מוחמד פודי העניק ניצחון בכורה לאסי גלבוע בתום משחק דרמטי ורב שערים מול מ.ס טירה

בתום משחק מותח מול טירה, אסי גלבוע רשמה ניצחון בכורה בליגה בתוצאה 4-3 במשחק שנערך היום באצטדיון בית שאן. לאחר שוויון 3-3 בין הקבוצות ובתוך דקות הסיום, מוחמד פודי בהופעה שנייה מאז חזרתו למגרשים כבש את שער הניצחון: "כמעט בכיתי אחרי השער, אסור למועדון כמו אסי גלבוע לרדת ליגה. הקבוצה חשובה לי". טיטי: "יש ימים שעל כל טעות משלמים".

במסגרת משחקי המחזור שנדחו לאמצע השבוע, נפגשו היום(ראשון) אסי גלבוע ומ.ס טירה באצטדיון העירוני בבית שאן. שתי הקבוצות הגיעו במצבים שונים לחלוטין כאשר טירה דהרה בצמרת ואילו אסי גלבוע התדרדרה לתחתית ועדיין לא הצליחה לרשום ניצחון ליגה ראשון.

על כר הדשא, פתיחת המשחק הייתה שייכת לאורחת מטירה שהמשיכה בקצב כיבוש השערים הנפלא שלה מהמחזורים האחרונים ובתוך רבע שעה ניר עזריה ועאמר מנסור מהנקודה הלבנה העלו אותה ליתרון כפול. בדקה ה-42' אסי גלבוע אותתה על חזרתה למשחק כאשר הרכש החדש לואיס זומא כבש בנגיחה מכדור של רן גוזלן את שער הבכורה שלו במדי הקבוצה ובליגה וצימק את התוצאה ל 2-1 בין הקבוצות בה ירדו הקבוצות למחצית.

גדי מלסה

צילום: עובאדה אכתילאת

המחצית השנייה הייתה דרמטית ומותחת הרבה יותר בעיקר בדקות הסיום שלה. לאחר שטירה הצליחה לכבוש את השער השלישי מרגליו של שלום אדרי, שגם הוחלף כרבע שעה לאחריו, ולהגדיל את היתרון אך דווקא אז אסי גלבוע הצליחה לעשות את מה שהוגדר טרם פתיחת המשחק ככמעט בלתי יאומן. עדן בן מנשה היה הראשון בדקה ה-60' לצמק שוב את התוצאה עם צ'יפ מעל השוער שקבע תוצאת 3-2 בין הקבוצות.

בדקה ה-80' אסי גלבוע הצליחה להשוות את התוצאה כאשר שי כנפי במהלך אישי יפה הכניס כדור עומק שמלסה הכניס פנימה וקבע 3-3 מותח. הרגע הדרמטי ביותר הגיע בדקה ה-89' כאשר מוחמד פודי שנכנס בכמחליף להופעה שנייה מאז חזרתו מפציעת השבר בידו, קיבל בתוך הרחבה כדור מצוין מזומא שתוך כדי סיבוב שלח לעבר הפינה הנגדית וחתם תוצאת המשחק בתוצאה 4-3 לזכות הגלבוע שרשמה ניצחון ראשון לעונה הנוכחית בליגה א' צפון.

בצד המפסיד של מ.ס טירה אמר היו"ר עבד טיטי: "יש ימים כאלה שעל כל טעות משלמים. היינו יכולים להכפיל את התוצאה עוד במחצית הראשונה אבל אחרי השער השלישי אסי גלבוע קיבלה מוטיבציה וניצלה טעויות שלנו. זה כואב לנו מאוד, קבוצה שכמעט ולא הבקיעה העונה הבקיעה רביעייה נגדנו. נצטרך להתמודד ולדעת איך להתאושש ממנו. זה לא קל, יש בי הרבה כעס אבל צריך לדעת להפסיד ונצטרך לצאת קדימה".

שילמו על טעויות. סמארה

צילום: נזיה סולטאן

בצד המנצח, מוחמד פודי ששעות בודדות לפני המשחק העלה פוסט בחשבון האינסטגרם שלו בו העביר את המסר "כל אחד יכול להחזיק את התורן ולהנהיג ספינה כשהים רגוע", עמד מאחורי מילותיו והנהיג את הספינה כשהים היה גועש וסוער במיוחד. החלוץ שרק שב מפציעה סיפר: "אני לא יודע אם יש שחקן בליגה הזו שקבוצה שלו חשובה לו כמו שאסי גלבוע חשובה לי. החלטתי מתחילת השנה להישאר למרות הכל, הרופא אמר לי לא לחזור אחרי חודש ושבועיים החלמה ואמרתי שלא אכפת לי מכלום ואני חוזר ואלוהים החזיר לי על המאמץ שלי וכל מה שעשיתי".

על התקופה הקשה בה נמצאת קבוצתו: "אני מקווה שנמשיך מעכשיו בקצב טוב, אנחנו קבוצה טובה מאוד שצריכה רק ביטחון וכאן גם צריך לתת מילה טובה להנהלה שתמיד שקטה ותומכת ולמאמן אבי סבג שקיבל קבוצה מפורקת ובונה בה משהו חדש לאט לאט".

הקלף המנצח. פודי

צילום: עובאדה אכתילאת

על תוספת הכוח של החלוץ לואיס זומא: "הוא עוד יהיה אחד החלוצים הטובים אם לא הכי טוב בליגה.. הוא תוספת כוח משמעותית, שחקן קבוצתי שאכפת לו מאוד מהקבוצה. אנחנו שמחים מאוד שהצלחנו להנחית שחקן כזה באסי גלבוע שעשתה את כל המאמצים והטפסים בכדי שיוכל לשחק בליגה א'".

בנוגע לתחושה האישית לחזור לשחק: "כמעט בכיתי אחרי השער שכבשתי, אני 90% מוכן וצריך עוד קצת עבודה קשה, במשך חודש וחצי היה אסור לי בכלל לרוץ. אסור למועדון כמו אסי גלבוע להיות בליגה ב' ולקחתי את כל הסיכונים כי הקבוצה חשובה לי".

לסיום אמר לקראת המשחק הקשה הבא שמצפה להם בחוץ מול הפועל הרצליה: "הרצליה תמיד הייתה קבוצה קשה ובמיוחד אצלם בבית. אנחנו במצב שרק ניצחונות יעזרו לנו, גם תיקו לא טוב לנו למרות שגם זה יהיה לא רע בכלל אבל אנחנו באים אך ורק כדי לנצח".

#הפועלאסיגלבוע #מסטירה

כתבות נוספות