חלוקת נקודות בין אום אל פחם לבאקה אל גרבייה במשחק העונה של ליגה א' צפון

תיקו 1-1 וחלוקת נקודות במשחק העונה בצפון: גיא כהן העלה את באקה ליתרון מהיר, אך אילון אלימלך השווה עוד לפני תום המחצית. 

 

קרנבל ספורטיבי מדהים קיבלנו היום בבאקה כאשר היציע הביתי נצבע בדגלי אדום לבן ואילו 200 האוהדים של הפועל אום אל פחם מילאו את היציע שלהם עד אפס מקום, אווירה מחשמלת שמצדיקה את כינוי "הקלאסיקו של המגזר" על המשחק היום. בצד המקצועי, החליט הדרי להמשיך באותו מערך הגנתי הכולל את ניר דרור בעמדת המגן השמאלי ושרון לוי בעמדת הבלם. מנגד, בבאקה אל גרבייה פתחו על הספסל המצטרפים החדשים שלומי אביסידריס ואסלאם מוואסי. 

 האווירה המדהימה ביציע אוהדי אום אל פחם
צילום: איהאם ג'בארין

 

על כר הדשא, החל מהפתיחה הורגשה ההתקפה הקטלנית של באקה שניסתה בכל פעם ללחוץ על שערה של אום אל פחם וכבר בדקה ה-9' מהלך מצוין בשיתוף פעולה של גיא כהן ואוהד קדוסי נעצר אצל "הבולדוזר" של אום אל פחם ג'ינג'י מחאמיד שהיה במקום והרחיק לקרן. שתי דקות לאחר מכן מועמר קראקרה עבר את בלם באקה בפעולה יפה, אך על סף הרחבה פספס את הכדור ונסגר על ידי מגן האורחת. 

 

בדקה ה-16' גיא כהן ניצל פעולת הכנה מדהימה של אוהד קדוסי, שחטף כדור באמצע המגרש והכניס לקשר שדהר לבדו מול שוער אום אל פחם, לא התבלבל וגלגל פנימה את הכדור שקבע יתרון 1-0 לבאקה. מיד לאחר השער, אום אל פחם ניסתה לבנות התקפות מסודרות לכיוון שערה של באקה, אך נתקלה בהגנה שבתיאום מוחלט השתלטה על כל ניסיון של קראקרה להגיע להזדמנויות. בדקה ה-23' קראקרה שוב בניסיון טוב מתוך הרחבה, ניסה בעיטה עם הגב לשער אך הכדור שלו נבלם אצל הגנת באקה ויצא לקרן. 

 

האווירה המדהימה ביציע אוהדי  באקה


בדקה ה-26' מחמוד עבאס, אקס אום אל פחם, ניסה להפתיע את זיסקינד כאשר הקשית כדור חופשי לפינה הרחוקה בזמן שכולם חיכו שירים את הכדור דווקא לרחבה, אך השוער היה במקום וקלט את המהלך. שלוש דקות לאחר מכן גיא כהן, השחקן הכי מסוכן במשחק בדקות אלו, נגח כדור מצוין שחלף מעל המשקוף של אום אל פחם.

 

בדקה ה-33' הפעם הניסיון היה מצד האורחת כאשר כדור רוחב מצויין של ריף מסיקה לתוך רחבת באקה, כמעט הגיע לאלימלך אך הוא פספס הזדמנות מצוינת להשוות. דקה אחת לאחר מכן כדור קרן של מחמוד עבאס שבכדורים הנייחים סיכן בכל פעם את הגנת אום אל פחם ומצא אותה לא מוכנה, חלף מעל המשקוף מבעיטה של דוד מנשירוב מתוך תיבת החמש.  הקצה היה מהיר ושוב לא חלפה דקה והפעם קיבלנו שיחזור למהלך האחרון של אום אל פחם רק הפעם מצד שמאל כאשר ריף מסיקה שוב בפעולה מרשימה, העביר כדור רוחב למועמר קראקרה שלא הגיע לכדור אבל מי שכן הגיע אליו היה אילון אלימלך שהפעם דייק מקרוב וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות.  

כובש השער אילון אלימלך

צילום: איהאם ג'בארין


המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים, אך אום אל פחם נראתה מסוכנת יותר וכשתי דקות בלבד מפתיחת המחצית אילון אלימלך הגיע לשתי הזדמנויות מסוכנות שלא הניבו שער נוסף. בדקה ה-53' נערך חילוף בבאקה אל גרבייה כאשר נכנס הקפטן עוביידה אבו רביע שכבר משחק שני לא פתח בהרכב, מאז הגעתו של ימפולסקי אותו החליף גם באותם רגעים. בדקה ה-58' שמעון הדרי הגיב גם כן עם חילוף התקפי כשהכניס את משה בן לולו במקומו של אבירן תורג'מן.


בדקה ה-62' אבו רביע הוריד כדור מצוין שקיבל ממחמוד עבאס , והכין אותו מאחור לאורי כהן שבעט מחוץ לרחבה כדור לא חזק שנעצר אצל חיים זיסקינד. דקות בודדות לאחר מכן אבו רביע נותר בודד מול זיסקינד מכדור ארוך שקיבל מהגנת באקה, ניסה לגלגל מתחת לגופו של השוער אך האחרון היה במקום והרחיק בגופו לקרן. בדקה ה-68' נרשם חילוף נוסף בבאקה כאשר שלומי אביסדריס נכנס להופעת בכורה במקומו של כובש השער גיא כהן.

 

אבו רביע

צילום: איהאם ג'בארין


בדקה ה-71' אום אל פחם הגיעה להזדמנות גדולה כאשר אברהם צ'קול העביר כדור רוחב לאיילון אלימלך שבעט לגופו של בלם באקה, קראקרה ניסה את הכדור החוזר אך נבלם גם הוא. מנגד, עבאס יצא להתקפה מתפרצת שנעצרה די במהירות בעבירה. ארבע דקות לאחר רצף ההזדמנויות ערכה גם אום אל פחם חילוף נוסף כאשר נכנס שחקן הבית הקפטן חמאדה ג'בארין במקומו של כובש השער אילון אלימלך. רצף החילופים והרענונים בשורות הקבוצות נמשך בדקות אלו ובצד המארחת נכנס הרכש הטרי שחקן הבית אסלאם מוואסי במקומו של אודי כהן, מה שהצביע על חילוף התקפי יותר בצד באקה.  

נכנס טוב. ג'בארין

צילום: איהאם ג'בארין


בדקה ה-89' חמאדה ג'בארין מצא את משה בן לולו שעבר את מגן באקה, אך במקום להעביר חזרה לאמצע שוב לחמאדה, ניסה לבעוט מזווית קשה והכדור שלו יצא החוצה וכפי שאום אל פחם לא הצליחה להכריע מצדה, גם המארחת באקה לא הצליחה לכבוש שער נוסף והקבוצות נפרדו בחלוקת נקודות מוצדקת שמותירה את שתיהן במקומותיהן בטבלה כאשר אום אל פחם מובילה בפסגה ובאקה אל גרבייה נושפת בעורפה בפער נקודה אחת בלבד. מחנות האוהדים נראו גם הם מרוצים מהתוצאה ותצוגת הכדורגל המצוינת שקיבלנו משחקניהם בשני הצדדים.

תחושת פספוס. בן לולו

צילום: איהאם ג'בארין

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload