ליגה ב': מכבי טמרה ניצחה ושמרה על הפער בפסגה, פרדיס מחזקת מעמד בצמרת

ליגה ב': מכבי טמרה ממשיכה לדהור עם ניצחון ששומר על הפער בפסגה לקראת משחק העונה הצפוי מול בועיינה, שכבשה חמישייה לרשת של שפרעם במשחק שהופסק לאחר 48 דקות בלבד. במחוז המקביל פרדיס עם ניצחון נוסף מחזקת את מעמדה בצמרת.

 

המחזור ה-17 בליגות ב' יצא לדרך בסוף השבוע האחרון ועיקר העניין בו הופנה לעבר מחוז צפון ב' למשחק העונה בין ערערה לדבוריה שהסתיים בניצחון למארחת ערערה בזכות שער בודד של אמרו מרעי שהובקע עמוק בתוך תוספת הזמן. מלבד משחק זה, התקיימו משחקים שגם בהם היו כמה סיפוריים מעניינים כאשר במחוז המקביל המשחק בין בועיינה לשפרעם נמשך 48 דקות בלבד והופסק עקב ירידת שחקני שפרעם מכר הדשא. 


ליגה ב' צפון ב'
מג'ד אל כרום 3-0 מכבי טמרה

כשבוע לפני משחק העונה מול בועיינה, יצאה המוליכה מטמרה למשחק חוץ קשה בנחף מול מג'ד אלכרום בתקווה לחזור למסלול לניצחונות לאחר התיקו ואיבוד הנקודות בשבוע שעבר מול נהריה. לעומתה, מג'ד אלכרום חיפשה נקודות שיחזקו את מעמדה בחמישייה הראשונה. המחצית הראשונה הייתה כל כולה של טמרה שהצליחה להבקיע פעמיים בעשרים הדקות הראשונות מרגלי אחמד חג'יר, לטמרה הייתה הזדמנות לכבוש גם את השלישי אבל אחמד דיאב החמיץ מהנקודה הלבנה. בתחילת המחצית השנייה אותו דיאב כיפר על הפנדל שהחמיץ וכבש את השער השלישי לטמרה בדרך לניצחון חוץ חשוב לפני המלחמה הספורטיבית בשבת הקרובה מול בועיינה.


הפועל בועיינה - מכבי צעירי שפרעם
הפועל בועיינה הדולקת אחרי טמרה אירחה בביתה למשחק קל על הנייר את מכבי שפרעם האחרונה בטבלה , שהתייצבה למשחק עם שמונה שחקנים בלבד. המשחק נמשך 48 דקות בלבד ובזמן שהתוצאה הורתה על 5-0 לטובתה של בועיינה, סירבו שחקני שפרעם להמשיך את המשחק והשופט הורה על הפסקתו, כך שההכרעה בדבר גורלו עוברת לבית הדין של ההתאחדות שצפוי לפסוק על ניצחון טכני לבועיינה.

שומר על רצף חיובי. פאיד חסון

צילום: חליל חאדר


אחווה כפר מנדא 0-4 בני ממב"ע הגליל והגולן
כפר מנדא, הלהיט של הליגה בחודשיים האחרונים שעדיין לא הרימה ידיים ממאבקי העלייה, אירחה בשישי בשפרעם(המגרש בכפר מנדא עובר שזרוע) את בני ממב"ע הגליל והגולן במטרה להשיג ניצחון תשיעי רצוף שישמור אותה חזק במאבקי הצמרת. המחצית הראשונה הסתיימה מאופסת ובפתיחתה של המחצית השנייה הסכר נפרץ וכפר מנדא השכילה להבקיע ארבעה שערים מרגלי מוחמד זידאן(צמד), אחמד זערורה ומוחמד אבו ריא שסידרו לקבוצתם ניצחון נוסף.


מכבי סקציה מעלות 0-4 מכבי אחווה ירכא
סקציה מעלות הרעננה מהשבועות האחרונים עדיין לא ויתרה על חלום הפלייאוף העליון ובשישי האחרון אירחה בביתה את השכנה מירכא המסובכת בתחתית. על כר הדשא, ידה של מעלות הייתה על העליונה והיא הצליחה לגבור על היריבה בזכות שערים של אופק בנטלולה, איתן אדרי, פואד חיראלדין ועוד שער עצמי של עלי דחלה. התוצאה הזו מקדמת את מעלות צעד נוסף לעבר היעדים שלה. ירכא לעומתה, כמעט מתדרדרת למקום המוליך למשחקי המבחן אך ניצחון שלה בתוצאה 3-1 על צעירי טמרה במשחק השלמה שנערך בהמשך השבוע רק הרתיח את המצב בתחתית שם נאבקות כיום ארבע קבוצות בהפרש של נקודה עד שלוש בלבד.

שחקני בועיינה

צילום: הדף הרשמי בני ממב"ע גולן


אלנהדה נצרת 1-2 עירוני בני כאבול
המארחת שקיבלה "סטירה" אחרי החמישייה מטמרה בשלישי, חיפשה ניצחון ביתי מול כאבול שנאלצה להשתחרר מפאדי זיאדה ושאדי חמדאן שעזבו לליגה הפלסטינאית. זה התחיל טוב מבחינת אלנהדה כשטארק אבו ליל העלה אותה ליתרון, עלי עותמאן השווה לפני תום המחצית ובמחצית השנייה וואיל חסן כבש והעניק את הניצחון לנצרת. מיד לאחר המשחק הודיע מאמנה של כאבול סלאח נמארנה כי הוא מתפטר מאימון הקבוצה בשל סיבות אישיות.


בית"ר נהריה 1-3 אחי עכו
בדרבי השכנות אירחה בית"ר נהריה שרוצה לחזק את מיקומה בפלייאוף העליון, את השכנה מעכו שמצידה מחפשת להבטיח את ההישארות בשלב מוקדם של העונה. המשחק החל טוב מבחינתה של עכו שעלתה ליתרון בזכות שער של טאהר אדריס שפתח את העונה בהפועל כפר כנא והצטרף לעכו ביום האחרון של חלון ההעברות, מרק שמחייב, שלו סויסה ורון בן בסט הפכו את התוצאה לטובתה של נהריה בדרך לעוד ניצחון של נהריה שמרחיק שמונה נקודות מהמקום השישי שלא מוביל למשחקי המבחן. 

 

במשחק נוסף נפרדו צעירי טמרה ומכבי בני נחף בתיקו מאופס, במשחק שבו צעירי טמרה החמיצה כדור עונשין שנהדף על ידי השוער שאדי מיעארי. 


ליגה ב' צפון ב' 
הפועל בני פרדיס 2-4 מכבי אחמד נג'ידאת

מלבד משחק העונה בערערה, השבוע התקיים לו משחק צמרת נוסף בפרדיס כשהקבוצה מקומית אירחה את מכבי נג'ידאת בקרב על מקום בפלייאוף העליון. צמד שערים של רוברט ארחייל העלה את פרידייס ליתרון כפול, מוחמד נוגידאת ועבד כעבייה השוו לנוגידאת, אך יותם נגר ורוברט ארחייל כבשו והעניקו את הניצחון לפרידייס שכעת בנוסף להבטחה הוודאית של המקום בפלייאוף העליון היא רחוקה שלוש נקודות בלבד מהמוליכה דבוריה אותה תפגוש בעיד שבועיים במגרשה הביתי בפרדיס. 


איחוד בני כפר קרע 4-0 מכבי ריינה
מכבי בני ריינה ומאמנה מאהר חסון יצאו למשחק חוץ לא קל מול איחוד כפר קרע, במטרה לחבר ניצחון שני רצוף שיחזק את מעמדם בחמישייה הראשונה. בדומה לשבוע שעבר, גם הפעם הצליחה ריינה לגבור על יריבתה ברביעייה נקייה מרגלי מוהנד ריאן, מאי בר גיל, זידאן עמאר ויחיא חריב.


הפועל רמות מנשה 4-1 מכבי אחי איכסאל
מכבי אחי איכסאל עדיין לא אמרה את המילה האחרונה במאבקי הפלייאוף העליון והשבוע התארחה למשחק חוץ אצל רמות מנשה מהתחתית. מוחמד שיבלי העלה את איכסאל ליתרון כפול, ארז יוסף צימק למנשה ומוחמד דראושה ומוראד כבשו וקבעו את תוצאת המשחק. 


הפועל דלית אל כרמל 0-1 איחוד בני באקה
איחוד בני באקה הגיעה למשחקה בדלייה בידיעה שניצחון והיא מגדילה את הפער מהמקומות המסוכנים שמובילים למשחק המבחן נגד הירידה, אלא שעל כר הדשא הייתה זו דווקא דלייה שהצליחה לנצח בזכות שער בודד של איימן אבו סאלח. ניצחון חשוב להמשך דרכה של דלייה במאבקי ההישרדות עם בית שאן ורמות מנשה.


הפועל בני מוסמוס 1-2 הפועל בית שאן
בני מוסמוס שספגה שני הפסדים רצופים קיוותה להתאושש השבוע על חשבונה של האחרונה הפועל בית שאן שהגיע לאחר הפחתת תשע הנקודות ממאזנה כפי שנקבע בבית הדין. הפעם הכל הלך לכיוונה של מוסמוס שהצליחה לנצח בזכות שערים של מוחמד כבהא ומוחמד מחאגנה, סהר כהן הצליח רק לצמק מפנדל לזכותה של בית שאן.

 

הפועל בני ערערה 0-1 מ.ס דבורייה

ראה סיקור נפרד.

 

במחוז צפון א' צעירי כפר כנא לא שיחקה בשל התפרקותה של אחווה עראבה ובמחוז צפון ב' טירת הכרמל וסנדלה גם הן נחו השבוע.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload