אבו רקיק: "המצב אבסורדי, אין בר דעת בשפרעם שיעצור את הביזיון הזה"

המאמן דיבר בתסכול על המצב המתדרדר בשפרעם: "מאז התקופה הטובה שהייתה לנו ראיתי את השחקנים רק דרך אתר ההתאחדות. אין בר דעת בשפרעם שיעצור את הביזיון הזה".  

 

ימים לא פשוטים עוברים על הפועל שפרעם כאשר השחקנים הבכירים שהצטרפו אליה לאחרונה לא רגילים למצב הקשה, אך לצוות המקצועי דווקא זכורים היטב מאורעות העונה שעברה ששיאם היה, בזהה למצב כיום, לפני המשחק מול "רובי שפירא" אליו לא הופיעה הקבוצה והייתה בסכנת פירוק. כאמור על פי דבריהם של גורמים בצוות המקצועי ושחקנים בשפרעם, כבר תקופה שהקבוצה לא מתאמנת באופן סדיר בעוד הם מתקשים לקבל תשובות ונכון לשעה זו גם טרם הזמינה מגרש למשחק הליגה הקרוב שלה. 

 

מאמן הקבוצה אברהים אבו רקיק, שבמעלה בדרך מתחילת העונה היה מחוזר הן על ידי אכסאל בליגה הלאומית והן על ידי קבוצות נוספות בליגה א' ובסופו של דבר פעם אחר פכם החליט להמשיך בשפרעם חרף המצב המורכב, הביע את תסכולו מהמצב וסיפר על מה שקורה במועדון בימים האחרונים: "את האמת לא קורה כמעט כלום. אין שחקנים, אין קבוצה, אין אימונים ואין תשובות. אף אחד לא יודע מה יהיה מחר בבוקר, זה נהיה כל כך מצחיק מרוב שזה עצוב. חשבנו שעברנו כבר את הדברים הכי קשים אבל מסתבר שיש גרוע יותר. מכאן אין דרך לחזור לאופן נורמלי, המצב הוא קטסטרופלי".

צילום: חליל חאדר

 

מדוע השחקנים לא מתאמנים? 

"מאז התקופה הטובה שהייתה לנו מול כאוכב וזלפה, ראיתי את השחקנים רק דרך אתר ההתאחדות. אין הנהלה, אין מגרש להתאמן ואף אחד גם לא שואל. זה מצב אבסורדי, שחקנים ממורמרים ובצדק רב. גם אם לא מביאים לשחקנים שכר, מגיע להם שלפחות מישהו יענה להם, עצוב לי עליהם אבל כנראה שבשפרעם אין בר דעת שיעצור את הביזיון הזה. אין בשביל מי להישאר ואם זה המצב ולא אכפת לעיר ממנו אז שיבושם להם". 

 

ומה לגבי העתיד שלך כמאמן?

"אני כמאמן עשיתי מעל ומעבר וידעתי שאם ארים ידיים הכל יתפרק ולכן החזקתי את עצמי עד היום. אין בי כוחות וסבלנות יותר ובשפרעם הכי הרבה יודעים כמה הצעות היו לי מכל הליגות, גם עכשיו שתי קבוצות חזקות שמתמודדות על עלייה מליגה א' דיברו איתי אבל בשפרעם הטילו וטו והייתי נאמן להם, סמכתי על אנשים אבל התבדיתי". 

 

אתה מתחרט שלא עזבת?

"אני לא מתחרט על כלום. תמיד יהיו לי ההזדמנויות לאמן, הוכחתי נאמנות גדולה לקבוצה ואני לא מצטער על זה אלא להיפך, אבל מצטער על הסיטואציה שבה כל פעם מחדש מפרקים לי את הקבוצה".

צילום: חליל חאדר

 

מה גורלו של משחק הליגה מול "רובי שפירא" בשישי הקרוב?

"אני לא קוסם. השחקנים אחרי שבועיים אפילו בלי כושר לחימום. יש לי כבוד למקצוע ודרך עבודה מאוד רצינית ויסודית, אבל אין לי שום כפתור של קוסם. אני לא מתכוון לעשות מעצמי צחוק ולא יהיה רציני לאמן קבוצת 11 שחקנים שיתאספו בשישי בצהריים. יש לי יכולות ואני מודע להן אבל קוסם אני לא". 

 

מה אתה מצפה שיקרה בימים הקרובים?

"אין לי מה לצפות. אני לא מתבייש להגיד שאם זה המצב שאליו נקלענו, הפועל שפרעם תמצא מאמן אחר ובאהבה גדולה. אין לי כל כוונה להתבזות, עשיתי מעל ומעבר אבל אם זו התודה שמחזירים לי כנראה שדרכינו נפרדות. גם קבוצה בליגה למקומות עבודה לא מתנהלת ככה". 

 

השחקנים מדברים איתך? 

"הם מדברים איתי וחסרי אונים. רוצים שהקבוצה תינצל. אבל הם מיואשים ואני מבין אותם, כואב לי עליהם אבל מה אני יכול להגיד לשחקן בכיר שעבר הכל בכדורגל, אבל עכשיו גם זה חדש להם והם בהלם. מה אגיד למשל לאיתמר כהן שמגיע שלוש שעות לאימון וחוזר כל יום כל יום כי אין אימון? כל הליגה רצתה אותו והוא בא בגללי ובסוף הקבוצה בוחרת לתת לנו 'בום' בפרצוף פעם אחר פעם. אף מאמן שפוי לא היה עובד במצב כזה אבל כנראה שאנחנו גם לא שפויים". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload