אכסאל הודחה מגביע המדינה לאחר הפסד לנצרת עלית. אבו סאלח: "נמחק את המשחק הזה באמצעות ניצחון בליג

עוזר המאמן חוסאם אבו סאלח לאחר ההפסד בתוצאה 3-0 לנצרת עלית: "חבל שאנחנו מתחילים לשחק אחרי שסופגים שער. אכסאל תחזור להיות טובה כבר ממשחק הליגה הקרוב בשלישי ובאמצעות ניצחון על אשקלון נמחק את ההפסד הזה".

במסגרת משחקי סיבוב ח' של גביע המדינה, אירחה הפועל נצרת עילית אמש(שישי) את הפועל אכסאל. המשחק נפתח במזג אוויר מצוין לכדורגל, אך ביציע הורגשה הנוכחות הדלה של אוהדי אכסאל. על כר הדשא, השער הראשון במשחק היה מהיר וכבר בדקה ה-4' אוהד רבינוביץ' הקפיץ כדור מעל שוער אכסאל שקבע 1-0 מהיר לנצרת עילית. בדקה ה-18' שוב אוהד רבינוביץ' בהזדמנות גדולה להכפיל את היתרון באחד על אחד ניסה להקפיץ מעל השוער, אך נגח את הכדור המוקפץ לקורה.

בדקה ה-28' הגיעה ההזדמנות של אכסאל כאשר יובל יוסיפוביץ' בפעולת הכנה מצוינת הרים כדור לרחבהודייגו סליס בעט אותו מהאוויר אך פגע בקורה. בקה ה-43' שוב אכסאל בפעולה טובה מימין כאשר הרמת כדור של עלא ג'עפר לתוך הרחבה הגיעה עד יוסיפוביץ' שניסה גם הוא בבעיטה מהאוויר אך נעצר אצל הגנת נצרת עלית בעוד שחקני אכסאל טענו לנגיעת יד, אך השופט לא קנה את טענותיהם והורה להמשיך במשחק. על סף המחצית בדארנה בבעיטה חופשית ממרחק של כ-40 מטרים שלח כדור לעבר השער שאמנם היה קרוב למסגרת, אך יצא החוצה.

שחקני הקבוצות על כר הדשא

המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים מצד שתי הקבוצות ונפתח בסערה מצדה של נצרת עילית על שערה של אכסאל. בדקה ה-48' הצלה נהדרת של שוער אכסאל מתוך תיבת החמש לכדור מסוכן של המארחת, הוביל לקרן לזכותה של נצרת עלית. סלבה אורחוב קיבל את הכדור המוגבה לתוך הרחבה וכאשר הוא בודד מאחורי הגנת אכסאל, שלח נגיחה מדויקת אל תוך השער שקבעה יתרון 2-0 לזכות קבוצתו של ירון הוכנבוים.

בדקה ה-57' ערך אדהם האדיה חילוף ראשון בשורות אכסאל כאשר הכניס את והיב חביב אללה במקומו של יובל יוסיפוביץ'. בדקה ה-60' הזדמנות נוספת של אכסאל הלכה איבוד כאשר מוחמד בדארנה קיבל כדור רוחב בתוך הרחבה, אך שלח אותו חלש לידי שוער נצרת עלית. דקה אחת לאחר מכן פינה את מקומו מוחמד בדארנה לטובת כניסתו של השחקן המקומי חכים שהואן. בדקה ה-68' ערך האדיה חילוף שלישי כאשר יצא דגו סליס ונכנס רפאל דה לה סוזה.

שלוש דקות בלבד לאחר החילוף אכסאל כמעט וצימקה את התוצאה, אך בלם נצרת עילית הרחיק לקרן כדור רוחב מצוין שהיה מיועד לדה לה סוזה. במהלך הקרן שוב הופנו טענות מצד שחקני אכסאל על כך שהכדור פגע בידו של אחד משחקני נצרת עילית, אך גם הפעם השופט לא קנה את הטענות. בדקה ה-80' זה כבר הפך לאבוד עבור אכסאל כאשר כדור שהוגבה לתוך רחבת אכסאל, הגיע אל ראשו של אחמד קסום שבנגיחה לאחור כבש את השלישי לזכות נצרת עלית וקבע תוצאת 3-0 שנשמרה עד לסיום. בדקות המשחק האחרונות לא נרשמו אירועים רבים, מלבד טעות של שוער אכסאל שלא השתלט היטב על החזרת כדור מאחד משחקניו והכדור חלף לו מתחת לרגל, אך למזלו המשיך לקרן ולא לרשת. התוצאה הסופית של המשחק העניקה את הכרטיס לשלב הבא להפועל נצרת עלית ואילו הפועל אכסאל שהודחה מהמפעל תמשיך להתרכז במסע ההישרדות בליגה.

עוזר מאמן הקבוצה חוסאם אבו סאלח אמר בסיום המשחק: "אחרי ההפסד נגד רמה"ש כשבאנו לאימונים ידענו שמחכה לנו משחק קשה בגביע המדינה, אבל כל מי שראה את המשחק ראה שהגולים של נצרת עלית היה בגלל טעויות של השחקנים שלנו ודווקא כשקיבלנו גול בפתיחת המחצית הראשונה התחלנו לשחק וחבל שאנחנו מתחילים לשחק אחרי שאנחנו סופגים שער, זה מאחורינו ויום שלישי יש לנו משחק קשה נגד אשקלון. נתכונן טוב למשחק הזה".

חוסאם אבו סאלח עוזר מאמן אכסאל

על המשחקים האחרונים של הקבוצה והיכולת אותה מציגה בהם: "גם כשהפסדנו את שני המשחקים האחרונים אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה טובה אבל צריכים להתחזק בעוד שלושה ארבעה שחקנים ואנחנו כבר במו"מ עם שחקנים, אכסאל תחזור להיות טובה מיום שלישי הקרוב, אנחנו מכינים את הקבוצה כדי לנצח שם. לעבור שלב היה יכול להיות לא רע, אבל הלחם שלנו זה בליגה. אני ואדהם נעשה את העבודה הטובה ביותר עבור הקבוצה ובאמצעות ניצחון ביום שלישי נמחק את המשחק הזה".

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות