נשר רשמה ניצחון שישי רצוף על חשבונה של כפר כנא, כנאנה צפוי לעזוב

נשר רשמה ניצחון שישי רצוף בתוצאה 1-0 על הפועח כפר כנא. עלי כנאנה צפוי לעזוב בחלון ההעברות: "עשיתי את שלי, שואף תוך שנה להיות בליגת העל".

 

שתיים מהקבוצות המפתיעות בליגה א' צפון בשבועות האחרונים נפגשו ביניהם אמש(שני) באצטדיון נשר כשעירוני נשר המקומית אירחה את הפועל כפר כנא, בפועל הפועל כפר כנא לאחר החלפת ביתיות ודחיית המשחק מיום שישי האחרון בשל תנאי מזג האוויר. 

 

עירוני נשר שדורגה ערב המחזור במקום השישי,  חיפשה גם את הניצחון השישי הרצוף שירחיק אותה מהפועל ירושלים שמדורגת במקום הארבעה עשר ומוביל למשחק המבחן כנגד הירידה לליגה ב'. בדומה לה, גם כפר כנא הגיעה למשחק אחרי ניצחון דרמטי בירושלים, וערב חיפשה ניצחון חמישי שירחיק אותה גם כן מאותו מקום מסוכן המוביל למבחנים ולאחר שאתמול התחזקה בחלוץ מוחמד פודי שהגיע מאסי גלבוע, ואת המשחק הוא פתח על הספסל. כמו כן עוד יבנוגע לסגל, הקבוצה תחסר את מוחמד קנוואתי הפצוע שגמר את העונה.

מוחמד פודי בהופעת הבכורה


השופט גיא דסקל את המשחק לדרך לעיני כ- 100 צופים, המשחק החל בגישושים בין שתי הקבוצות והתרכז בעיקר באמצע המגרש מבלי שיהיו מצבי לכיבוש. בדקה ה-24' למשחק קיבלנו את הבעיטה הראשונה לעבר השער כשהמגן מוחמד שימה שהצטרף בשבוע שעבר לנשר מהפועל שפרעם, בעט כדור מ-16 שעבר מעל לקורה, מיד לאחר מכן עלי כנאנה ניסה את מזלו מתוך הרחבה בכדור שפגש את השוער הצעיר עומר נחפאוי אשר עמד במקום ובזמן הנכון. בדקה ה-30' כפר כנא התעוררה והחלה לתקוף והגיעה לכמה הזדמנות בעיקר דרך בעיטות של עמיר אבלס (פיצי) ודודי אלישע שהכדורים שלהם הלכו מעל לקורה ודרך פאיק מחאמיד ששתי הבעיטות שלו מתוך הרחבה מצאו את השוער סער אוחיון במקומו ובכך הסתיימה לה המחצית הראשונה בתיקו ללא שערים.


המחצית השנייה נפתחה בצורה דומה לראשונה וברבע השעה הראשונה כמעט ולא ראינו מצבים לעבר השערים משני הכיוונים. בדקה ה-60' נרשמה הזדמנות נהדרת לנשר לעלות על לוח התוצאות כאשר אופק אטיאס יישר כדור לבר שמש שמחמישה מטרים בעט כדור חזק שנבלם על ידי הגנת כפר כנא. לא חלפו להן דקות רבות ועלי כנאנה קיבל כדור על קצה הרחבה ושיגר בעיטה חזקה שנהדפה על ידי נחפאוי. בדקה ה-67' נרשמה הזמנות נפלאה נוספת לנשר כשבר שמש בעט כדור חזק מתוך הרחבה שכבר הכניע את נחפאוי אבל הקורה הצילה אותו וכפר כנא ניצלה משער וודאי . 

 

בדקה ה-82' קיבלנו את השער היחיד במשחק כשעלי כנאנה קיבל כדור מאגף שמאל, עבר את המגן ושחרר בעיטה ממרחק של כ-16 מטרים שפגשה את הקורה, ולכדור החוזר הגיע ראשון בר שמש שבעט כדור שטוח לתוך הרשת של כפר כנא וקבע יתרון 1-0 לנשר. מיד לאחר השער ניסתה כפר כנא להשוות אך לא השכילה לכבוש, ובכך מסתיים לו המשחק בניצחון קטן אבל גדול של נשר, שמקרב אותה עד למקום השישי במרחק נגיעה מהפלייאוף, לעומתם בכפר כנא יצאו מאוכזבים מהתוצאה ויצטרכו לשכוח ממנה במהרה שכן בשישי מחכה להם אתגר לא פשוט בדמותה של טירה בחוץ. 

שחקני כפר כנא

 

מי שרשם הופעת בכורה במדי הקבוצה הוא מוחמד פודי שנצפה מאוד מרוצה מהמעבר לקבוצתו החדשה ואין ספק שמוטלת עכליו משימה לא פשוטה. כמו כן מוחמד עקל החלים מפציעתו ונכלל בסגל אך לא שותף בהתמודדות ומי שהצטיין על אף שספג שער מכריע הוא השוער עומר נחפאוי שרשם מספר הצלות קריטיות שמנעו הפסד בתוצאה גדולה יותר בדקות בהן נשר שלטה במשחק. 

 

בצד המנצח, אמר השחקן הצעיר והכישרוני עלי כנאנה: "אני חושב שאחרי שישה ניצחונות אנחנו כבר חולמים עכשיו על הפלייאוף העליון אבל המשימה המשמעותית היא שנישאר בליגה ומקווה ששבוע הבא גם ננצח". 

מבוקש. צפו בראיון עם עלי כנאנה

 

כמו כן בנשר הגיעו להחלטה שלאור ההתקדמות החיובית מפתיחת העונה בליגה, הקשר צפוי לחזור לליגה הלאומית בינואר וכבר מחזיק במספר הצעות אותן בוחנים בימים אלו במועדון. על כך אמר כנאנה: "בחלון ההעברות שעבר אמרו לי שאני חייב להישאר לפחות עד ינואר כדי לעזור לקבוצה להישאר בליגה. לפי דעתי עשיתי את שלי עם שישה ניצחונות ואנחנו כבר רחוקים מהתחתית. אשב עם הסוכן ונראה מה נחליט. האם אני מאוכזב מחצי העונה כאן? בוודאי, התאכזבתי מאוד כי רציתי להתקדם אבל זה מה שיש ונתתי את כולי ב-100 אחוזים".

 

על ההתעניינות מהליגה הבכירה: "אכן בעבר הייתה התעניינות מהפועל ת"א ומכבי נתניה, אני עדיין לא יודע איפה אהיה בעוד שבועיים. בעוד שנה שואף להיות בליגת העל אבל עכשיו לא יודע. נבחן את כל ההצעות".

 

בצד המפסיד אמר בלם הקבוצה מאור סיסו: "מאוד מתסגל, רצינו מאוד לנצח אבל החצי השני הכאיע, שחקני ההתקפה של כפר כנא היו עדיפים עלינו והכושר הגופני גם כן שיחק תפקיד מרכזי. נצטרך לשפר מה שצריך ולהגיע מוכנים לטירה בשישי הקרוב בכדי לחזור לנצח".  

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload