השרה רגב על הסרטון שרץ ברשת: "אוהדי סכנין תקפו באכזריות, מצפה מהמשטרה לפעול". בסכנין הגיבו: "ניסיון נוסף של גניבת דעת". חוגג: "לא ניתן לקומץ להרוס"

השרה רגב הוציאה הודעה חריפה בעקבות אירוע האלימות בדרך לדוחא: "אוהדי סכנין תקפו באכזריות, אסור לעבור בשתיקה על חציית קו האדום מצפה מהמשטרה לפעול". בסכנין הגיבו: "גניבת דעת, כאן משחקים כדורגל ולא קידום בחירות". משה חוגג: "לא ניתן למיעוט להרוס".


בשעות האחרונות הופץ ברשתות החברתיות סרטון בו נצפו אוהדי בית"ר ירושלים מותקפים ברכבם בדרכם למשחק שהתקיים בשבת האחרונה בדוחא. הסרטון זכה לתגובות רבות והראשונה מהן הייתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב שאמרה: "המראות המזעזעים של אוהדי סכנין תוקפים באכזריות רכב ובו אוהדי בית"ר ירושלים מחרידים ואסור לנו לעבור בשתיקה על האירועים הללו. מדובר בארוע חריג וחציית קו אדום שמחייבת את גורמי האכיפה וכל הגורמים הרלוונטיים להגיב בחריפות נוכח הברבריות והאלימות כפי שעולה מהסרטון שפורסם. קראתי את עדויות אוהדי הקבוצה שנסעו באוטובוס ונאלצו להגן על עצמם בעקבות יידויי האבנים לעבר הרכב ואני מצפה ממשטרת ישראל לפעול במהרה לשים ידם על כל המעורבים באלימות האכזרית הזו. זוהי לא התנהגות של אוהדים כי אם של עבריינים המסכנים את ענף הכדורגל ומקומם אינו במגרשי הספורט".

עוד הוסיפה רגב: "זוהי שעת מבחן למ"מ המפכ"ל, ליו"ר ההתאחדות הנכנס, שינו זוארץ ולמערכת אכיפת החוק. אני קוראת לכל הגורמים להסיר כפפות ולפעול בכל הכלים העומדים ברשותם ולדאוג שהעבריינים יבואו על עונשם. מדובר בארוע שתמרור אזהרה גדול מתנוסס מעל כולו. זהו רגע מבחן ליחידת המשטרה למניעת אלימות בספורט שיזמתי את הקמתה ומשרדי מממן מידי שנה במיליונים רבים את פעילותה".

מצד מועדון בני סכנין הגיבו לשרה רגב ואמרו: "שוב ושוב ממשיכה שרת הספורט לדוש בשדות ההסתה ולשוב אל סורה, ניסיון נוסף של גניבת דעת קהל ונטיעת עשבים שוטים בשדות הספורט הינו מנהג שגרתי של שרת הספורט כאשר מדובר בבני סכנין, בניגוד המוחלט לסיכום מפקדי המשטרה וסיקור כ- 30 אנשי תקשורת אשר שיבחו את כלל ההתנהגויות של הקבוצה המארחת ואת אוהדיה ואת השהות באיצטדיון ובעיר, החליטה השרה להשליך קוץ ודרדר במגרשים ולהמטיר אש וגופרית. האירוע אשר עליו מדובר בדרך לעיר סכנין מתואר על ידי השרה בעיין של חמלת יתר ומתירנות מעלה תמהון כלפי האוטובוס המסופר והרכב שנסע בעקבותיו עדויוית של תושבים מהעיר השכנה מתארים התגרות וריקוד מלווה בשירה במהות גזענית של נוסעי האוטובוס ובכל זאת שוטרים נכחו במקום ואין דיווח על החרגה. אין עצורים מלבד אוהד אחד של ביתר אשר שוחרר במיידית. הקול קול מירי רגב והידיים ידי בחירות, כאן משחקים כדורגל ולא קידום בחירות. גברת מירי, תגובתך רעועת מציאות ורוויית התלהבות להמציא אירוע,
די כבר". 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

גם במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים הגיבו ומסרו: " אנו רואים באופן חמור ומביעים שאט נפש מהאופן בהם לא טופלו כראוי שני מקרי תקיפה אלימים במיוחד אוהדי הקבוצה אשר ליוו אותנו למשחק מול בני סכנין(אוטובוס אוהדים אשר נקלע לתקיפה בעראבה הסמוכה לסכנין וניפוץ שמשות רכבים פרטיים של אוהדי בית״ר בסמוך ל-״דוחא״). אוהדי הקבוצה אשר התנהלו למופת בזמן ההגעה והשהות באצטדיון ״דוחא״ בסכנין, אפס גזענות, אפס אלימות ובעיקר סובלנות ואיפוק. למרות הניסיונות להתגרות ולעורר פרובוקציות מצד מיעוט בקרב אוהדי בני סכנין. זאת למרות שהרוב מבין כי מדובר באירוע ספורט בלבד. ברור לנו שניסיון הקומץ בקרב אוהדי סכנין מנסה להרוס את מה שבונים בעמל רב ובשיתוף פעולה הנהלות שני המועדונים. אנו משוכנעים כי הנהלת בני סכנין תפתור את הנושא".

הבעלים משה חוגג הוסיף מטעמו: "אנשים שרוצים להרוס יש בכל מקום. לא ניתן למיעוט להרוס לרוב השפוי שסך הכל רוצה להינות ממשחק כדורגל. אף אחד לא אמר שזה יהיה קל אבל אנחנו ננצח בעזרת כבוד הדדי".

צילום: עובאדה אכתילאת

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload