ליגה ב': מכבי טמרה ודבורייה ניצחו והגדילו פער בפסגות שני המחוזות

ליגה ב' צפון: דבורייה הגדילה את הפער מערערה, שאיבדה נקודות מול סנדלה. במחוז המקביל טמרה ניצחה את בועיינה במשחק העונה והגדילה פער בפסגה. 


המחזור ה-18 של ליגות ב' צפון יצא השבוע לדרך ובמסגרתו קיבלנו דרמות מעניינות בפסגות טבלת שני המחוזות. מי לא לקחו חלק במשחקים השבוע הן בני ממ"בע הגליל והגולן ובמחוז המקביל פרדייס והפועל בית שאן שנחו בעקבות אי קיום המשחקים מול הקבוצות אשר הפסיקו פעילותן. 


מחוז צפון א'

מכבי טמרה 0-2 הפועל בועיינה
המוליכה מכבי טמרה שהשיגה ניצחון מוחץ בשבוע שעבר בחוץ מול מג'ד אל כרום,  אירחה בביתה לעיני כ-800 צופים את סגניתה הפועל בועיינה לאחד משני משחקי עונה הצפויים לה בשבועיים הקרובים. טמרה ידעה שניצחון שלה יגדיל את הפער מהרודפות אחריה לשש נקודות ואילו בועיינה ידעה שבפניה עומדת הזדמנות נהדרת לסגור את הפער מהמוליכה.

 

המשחק החל באיחור של רבע שעה מסיבה לא שגרתית כאשר שופטי המשחק טעו במיקום המגרש ונסעו לכפר טמרה שבעמק יזרעאל ולא לטמרה הגלילית. על כר הדשא החל משריקת הפתיחה, הצופים במגרש חיכו 44 דק' בכדי לראות את אחמד דיאב פורץ את הסכר ומעלה את טמרה ליתרון 1-0 שנשמר עד תום המחצית הראשונה. לא חלפה דקה מפתיחת המחצית השנייה ושוב אחמד דיאב החלוץ הוותיק הצליח למצוא את הרשת ולהכפיל את התוצאה בדרך לניצחון גדול של טמרה, ניצחון שבעקבותיו היא מבססת את עצמה במקום הראשון כשהיא פותחת פער של שש נקודות מבועיינה וכפר מנדא וכעת כל העיניים יהיו נשואות לעבר כפר מנדא מולה יתקיים "משחק העונה" השני שלה כשניצחון בו ישלים עבורה צעד משמעותי לעבר העלייה בתום העונה.

צעד משמעותי בפסגה. שחקני טמרה

צילום: דף האוהדים מכבי טמרה


מכבי צעירי שפרעם 4-0 אחווה כפר מנדא 
כשעיניה במגרש ואוזניה למה שהתרחש במגרש הסמוך בטמרה, יצאה אחווה כפר מנדא למשחק חוץ "קל על הנייר" מול מכבי שפרעם שנמצאת עם רגל וחצי בליגה ג'. כצפוי, זה לא הלך קשה לכפר מנדא שהשכילה לכבוש רביעייה מרגלי יניב דרעי (שלושער) ועלי חביבאללה בדרך לניצחון עשירי רצוף שלה וכעת עיניה נשואות לעבר המשחק הגורלי בו תארח את מכבי טמרה.


צעירי כפר כנא 3-0 צעירי טמרה
לפני קרוב לעשור, שתי הקבוצות הללו נאבקו ביניהן בליגה הארצית וכיום שתיהן בתחתית ליגה ב' נאבקות על הזכות להימלטות ממשחק המבחן העלול להוביל לליגה ג' בתום העונה. בשישי האחרון נפגשו השתיים בכפר כנא, בידיעה שתוצאת תיקו לא באה בחשבון וכל קבוצה חייבת את שלוש הנקודות. דווקא האורחת מטמרה שמשחקת שני משחקים בשבוע בעקבות חזרתה לפעילות, היא זו שהשתלטה על העניינים והצליחה להשיג ניצחון גדול בזכות שערים של מאהר אבו אלהיג'א, איברהים חג'אזי ובהא שאמי ובעקבות הניצחון הזה והתוצאות במגרשים האחרים היא פותחת פער של ארבע נקודות מהמקום המוביל למשחק המבחן ואילו כפר כנא מסתבכת חזק בעקבות ההפסד הזה.


אחי עכו 0-1 מג'ד אל כרום
אחי עכו שהגיעה בתקופה לא יציבה ידעה שהפסד נוסף יסתבך אותה עמוק בתחתית ומנגד, מג'ד אל כרום חיפשה ניצחון שישמור אותה בפלייאוף העליון. על כר הדשא, עכו השכילה לנצח בזכות שער בודד של מחמוד פדל ובאמצעות שלוש הנקודות שאספה גם התרחקה מהתחתית. מג'ד אל כרום מצדה למרות ההפסד, עדיין שמרה על מיקומה בעקבות התוצאות מהמגרשים האחרים.


סקציה מעלות 1-1 בית"ר נהריה
סקציה מעלות שעדיין לא ויתרה על חלום ההתברגות בפלייאוף העליון אירחה למשחק דרבי את בית"ר נהריה, איציק זפרני העלה את נהריה ליתרון ראשון, אך איתן אדרי הצליח להשוות ולקבוע חלוקת הנקודות בין השתיים.


עירוני בני כאבול 0-2 מכבי אחווה ירכא
כאבול שמינתה השבוע את המאמן חליל עכרי, קיוותה להתאושש מההפסד בשבוע שעבר מול אלנהדה נצרת וחיפשה ניצחון שירחיק אותה מהתחתית אליה היא לא רגילה. מנגד, עמדה האורחת מכבי ירכא שהגיעה לאחר שניצחה בשלישי את טמרה וחיפשה ניצחון נוסף שיעזור לה במסע ההימלטות ממשחק המבחן. על כר הדשא, כאבול הכריעה את התמודדות כבר במחצית הראשונה בזכות שערים של חמאדה בועל ואחמד דראושה.


מכבי בני נחף 1-1 אלנהדה נצרת
מכבי בני נחף שרוצה לסיים את העונה במקום מבטחים במרכז הטבלה, אירחה בביתה את אלנהדה נצרת שרצתה להשיג ניצחון נוסף שירחיק אותה מירכא וכפר כנא. זה התחיל טוב מבחינת נצרת כשמוחמד חלומי העלה אותה ליתרון, אולם סעיד איוב הצליח להשוות לנחף בדרך לחלוקת נקודות בין השתיים, תיקו שלא משרת את נצרת שנצמדת לירכא וכפר כנא.

 

 

מחוז צפון ב'
מ.ס דבורייה 0-2 הפועל טירת הכרמל
המוליכה מדבורייה שהפסידה את משחק העונה בשבוע שעבר, קיוותה להשיג ניצחון ביתי שיבסס אותה במקום הראשון כשאירחה בשישי את טירת הכרמל. מוליכת הטבלה הצליחה לעמוד במשימה וניצחה בזכות שערים של האחים אסעד וויאם עמאשה ויום למחרת גם קיבלה בשורות טובות מהתענכים על איבוד הנקודות של ערערה שהחזיר את הפער לשלוש נקודות ביניהם כשבוע לפני המפגש המסקרן שמצפה לה מול פרידייס.

הגדילו בחזרה את הפער. שחקני דבורייה

צילום: עובאדה אכתילאת


הפועל רמות מנשה 1-2 הפועל בני מוסמוס
לאחר הניצחון הביתי מול בית שאן בשבוע שעבר, מוסמוס שבה למיקומה לחמישייה הראשונה וקיוותה לייצר רצף חיובי עם ניצחון נוסף כשהתארחה אצל רמות מנשה מהתחתית. זה נפתח טוב מבחינתה של מוסמוס כשמוחמד עואד העלה אותה ליתרון, אך ארז יוסף ושגב לבסקי הפכו את התוצאה למארחת ממנשה שהשיגה ניצחון חשוב בקרבות ההימלטות ממשחק המבחן ואילו מוסמוס תצטרך לתקן ולחזור לנצח מהר ככל הניתן בכדי שתוכל לחזור למקום החמישי אותה איבדה ומי שתפסה אותו היא מכבי נג'ידאת.


הפועל בני סנדלה 1-1 הפועל בני ערערה
המנצחת הגדולה של השבוע שעבר מערערה יצאה לתענכים למשחק חוץ לא קל מול סנדלה בידיעה שדבורייה ניצחה והיא חייבת ניצחון בכדי לשמור על הפער אותו צמצמה לנקודה ביניהן אך על כר הדשא, דווקא סנדלה היא זו שעלתה ליתרון מרגלי יוסי סרוסי. היתרון של המארחת נשמר עד הדקות האחרונות של המשחק ואז הגיע אמרו מרעי כובש שער הניצחון על דבורייה בתוך תוספת הזמן שגם הפעם עשה את העבודה וכבש שער שוויון שקבע חלוקת נקודות בין השתיים ומנע הפסד מערערה.


מכבי בני ריינה 0-1 מכבי אחי איכסאל
מכבי בני ריינה שמתחילת הסיבוב השני נראית באופן שונה מסיום הסיבוב הראשון, אירחה בשבת את מכבי אחי איכסאל ממרכז הטבלה. שער אחד של עמאר זידאן הספיק לריינה לנצח ולבסס את מעמדה בחמישייה הראשונה, תשע מתשע למאמן מאהר חסון במדי קבוצתו החדשה בה הוא עושה עד כה עבודה מצוינת. 


צעירי באקה 2-1 איחוד בני כפר קרע
במשחק הדרבי אירחה צעירי באקה שרוצה להימלט מהמקום המוביל למשחק המבחן ,את השכנה מכפר קרע שרוצה להשיג את אותה מטרה בדיוק. על כר הדשא, ידה של כפר קרע הייתה על העליונה והצליחה לנצח בזכות שערים של אחמד אבו אלפול ומוחמד מסארווה, באסל קעדאן הצליח רק לצמק את התוצאה לבאקה.


במשחק נוסף ניצחה מכבי נג'ידאת בתוצאה 4-0 את הפועל דלית אל כרמל ונכנסה לחמישייה הראשונה בטבלת הליגה. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload