בסכנין הצהירו: "לא ניתן שהמועדון ירד ליגה". חואן קרלוס עשוי לחזור, בלם זר צפוי להגיע להיבח

דובר בני סכנין מונדר חלאילה: "התחושות קשות, אבל היינו בעבר במקומות קשים בעבר וידענו לצאת מהם. לא נרשה שהמועדון יירד ליגה גם אם ניכנס לגירעונות. לא רואים חותם של המאמן החדש אך נהיה הוגנים איתו בעקבות מכת הפציעות". בלם צרפתי מועמד להגיע למבחנים, מאמן הכושר חואן קרלוס צפוי לחזור לצוות המקצועי. 

בסכנין לא נותרים אדישים למצב הקבוצה בתחתית טבלת הליגה. דובר המועדון מונדר חלאילה אמר אמש לתכנית השבועית של אתר יאללה ספורט: "התחושות הן קשות לאור הסיטואציה שאליה הגיע המועדון מבחינת המיקום בטבלה והפציעות של שחקני מפתח שהיו לנו ציפיות רבות מהם. אני מבין את התחושה הקשה שהולכת ומעמיקה בקרב הקהל אבל מצד שני אנחנו אומרים שספורט ללא מורל ואופטימיות יאבד כל משמעות. סכנין למודים להיות בסיטואציות השונות גם במקומות טובים וגם במקומות קשים. גם כשהיינו למטה תמיד הצלחנו לצאת מהתחושות הקשות".

 יצליחו לצאת מהמשבר? שחקני סכנין

צילום: עובאדה אכתילאת

על המשבר בו נמצאת הקבוצה: "מבחינה מנטלית נדרשים כל בעלי התפקידים להירתם למען חיזוק התחושה המנטלית, גם הקהל שאנחנו מבינים את התחושות שלו. מאוד קל ולגיטימי לתת ביקורת אבל מאוד קשה לבנות דברים שיעמדו בציפיות וזהו תפקידה של ההנהלה. מובן לנו שהקהל כועס ופעמים רבות מדבר מהלב ולפעמים מדבר מהראש גם דברים מאוד נכונים אבל בכל זאת המצב נכון לרגע זה דורש לכידות, ההנהלה התכנסה אתמול ותתכנס גם אחרי המשחק. יש לנו תכניות להמשך".

על המצב אליו נקלעו: "אנחנו לא נרשה שהמועדון ירד ליגה, יש לנו תכניות להתחזק בחוליות החלשות אבל גם אם הגב שלנו יידבק לקיר וניאלץ להמר ולהיכנס לגירעונות נעשה זאת ולא נרשה שהמועדון ירד ליגה. במידה וחס וחלילה זה יקרה יהיה קשה מאוד לחזור ואנחנו מודעים לכך ולכן נעשה כל מה שעומד ביכולתנו בהבנה בתבונה ובאומץ רב והקהל נדרש לתת כתף ולעמוד יחד איתנו". 

סובלים ממכת פציות

צילום: עובאדה אכתילאת

עוד בהקשר התדרדרות הקבוצה אל מתחת לקו האדום הוסיף חלאילה: "אנחנו לא קבוצת תחתית, אנחנו קבוצה בינונית ומעלה שנקלעה לתחתית. אין תחושה אצל אף אחד שאנחנו קבוצה תחתית ומכאן נובעים הוויכוחים סביב מעמדנו. בסיטואציה הזו צריך לאתר את השביל הנכון ונקודות התורפה על מנת לחזק אותן ולצאת מהמצב ככל שיותר מהר".

בנוגע למכת הפציעות שמטרידה את הקבוצה: "אנחנו מנסים לבדוק את החסינות הפוטנציאלית של השחקנים לעמידה בפני פציעות, יכול להיות שנצטרך לבדוק את הנקודה של חוליית אימון הכושר, את הקשר והיעילות עם מערך הפיזיותרפיסטים". 

על מעמדו של המאמן: "נהיה שקופים ואמיתיים, כולם עוקבים אחרי המשחקים שלנו. אני זהיר במילים, תופעת המאמן החדש לא עבדה אצלנו אבל זה לא אומר שהסימפטום הוא במאמן. אסור לנו להיות פזיזים ולהחליט שאם התופעה לא עבדה הסימפטום הוא במאמן. לא נפתור בעיות בפזיזות ונכניס את עצמנו לבעיה גדולה יותר, אך מצד שני אנחנו לא רואים חותם של המאמן החדש. אבל נהיה הוגנים כי הוא הגיע ונפלו פציעות של שחקני מפתח ויש עמדות בהן טעינו בבחירת השחקנים לחוליות האלה. נשחרר ונביא שחקנים ונעשה מה שצריך. מי שצריך להגיד לו משהו נגיד ישירות לו".

ביקורת לצד סבלנות. תורג'מן

צילום: עובאדה אכתילאת

לקראת בית"ר ירושלים: "לא נטיף לקהל שלנו כי הוא לא צריך מי שיטיף לו, הם מודעים לחשיבות המשחק הזה מכל הבחינות. הקהל של סכנין מוזמן לרכוש כרטיסים בחנות המועדון עד לפתיחת המשחק. 800 כרטיסים מוקצבים לאוהדי בית"ר ירושלים".

כאמור בנוגע לשינויים הצפויים בסגל הקבוצה, בסכנין זיהו כי אחת הבעיות המרכזיות של הקבוצה היא בחוליית ההגנה ומנסים לבדוק האם יהיה נכון לפתור את זה באמצעות צירוף בלם זר. כאמור אחד המועמדים להצטרף לעמדה זו הוא הבלם הצרפתי מאמדו וואגה אשר הוא אחד המועמדים הצפויים להגיע למבחנים וייתכן שיגיע כבר לאימון הצפוי להתקיים הבוקר או מחר. הצרפתי בן ה-29 משתרע לגובה 1.90 ועל פי ההערכה המקצועית יודע לשחק כבלם וכמגן ימני. וואגה נבחן בעברו בקבוצת בני יהודה בליגת העל ובשנים האחרונות שיחק בליגת העל האוקראינית ומשם עבר לליגה העיראקית. בנוסף אליו, מאמן הכושר חואן קרלוס נחת ביממה האחרונה בארץ וצפוי לחזור לצוות המקצועי של הקבוצה. 

אהוב במועדון. חואן קרלוס

צילום: מועדון בני סכנין

#בניסכנין

כתבות נוספות