שחקני אום אל פחם ייצאו למחנה אימון במסגרת ההכנות לטבריה, אוהדי הקבוצה תרמו מעל 100 אלף ש"ח

מעל 100 אלף ש"ח נאספו על ידי אוהדי אום אל פחם בכדי למנוע מצוקה כלכלית בקבוצה, שתצא למחנה אימון במסגרת ההכנות למשחק מול עירוני טבריה מיד עם תום הפגרה. אבו אלעם: "הקהל שלנו מוכיח בכל פעם מחדש כשיש מצוקה שהוא יכול להציל את המצב. טבריה? לא נרשה לעצמנו פחות משלוש נקודות במשחק הזה".

שבוע מלא אירועים עבר על הפועל אום אל פחם כאשר הקבוצה הודיעה על קשיים כלכליים שפגעו בתפקוד השוטף שלה והסבירה כי העובדה שקיימו משחק בית אחד כלל לא תרמה למצב וראשי הקבוצה קראו לעזרת הקהל באמצעות שידורים בעמוד הפייסבוק הרשמי באמצעותם גייסו סכום אדיר של מעל 100 אלף ש"ח תרומות. בקרב הקהל עלה החשש שמא העיסוק סביב הנושא הכלכלי יפגע בקבוצה גם מבחינה מקצועית, אך בהנהלה מיהרו להבהיר כי סיועם של האוהדים מנע מצב שכזה ואף הודיעה כי מחנה האימון עליו דיברו עוד טרם היציאה לפגרה, ייצא לדרך כמתוכנן.

היו"ר אחמד אבו אלעם סיפר בנושא: "נצא בראשון הקרוב למיני מחנה אימון בן שלושה ימים בוינגייט במטרה להכין ולגבש את הקבוצה לקראת המשחק שמצפה לנו מול טבריה בתום הפגרה".

אבו אלעם והשוער חיים זיסקינד

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

על רצף האירועים שעברה הקבוצה במהלך השבוע: "הקהל מוכיח בכל פעם מחדש שהוא השחקן ה-12 שלנו ומוכיח שבכל פעם כשיש מצוקה שבשעות בודדות הוא יכול להציל את המצב ובתוך כארבע שעות בלבד אוהדים פשוטים ולא אנשי עסקים תרמו מעל 100 אלף ש"ח. הקבוצה יקרה לעיר ולאוהדים, גם השחקנים והמאמן קיבלו את המשכורות בלי איחור של יום אחד".

על השאלה האם כל ההתרחשויות האחרונות השפיעו על השחקנים אמר: "השחקנים לא התייחסו לזה, הם ושמעון מבחינת החוזה לא סבלו מעיכוב. אותה חזרה של הצ'ק שנמסר לשמעון הייתה של איש עסקים מסוים והייתה סערת רגשות, אבל שמעון לא איש של כסף, הקשר ביני לבין אבו שלמה ולבינו זה קשר של חברים שנמשך תקופה ארוכה. באופן כללי אני חושב שאם העיר רוצה להתקדם בכדורגל ולהגיע ליעדים שמעון הדרי צריך להישאר פה כמה שנים טובות".

שמעון הדרי

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

לקראת המשחק שמצפה להם לאחר הפגרה מול עירוני טבריה, שהפעם האחרונה בה הן נפגשו במסגרת הליגה הייתה בשלב הראשון של משחקי הפלייאוף בו ניצחה טבריה ובעקבות אירועי אותו המשחק גם ספגה הקבוצה את עונש הפחתת שתי הנקודות: "טבריה היא קבוצת צמרת לכל דבר שיכולה ביום טוב לנצח כל קבוצה בליגה הזו, אבל במשחק הראשון שחוזרים אחרי השזרוע ומול האלפים שילוו אותנו, לא נרשמה לעצמנו ואנחנו לא חושבים על פחות משלוש נקודות. אנחנו מאמינים ביכולות של הקבוצה, בתמיכה של הקהל ובצוות המקצועי. ראוי לציין שהקהל שלנו גם התבגר, כבר שני משחקים שעשינו תיקו הקהל עמד ומחא כפיים בסוף המשחק והעריך את העבודה של השחקנים".

בנוגע לפתרון שיצטרכו למצוא בחוליית ההגנה לאור הרחקתו של הבלם מושיקו מישאלוף במחזור האחרון הוסיף אבו אלעם: "לכל שחקן יש מחליף ושמעון יסתדר. בנוסף, החזרנו לקבוצה את מאהר ג'בארין שנפטרה אשתו השבוע וצמרמורת עברה בגופם של כל האוהדים כשהחזרנו אותו, הוא אחד הסמלים פה בעיר והגיע הזמן לחבק אותו ולהחזיר אותו הביתה. מבחינה מקצועית הוא יכול לתרום לנו המון ובנוסף אליו נתחזק בעוד כשני שחקנים. ננסה לעשות החתמות מעניינות עוד לפני טבריה". כאמור בשלב זה ישנה התלבטות האם להציב את הקשר מוחמד אבו שאקר בתפקיד הבלם, כאשר גם המגן שרון לוי יכול לשחק במרכז ההגנה בעוד בסגל הרחב נמצא המגן השמאלי ניר דרור, אך הדרי ימשיך לבחון את כלל האופציות בימים הקרובים לפני קבלת ההחלטה על ההרכב איתו יעלה למשחק החשוב.

לא ייקח חלק במשחק. מישאלוף

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

לסיכום, בהקשר הכלכלי גם סיפר היו"ר אבו אלעם על הקשר עם ראש העיר הנבחר: "ראש העיר הנכנס הוא אוהד של הקבוצה מאז שהיה ילד, רוב המשחקים הוא נמצא. כשהוא ניצח את הבחירות ועלה לבמה אחרי השלום אמר שהוא הולך לתמוך בספורט ובהפועל אום אל פחם בפרט. יש לנו הבטחות ואני חושב שהן יתגשמו השנה".

#הפועלאוםאלפאחם

כתבות נוספות