חלוקת נקודות בין כאוכב להרצליה: אבו ניל שב לשחק לראשונה מאז הפציעה, אלהברא הצטיין בשער האורחת

חלוקת נקודות ותיקו מאופס בין כאוכב להרצליה, אמיר אבו ניל שב לשחק לראשונה מאז פציעתו. אלהברא הצטיין בין הקורות של האורחת: "ידענו שיהיה משחק לא קל, אני מרוצה מההופעה שלי ונמצא בתקופה מצוינת".

בזמן שמזג האוויר הוביל לדחיית מספר משחקים בליגה א', משטח הדשא המטופח בכאוכב אפשר את קיומו של המשחק בין הפועל המקומית להפועל הרצליה, מפגש מחודש בין איימן חלאילה למומו ניסטל שלפני שנתיים נאבקו ביניהם על העלייה לליגה הלאומית כאשר שאיימן אימן את איכסאל וניסטל את חדרה.

פגש שוב את חלאילה. ניסטל

הפועל כאוכב שדורגה ערב המחזור במקום ה-12, הגיעה למשחק מעודדת מניצחון החוץ בטירה לפני שבועיים ובקבוצה קיוו להשיג ניצחון שני רצוף שיקדם אותם לחלק העליון של הטבלה. לסגל הקבוצה חוזר לראשונה מזה שלושה חודשים אמיר אבו ניל זכר לפציעת השבר בקרסול והקשר פתח את המשחק על הספסל כשלצדו ישב הרכש החדש גל אלקנתי שהצטרף לפני יומיים. לעומתם, השחקן המקומי ווסים עלי ממשיך להיעדר בשל פציעתו. מנגד, האורחת מהרצליה הממוקמת רביעית רוצה לכפר על התיקו הביתי מול אסי גלבוע ולחזור למסלול הניצחונות שיקרב אותה עוד מספר צעדים למאבקי העלייה ומהסגל שלה נעדרו סתיו בן אהרון ובר גלילי הפצועים.

לעיני כ-150 אוהדים אמיצים שעזבו את התנורים החמים בבתיהם לטובת הכדורגל, יחד עם עוד ארבעה שעשו את הדרך הארוכה מהרצליה, הוציא השופט תומר צוקרמן את המשחק לדרך. פתיחת המשחק הייתה כל כולה של האורחים מהרצליה וכבר בדקה הראשונה כמעט זכינו לראות שער כאשר שנגיחה של אלירן שמש פגשה את קורת שערו של שיבל ולאחריה הרצליה שלטה יותר בכדור, אך זאת מבלי לסכן שוב את השער.

אוהדי הפועל כאוכב

בדקה ה-32' החליט המאמן איימן חלאילה לעורר את שחקניו וביצע חילוף מוקדם כשהוציא את אנס נסאר ובמקומו הכניס את גל אלקנתי ומאז כאוכב החלה לתקוף וניסתה לאיים על שערה של הרצליה בעיקר דרך בעיטות מרחוק מרגליהם של עבד מורג'אן וואיל חרבאוי שהכדורים שלהם נהדפו היטב על ידי השוער הצעיר בשארה אלהברא. מנגד, בדקה האחרונה של המחצית להרצליה הייתה הזדמנות לעלות ראשונה על לוח התוצאות אך הבעיטה מכ-6 מטרים של המגן נדב עמרן פספסה בסנטימטרים בודדים את שערו של שיבל.

את המחצית השנייה כאוכב פתחה טוב וכבר בדקה הראשונה שלה הקבוצה הגיעה להזדמנות אדירה כאשר שאבי מלכה שחרר כדור שטוח מכ-20 מטרים שנהדף טוב על ידי אלהברא לקרן. לא חלפה דקה וגיא אסרף מנגד ניסה את מזלו ממרחק של כ-25 מטרים בכדור חזק ששיבל הצליח להדוף. בדקה ה-68' הזדמנות אדירה לכאוכב כאשר הקפטן נביל עלי עבר שני שחקנים, נכנס לרחבה ושלח כדור חזק שנעצר שוב על ידי בשארה אלהברא.

אבי מלכה ואיימן חלאילה

בדקה ה-71' נרשם אירוע מרגש במגרש בכאוכב כאשר אמיר אבו ניל נכנס למשחק לראשונה אחרי שלושה חודשים שבהם היה פצוע ושתי דקות לאחר מכן לגל אלקנתי הייתה הזדמנות אדירה לעלות את כאוכב ליתרון כששלח כדור חזק מתוך הרחבה שפגש שוב את אלהברא במקומו. הקצב היה מהיר, שתי דקות בלבד לאחר מכן שוב כאוכב ניסתה כשאבי מלכה קיבל כדור על קו ה-16, נכנס לתוך הרחבה ומזווית קשה בעט כדור שחלף ליד קורת שערה של הרצליה. עמוק בתוך תוספת הזמן להרצליה הייתה הזדמנות נהדרת להכריע את ההתמודדות כשאלירן שמש נגח מקרוב אך הכדור שלו חלף מעל לקורה ולא שינה את התוצאה שנותרה בעינה תיקו מאופס בין השתיים שיצאו עם נקודה בודדת כל אחת.

בצד של כאוכב הייתה תחושת פספוס מכך שהקבוצה הגיעה לכמה מצבים אך לא הצליחה לתרגם אותם לשערים: "הגענו למצבים והשתפרנו תוך כדי משחק, היינו דומיננטיים והגענו לכמה מצבים מאוד טובים אפילו הייתה הצלה אחת מקו השער כך שיש תחושת פספוס, אבל בסך הכל אנחנו במצב נקודות סביר ולא מסתכלים מטה בטבלה" סיפרו בכאוכב. בנוסף, מרוצים מכך שהקבוצה התחזקה ואמרו: "אנחנו מאוד מעודדים מחזרתו של אמיר אבו ניל, כשהוא יחלים במאת האחוזים תהיה לנו שלישייה התקפית מצוינת יחד עם אלקנתי ואבי מלכה".

שב למגרשים. אבו ניל

נקודת האור שכאוכב יכולה לקחת מהמשחק הזה היא שלראשונה מאז המחזור השישי מצליחה הקבוצה לשמור על שער נקי וכעת העיניים יהיו נשואות לעבר שבוע הבא למפגש מול זלפה, הקרב בין שתי העולות החדשות מליגות ב'.

אחד הגורמים לכך שכאוכב לא השכילה לנצח היום היה השוער האורח בשארה אלהברא שכדאי לסקאוטים להתחיל לעקוב אחריו. אלהברא בן ה-20 שגדל במחלקת הנוער של אורתודוקסים יפו ובעונה שעברה שיחק איתם בליגה ב' עד שהגיע העונה להפועל הרצליה וזו עונתו הראשונה בקבוצת בוגרים בליגה א', התראיין לאתר יאללה ספורט בסיום המשחק וסיפר: "ידענו שלא יהיה לנו משחק קל ומבחינתי היה משחק מצוין, היו לי כמה הדיפות טובות ואני שמח שהצלחתי לשמור על שער נקי. זה לא המשחק הראשון שאני מציג יכולת מצוינת, גם מול טבריה וצור שלום היו לי משחקים מצוינים".

כשנשאל על מטרת הקבוצה ושאיפותיו האישיות אמר השוער לסיום: "המטרה של הקבוצה היא לעלות ליגה ומבחינה אישית אני מקווה להתקדם ולהגיע לרמות הגבוהות בארץ".

אוהדי הפועל כאוכב

#הפועלהרצליה #הפועלכאוכב

כתבות נוספות