גביע המדינה: דבורייה רוצה לעשות כבוד מול נתניה, כפר קאסם רוצה ניצחון נוסף על יריבה מהלאומית

האם דבורייה תהיה הסינדלה? כפר קאסם תשחזר את הניצחון על קבוצה מהלאומית בסיבוב ז'? ומה תעשה הפועל אכסאל מול נצרת עלית? קראו.

הפועל רמת השרון - מ.ס כפר קאסם (שישי, 14:00)

חניכיו של איסמעיל עאמר שנמצאים בתקופה נהדרת במשחקי הליגה, רוצים להמשיך ולרשום הישגים גם במפעל הגביע. כזכור, את הסיבוב הקודם עברה כפר קאסם כשניצחה את הפועל פתח תקווה משער אדיר של קשרה המצטיין אוהד אדלשטיין וכעת תעמוד הקבוצה למבחן נוסף מול קבוצת ליגה לאומית ובקרב השחקנים, הצוות המקצועי והקהל יש תחושה ואמונה שהכל אפשרי ולא רק בגלל ש"לגביע חוקים משלו" אלא מכיוון שמדובר בקבוצה עם סגל שחקנים בכיר שיכול להתמודד מבחינת יכולת מול קבוצה מהליגה השנייה.

מאמן הקבוצה איסמעיל עאמר אמר לקראת המשחק: "אני מאוד מקווה שנעלה שלב. ניתן פייט ונבוא כדי לתת את הכדורגל שלנו, אנחנו משחקים בשביל ליהנות ולשמח את הקהל. נשחק כדורגל התקפי ולא כדי להסתגר, ניתן את ה-200% שלנו כדי לעלות שלב ונקווה שזה יספיק לנו".

בלמה של כפר קאסם מוחמד מחאג'נה סיפר על התחושות בקרב השחקנים: "אנחנו מסתכלים על המשחק הזה כמשחק חשוב מאוד להמשך הרצף הטוב שעשינו בתקופה האחרונה ולא מעניין אותנו נגד מי אנחנו משחקים. חשוב לנו מאוד להראות טוב במשחק שלנו ואין כיף לנצח עוד קבוצה מליגה מעלינו ולהגיע לעוד שלב. השמיים הם הגבול. נכון שלגביע חוקים משלו, אבל באמת אין פער די גדול מבחינת יכולת ואנחנו מסוגלים לנצח כל קבוצה בלאומית ביום טוב שלנו".

רוצים להמשיך במומנטום. מחאג'נה

צילום: איהאם ג'בארין

מכבי נתניה - מ.ס דבורייה (הערב, 19:15)

לפני כשנה עמדה דבורייה יחד עם המאמן חנא פרהוד על הקווים במעמד דומה כאשר אז פגשה את הפועל פתח תקווה ואמנם הפסידה, אך לא התבטלה וחזרה לכפר לאחר תצוגת כדורגל מכובדת. גם הפעם ההגרלה הפגישה בין פרהוד וחניכיו לבין קבוצה בכירה והפעם המשימה קשה הרבה יותר ותהיה מול מכבי נתניה מליגת העל. בדבורייה עסקו ללא הפסקה במשחק לאורך השבועות האחרונים וההתרגשות לקראתו ניכרת אצל כל אוהד ותושב הכפר שרוצים לראות את קבוצתם גם השנה מספקת כבוד רב לכפר ומצליחה על הבמה הכי גדולה להראות שמדובר בקבוצת כדורגל ראויה וטובה ויותר מכל, שיודעת לעמוד בלחץ האדיר ובמעמד המיוחד. 

חלוץ הקבוצה אסעד עמאשה שבאופן אישי כבש שערים וחש את מעמד גביע אשתקד, זוכר היטב את תחושת ההצלחה במשחקי המפעל והפעם ההתרגשות אצלו כפולה כאשר מעבר למעמד מול קבוצת ליגת העל, הוא יגיע אליו יחד עם אחיו ויאם עמאשה שאולי מבחינתו המעמד דווקא די מוכר אך ללא ספק יהיה שונה. אסעד סיפר על התחושות שלו לקראת המפגש ואמר: "אני מתרגש כאילו מחר יש לי גמר גביע, קשה לי להירדם בלילות אני כל היום חושב על המשחק וכל שנייה זה מתקרב. אני הייתי בעונה של האליפות עם קרית שמונה כשעליתי מהנוער והיו לי כמה דקות בכמה משחקים, אני מכיר את הקושי של המשחק אבל אני מאמין שנבוא בכל הכוח ונעשה כבוד קודם כל לעצמנו ולכפר".

רוצה לחגוג שוב בגביע. עמאשה

צילום: עובאדה אכתילאת 

הפועל נצרת עלית - הפועל אכסאל(שישי, 14:00)

על פניו מפגש שנראה כמו עוד מפגש ליגה לאומית, אך בשני המועדונים מתייחסים אליו אחרת. באכסאל לא מסתירים את התחושה שהמטרה העליונה שלהם העונה היא הבטחת ההישארות בליגה וכל מעבר בשלב בגביע המדינה הוא רק בונוס, אך בכל זאת יעשו הכל בכדי לספק תצוגה טובה ואולי להשכיח את האכזבה ממשחק הליגה האחרון דווקא באמצעות הצלחה במפעל הגביע. 

היו"ר בהאא חליל סיפר על התחושות לקראת המפגש: "משחקי הליגה יותר חשובים ונבוא בסגל חסר(ללא עלאא אבו סאלח שירצה עונש הרחקת צהובים). אני מאמין שאדהם ייתן למספר שחקנים שלא שותפו דקות רבות עד כה להשתלב במשחק הזה".

בהאא חליל

צילום: עובאדה אכתילאת 

#דבורייה #מסכפרקאסם #אחינצרת

כתבות נוספות