כאוכב רשמה ניצחון חוץ ראשון בטירה: אבי מלכה הכריע עם צמד

כאוכב רשמה ניצחון חוץ ראשון העונה בתוצאה 2-1 על מ.ס טירה: אבי מלכה כבש את צמד השערים לכאוכב, קירטבה רק צימק. עמיד קשוע הורחק. סמארה: "אנחנו בתקופה לא טובה, אבל נצא ממנה". אבי מלכה: "אני מבטיח לכם שכאוכב עוד תהיה בצמרת".

 

שתיים מהמאוכזבות של המחזור הקודם בליגה א' צפון, נפגשו ביניהן באיצטדיון העירוני בטירה, כשהפועל המקומית אירחה את הפועל כאוכב ולמעשה זה המפגש השני העונה בין שתי הקבוצות לאחר שבמסגרת הגביע כאוכב גברה על טירה. קבוצתו של מוחמד סמארה, שדורגה ערב המחזור במקום הרביעי, הגיעה למשחק לאחר ההפסד הכואב בשבוע שעבר בחוץ מול אסי גלבוע וללא סמיר עבד אלחי ואליחי צברי ממשיכים להיעדר בשל פציעות. לעומתה, האורחת מכאוכב שדורגה ערב המחזור במקום ה-12 הגיעה לאחר ההפסד הביתי לנשר וללא ואסים עלי ואמיר אבו ניל.

 

השופט יוסף ברלייבוסקי, שחזר לשפוט בליגה א' לאחר המשחק המפורסם בגביע בין קריית גת לנורדיה בו הרחיק שישה שחקנים, הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-300 אוהדים מתוכם כ-30 שעשו את הדרך הארוכה מכאוכב. המשחק נפתח טוב מצדה של כאוכב שכבר בדקה ה-3' הגיעה למצב מסוכן כשעבד מורג'אן השתחרר מהקישור של טירה ושחרר בעיטה חזקה מ-20 מטרים שנהדפה על ידי פלזנטל. שלוש דקות בלבד חלפו ואנס נסאר פרץ באגף ימין, עבר את המגן והעביר כדור רוחב לאבי מלכ שהוכשל עלי ידי  עאמר מנסור והשופט ברלייבוסקי הורה על הנקודה הלבנה ופנדל לכאוכב. אבי מלכה הכניע את פלזנטל והעלה את כאוכב ליתרון 1-0 מהיר.

אוהדי כאוכב שהגיעו לטירה

 

מיד לאחר השער טירה ניסתה לחזור למשחק ובדקה ה-25' הגיעה להזדמנות נהדרת להשוות כאשר שלום אדרי עבר את המגן צביח, נכנס לתוך הרחבה ומסר כדור רוחב לניר עזריה שמחמישה מטרים בעט כדור שטוח שחלף ליד שערו של שיבל. בדקה ה-30' המגן אחמד צביח, שהיום תופקד כמגן, הרים כדור מדוד לראשו של מלכה שנגח מכשמונה מטרים לפינה הימנית ולרשת וקבע יתרון 2-0 לכאוכב. לאותו מלכה הייתה הזדמנות אדירה להבקיע שלושער במחצית אך הוא שלח החוצה כדור מצוין שקיבל מזאהר מריסאת על סף הרחבה.

 

בפתיחת המחצית השנייה, המאמן מוחמד סמארה שלח למערכה את מיכאל קירטבה במקומו של ראמי חאג' יחיא ושתי דקות בתוכה קירטבה נגח כדור חזק מבעיטה חופשית ששיבל הצליח להדוף בצורה הירואית. בדקה ה-50' עאמר מנסור העביר כדור רוחב לרחבת כאוכב ולכדור הזה הגיע ראשון מיכאל קירטבה שבעט חזק ושטוח לרשת והצליח לצמק לתוצאה 2-1 בין השתיים.

 מצטיין המשחק בחסות "פיצוחי שאדי" אבי מלכה

 

טירה המשיכה ללחוץ את שערה של כאוכב והגיעה למספר מצבים בעיקר דרך שלום אדרי ועזריה וקירטבה אבל ניסיונותיהם לא הניבו דבר ולעומתם, כאוכב הסתמכה על המתפרצות והגיעה למספר מצבים בעיקר דרך עבד מורג'אן, אבי מלכה ונביל עלי שהכדורים שלהם נעצרו על ידי פלזנטל. בדקה ה-86' הזדמנות אדירה לכאוכב להכריע את ההתמודדות, מתפרצת שהוביל מורג'אן הגיע למלכה שניסה לעקוף את מגן טירה, אך עמיד קשוע הכשיל אותו וספג צהוב שני שהוביל להרחקתו ולפנדל שני של כאוכב במשחק. אל הנקודה הלבנה ניגש שוב אבי מלכה, שבעט חזק אבל פלזנטל הפעם הצליח להדוף.

 

בתוספת הזמן טירה הגיעה להזדמנות אדירה להשוות כשניר עזריה עקף שני שחקנים ובעט שטוח מתוך הרחבה, אבל שיבל הדף טוב לקרן ובכך הסתיים לו המשחק בניצחון חוץ ראשון העונה לכאוכב שרשמה אנחת רווחה אחרי הניצחון הזה שהרחיק אותה מעט מהמקום המוליך למשחקי המבחן ובקבוצה יקוו שלניצחון הזה תהיה המשכיות גם מול הרצליה במשחק הביתי שייערך בעוד שבועיים. בנוסף, בקבוצה יקוו שהפציעה של אחמד צביח לא תהיה חמורה ויוכל ליטול חלק במשחק מול הרצליה. לעומתם, בטירה יצאו בתחושות קשות אחרי ההפסד השני הרצוף ויקוו שמול רובי יצליחו לחזור למסלול הניצחונות אותו חוו לפני שלושה מחזורים.
 

אירוע מרגש נרשם בסיום כשנערכה "סולחה" בין שחקנה של כאוכב ואיל חרבאוי לאוהדי של טירה, זכר ליחסים בין השניים שנמשכו מהעונה אשתקד. 

ואיל חרבאוי מתנצל בפני אוהדי טירה

 

בצד המפסיד, אמר המאמן מוחמד סמארה: "פתחנו לא טוב את המשחק, במחצית השנייה היינו יותר טובים אבל אני חושב שמי שמרקבל שני שערים מגיע לו להפסיד. אנחנו מקווים לחזור לנצח בשבוע הבא, נעשה את החישובים שלנו.אנחנו בתקופה לא טובה אבל נצא מזה". 

 

בצד המנצח, אמר המצטיין וכובש צמד שערי הניצחון אבי מלכה: "שני שערים חשובים שהביאו שלוש נקודות אבל גם קצת מאוכזב כי המשחק היה יכול להיגמר הרבה לפני. השנה הכל הולך יותר קשה מבחינה קבוצתית. הקבוצה עברה טלטלה גדולה מאוד, היו קשיי הסתגלות וכמות גדולה של שחקני רכש פצועים. התמודדנו עם זה בצורה הכי טובה שיש ונכון שצבירת הנקודות עומדת בציפיות אבל עברנו הרבה, אני מבטיח לכם שכאוכב עוד תהיה בצמרת".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload