ייתן לך יותר משחקן מנוסה. אני חושב שהוא שילם מחיר על כל הדברים האלה למרות שאם תשאלו את השחקנים רובם תמכו בו. בכדורגל אי אפשר להחליף לצערי 22 שחקנים, תמיד באים לעמדת המאמן וזה מה שקרה. כל מאמ יבוא לכל קבוצה ושאין לו את החומר לעבוד איתו הוא לא יצליח אז מבחינתי לשחקנים יש חלק נכבד בהצלחת מאמן ולא להפך. המאמן יכול לנהל אותם אבל במגרש מחליטים השחקנים".

 

הבחירה בדרסיליה: "מכיר אותו מהעבר מהתפקידים במכבי חיפה וסכנין אבל לא באופן אישי, מה שאני יודע זה שיש בו הרבה פוטנציאל אבל כמו שאמרתי חומר השחקנים הוא המשפיע העיקרי על התוצאות". 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

כשנשאל האם מפריע לו הלחץ הגדול שמופעל עליו להוביל את הקבוצה: "תמיד הייתי שחקן אחראי וקיבלתי ביקורת במטרה למנף אותה ולהיות טוב יותר ובזה אני חושב שהצלחתי ברוב שלבי הקריירה אבל לצערי מה שקורה היום בסכנין זה אחר לגמרי ואני לא רוצה להיכנס לזה יותר מדי אבל מי שנכנס למשפט ורוצה לשפוט מקצועית יודע שאני לא מקור הבעיה אבל אני אחד שתמיד לוקח אחריות ואין לי בעיה לספוג ביקורות. אני לא חושב שיש שחקן בהיסטוריה שהצליח לבד להרים קבוצה ולעשות פלאים. גם מסי הגדול אם לא השחקנים שמסביבו שעוזרים לו לעשות את הדברים האלה הוא לא היה מגיע לאן שהגיע אז בטח ובטח שבסכנין עם כל הסגל החסר. הקבוצה נבנתה מקצועית קצת בחוסר איזון אבל אני לא אחד שבוכה על חלב שנשפך ותמיד מקבל ביקורת בעין יפה כל עוד היא מקצועית. לצערי ברוב המקרים זה נראה שהיא לא מקצועית אבל למדתי בכדורגל שכשהתוצאות טובות כולם יעריכו וככה שופטים אותנו ואני מקווה שבסופו של דבר מה שאני צריך לתת אני אתן". 

 

עוד הוסיף ראדי בנושא זה: "מבחינה סטטיסטית ומבחינת מספרים אני רץ אולי הכי הרבה בליגה אבל זה לא נראה לעין כי אין תוצאות, מבחינת לחימה אני נלחם בכל משחק ומי שטוען שפחות נלחמים זה לא נכון, צריך להבין שכל החיסורים בסגל מאוד משפיעים. ההנהלה עשתה הכל עבור כל מאמן שהיה כאן, הצוות המקצועי החליט מי השחקנים שהוא רוצה שיהיו כאן ובחר בשחקנים שיגיעו או לא יגיעו וכאן הייתה בעיה".

 

על השאלה מה חסר לקבוצה אמר: "זו שאלה שצריך להפנות להנהלה. אם היא תרצה את הדעה שלי אני אגיד. מי שמקבל את ההחלטות המקצועיות זה הצוות בראשות המאמן".

צילום: עובאדה אכתילאת

 

המשחק הקרוב בראשון(19:00) מול מכבי פ"ת: "השחקנים בקבוצה לא שכחו לשחק כדורגל, זה עניין של גישה. אנחנו צריכים להיות מלוכדים במגרש ולא פחות גם מחוצה לו. המטרה המשותפת היא שהקבוצה תצליח ואנחנו צריכים להיות אחד בשביל השני. יש בסכנין חומר שירים את הקבוצה הזאת ואני מקווה שהמאמן הבא יתקן את כל הליקויים שנשארו פה ועם תוספת של שחקנים חדשים אולי נגיע למצב שהקבוצה אולי תתייצב ונתחיל לעשות כמה ניצחונות".

 

הגרלת המפגשים ברבע גמר מול מכבי ת"א: "תמיד כיף לשחק מול קבוצות גדולות, בטח אחת שמובילה את הליגה. כשחקן הגדרתי את זה אנחנו משחקים 11 שחקנים ונכון שלא כולם באותה היכולת אבל אפשר לעצור יכולת עם הרבה מחויבות, לב ונשמה ובסכנין הוכחנו את זה ואני מקווה שגם שם נעשה תוצאה טובה אבל הכי חשוב עכשיו זה להמשיך את הביטחון שקיבלנו מהמשחק הזה ומהאווירה בחוץ שמאוד חשובה לנו האהדה ברגעים הקשים, בעיקר לצעירים. אנחנו רוצים לראות הרבה אוהדים שיגיעו לתמוך לא בשחקן כזה או אחר אלא בקבוצה כולה כי היא מאוד חשובה למגזר ולליגה". 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload