בני סכנין ניצחה את אחי נצרת ועלתה לשלב הבא בגביע. חשש מחומרת הפציעה של אקפביו, עטאא ג'אבר ייבדק

סכנין ניצחה את אחי נצרת בדרבי המגזר בזכות שער ניצחון של עטאא ג'אבר, שגם נפצע והוחלף דקות לאחריו. חשש מחומרת פציעתו של אקפביו, שלא נכלל בסגל למשחק. תורג'מן: "שיחקנו טוב יותר מברעננה, בגביע צריך להתקדם ולעבור שלב. חאלד חלאילה? כרגע נכון לדעתי להכניס אותו כמחליף בדקות בהן צריך שמירה ומנהיגות". ויסאם חליליה: "היינו טובים יותר מסכנין".

לא מעט דובר בשבוע האחרון על דרבי המגזר המסקרן שנוצר בעקבות הגרלת סיבוב ח' של גביע המדינה שהפגישה היום(שישי) את בני סכנין ואחי נצרת למאבק על הכרטיס לשלב הבא. בהתאם להיסטוריה ארוכת השנים בין השתיים, הציפייה הייתה להגעת כמות גדולה של קהל על אף שבפועל אף אחד מהיציעים לא היה מלא.

על כר הדשא, סכנין הייתה הראשונה להגיע להזדמנויות כאשר בעיטה חופשית וקרן של מהראן ראדי בנוסף להרמת כדור מצוינת של ישראל זגורי אל ראשו של אוסמה חלאילה שפתח בהרכב במקומו של גדיר הפצוע, לא התממשו לכדי שער יתרון. מנגד אנס דאבור כמעט וניצל מצב מסוכן מבעיטת קרן לטובת אחי נצרת אך איהאב גנאים בהצלה גדולה מנע מקבוצתו להיקלע לפיגור.

אנס דאבור מול שחקני סכנין

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-29' הגיע הרגע המשמעותי של המשחק כאשר מהראן ראדי הגביה כדור מצוין לאוסמה חלאילה, שניסה לנגוח פנימה אך הכדור פגע בקורה, במשקוף וחזר אל עטאא ג'אבר שדייק בנגיחה פנימה וקבע יתרון 1-0 לזכות סכנין.

דקות בודדות לאחר השער שכבש, פונה ג'אבר מתחומי המגרש לאחר נחיתה לא טובה על כף רגלו שמנעה ממנו להמשיך לשחק ובמקומו נכנס קלאודימיר פריירה. על סף סיום המחצית, אבדן כדור של עלי אבו ריא בתוך הרחבה כמעט העניק שוויון לאורחת מנצרת, אך הגנת סכנין ומחמוד קנדיל שהיה במשחק מצוין הצליחו למנוע מכך לקרות.

שחקני סכנין חוגגים את השער

צילום: עובאדה אכתילאת

המחצית השנייה לא התעלתה גם היא לרמה גבוהה כאשר עם פתיחתה אחי הצליחה להגיע לשני מצבים טובים מרגליהם של אנס דאבור בבעיטה חופשית, המאיים הגדול ביותר של האורחת, וספואן חילו במצב של אחד על אחד מול קנדיל, אך שניהם לא צלחו. מנגד, כדור חזק ששלח מהראן ראדי מחוץ לרחבה, חלף בסמוך לקורה. בדקה ה71' גם הוחלף ראדי ובמקומו נכנס לכר הדשא קפטן הקבוצה חאלד חלאילה, שחגג השבוע את הולדת בנו. גם אחי נצרת מצדה ניסתה לבצע שינוי והכניסה את עידו אקסברד במטרה לנסות ולכבוש את שער השוויון המיוחל ואולי לשנותא ת גורל המשחק.

כארבע דקות לאחריהם נכנס לכר הדשא לראשונה העונה בליגת העל החלוץ מוחמד חלאילה, אחיו הצעיר של אוסמה חלאילה. כבר בדקה הראשונה שלו על המגרש, הצליח חלאילה הצעיר לייצר מהלך ודאבל פס עם אחיו הגדול שכמעט הניבו שער, אך הבעיטה המסיימת לא הייתה מספיק טובה ונבלמה על ידי שוער אחי. בתוך תוספת הזמן שוב חלאילה, אך הפעם האח הבוגר, קיבל כדור מצוין מחאלד חלאילה שהותיר אותו לבד מול שוער האורחת אך גם הפעם זה לא הסתיים בשער והתוצאה נותרה בעינה 1-0 לזכות בני סכנין שמעפילה לשלב הבא במפעל.

קפטן בני סכנין חאלד חלאילה

צילום: עובאדה אכתילאת

מעבר לשמחה על הניצחון שמעלה את הקבוצה לשלב הבא, בסכנין קיים חשש כבד בנוגע למכת הפציעות שתוקפת את הקבוצה כאשר היום לא נכללו בסגל מסיבה זו מארון גנטוס, אלבין פנישי, שלומי אזולאי וסארי פאלח. כמו כן גדיר אמנם נכלל בסגל אך לא שותף במטרה לא לסכנו. בנוסף לכל אלו, גם שחקן הרכש ג'ורג' אקפביו נותר מחוץ לסגל המשחק בעקבות מכה שספג במהלך השבוע כאשר בקבוצה מספרים שחש כאבים בברכו ועל פי בדיקה ראשונית קיים חשש גדול לפגיעה ברצועות, אך בקבוצה ימתינו לבדיקת MRI שצפוי לערוך בראשון הקרוב ולא ממהרים להסיק מסקנות עד אז. כמו כן גם עטאא ג'אבר שספג פגיעה בכף רגלו ייבדק ותיקבע חומרת פציעתו ובסכנין מקווים לבשורות טובות בעניינו שכן מדובר באחד השחקנים המשמעותיים בהרכב הקבוצה, אך בשלב זה ספק אם יוכל להיכלל בסגל המשחק הקרוב מול נתניה שיתקיים כבר ביום שלישי הקרוב.

מאמן הקבוצה עמיר תורג'מן אמר בסיום: "בחצי הראשון היינו טובים, הגענו למספר מצבים לא רע בכלל, בחצי השני טיפה נלחצנו וירדנו אחורה. אני לא חושב שהמשחק הזה היה רע, הוא היה הרבה יותר טוב מהמשחק ברעננה. בגביע צריך להתקדם ולעבור שלב. אנחנו צריכים תמיד להשתפר גם ברמה האישית וגם ברמה הקבוצתית. החיסור של שישה שחקני הרכב השפיע אבל מי ששיחק עשה עבודה נפלאה ומצוינת ומי שיהיה טוב ישחק יותר".

על אווירת הדרבי שהורגשה במשחק ולאורך השבוע האחרון: "אהבתי את הגישה של שתי הקבוצות מבחינת הספורטיביות, זאת הדרך הנכונה".

בנוגע לשיתוף השחקנים הצעירים והדקות שקיבל לראשונה השחקן הצעיר מוחמד חלאילה: "יש בסכנין הרבה שחקנים צעירים, יש דרך לעבור זה ברור אבל היום שהיה לי חסר וראיתי שהאחים חלאילה עושים את העבודה טובה באימונים אז הם גם שיחקו".

לסיום אמר תורג'מן על נושא שיתופו של הקפטן חאלד חלאילה שנכנס בשני המשחקים החארונים כמחליף: "מה שחשוב זה מה שאני רואה באימונים. חאלד מתאמן בצורה פנטסטית אבל זה נכון לדעתי כרגע להכניס אותו בדקות שבהן אנחנו צריכים לשמור ולעשות מנהיגות למרות שיש שחקנים נוספים שיודעים להנהיג. חאלד עשה עבודה טובה כמו הרבה שחקנים, וזאת הדרך לעבוד קשה, להתקדם ובסופו שלד בר התוצאות יגיעו".

עטאא ג'אבר לאחר כיבוש השער

צילום: עובאדה אכתילאת

בצד המפסיד אמר ממלא מקום המאמן באחי נצרת ויסאם חליליה: "היינו טובים במשחק ומסוכנים יותר מסכנין, המשחק היה חשוב לנו לנצח אבל בסופו של דבר הייתה יכולת טובה וזה מה שמעניין. מבחינת המשחק כולו מבחינת יכולת אפשר להגיד שהיה 50-50 בינינו לבין סכנין. מאמן הבא? אני לא מתעניין בזה, חי ממשחק למשחק. מעניין אותי רק להביא נקודות ליגה לאחי נצרת כי היא צריכה אותן. כל עוד שאין נקודות אנחנו מאוכזבים".

מוחמד חלאילה מול שחקני אחי נצרת

צילום: עובאדה אכתילאת

#בניסכנין #אחינצרת

כתבות נוספות