מואנס דאבור מסכם את קמפיין הנבחרת: "מי שרואה כדורגל יודע מה אני תורם על המגרש"

חלוץ נבחרת ישראל מסכם את הקמפיין בראיון מיוחד: "מאוכזב שלא הבקעתי במשחק האחרון, אבל מי שרואה כדורגל יודע מה אני תורם על המגרש, הצלחתי להביא את היכולת שלי ברוב החלקים. הדיבורים בעבר על כך שאני לא מחויב נבעו מאגו של אנשים וזה מאחוריי. התקשורת? מקבל פרגונים בחו"ל, בארץ זה לא קורה".

אחת מהגאוות הגדולות ביותר של הכדורגל הישראלי בימים אלו הוא מואנס דאבור. החלוץ שקורע רשתות באוסטריה בקבוצתו רד בול זלצבורג, הפך לשיחת היום בתקשורת האוסטרית ומחוצה לה כאשר הוא מוביל את טבלת כובשי השערים האוסטרית ונמצא בפסגת טבלת הליגה יחד עם קבוצתו. כאמור הישגיו של דאבור לא נעלמים מעיניהם של הסקאוטים השונים בעולם המרמזים לנו כי אנחנו צפויים לראות אותו גם מתקדם בקרוב לליגות בכירות יותר באירופה.

תפסנו את מואנס דאבור לשיחה קצרה בכדי לסכם את קמפיין הנבחרת במסגרת ליגת האומות שהסתיים השבוע באופן מאכזב מאוד מבחינת התוצאה במשחק הגורלי שנערך מול סקוטלנד בשלישי האחרון, אך "משהו טוב קורה פה" היא התחושה שרובנו יצאנו איתה לאחר הצפייה בקמפיין כולו.

איך אתה מסכם את הקמפיין ברמה הקבוצתית וגם ברמה האישית שלך?

"ברמה הקבוצתית אני חושב שעשינו התקדמות וכולם ראו את זה יש אכזבה שלא הצלחנו להשיג נקודות במשחק האחרון אבל ההרגשה היא שאנחנו בדרך הנכונה. מבחינה אישית אני מרגיש מצוין בנבחרת מאז מינוי הצוות האוסטרי אני כמובן מאוכזב שלא הבקעתי אבל מי שרואה כדורגל יודע מה אני תורם על המגרש".

בדרך הנכונה עם הנבחרת. דאבור

צילום: עובאדה אכתילאת

.

היו הרבה ציפיות ממך להביא את היכולת הנפלאה מזלצבורג גם למשחקי הנבחרת. אתה מרגיש שהצלחת לעשות את זה?

"מחמיא לי שיש ממני הרבה ציפיות ואני מנסה כמובן להביא את היכולות שלי מהקבוצה לנבחרת אבל זה לא כזה פשוט כמו שכולם חושבים. הצלחתי לעשות את זה ברוב החלקים בכל המשחקים חוץ מהמשחק האחרון".

תספר לנו על שיתוף הפעולה ביניכם שחקי המגזר וההתקדמות שאנחנו רואים של יותר ויותר שחקנים מהמגזר הערבי לרמות הגבוהות.

"אני חושב שזה דבר מבורך ובאמת יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם כולם כי בסופו של דבר אין פה מחנאות או כל דבר שמנסים לייצר מסביב, יש הרבה צחוקים ושמחה בחדר ההלבשה בין כולם וזה הכי חשוב. כמובן שאנחנו מרגישים מאוד גאים שאנחנו חלק מרכזי בנבחרת דבר שלא היה לפני זה".

מרוצה מהיכולת שהביא ברוב המשחקים

צילום: ההתאחדות לכדורגל

כבשת 18 שערים בכל המסגרות והיית מעורב בעוד שישה שבישלת, יש מי שאמר שהמעורבות שלך היא כמו של מסי וכריסטיאינו רונאלדו?

"רשמו על זה הרבה בשבועות האחרונים באוסטריה ועוד כמה אתרים באירופה, זה מחמיא מאוד שאני נמצא ברשימה שכל השחקנים והסקוררים הגדולים בעולם נמצאים בה".

בעבר היה מי שביקר אותך ואמר שאתה לא מחויב לנבחרת. איך אתה מתמודד עם הביקורת של התקשורת בישראל והאם אתה חושב שלפעמים היא פוגעת בנבחרת?

"אמרתי בזמנו שכל הדיבורים האלה נובעים מאגו של כמה אנשים שלא קשורים בכלל לכל מה שהיה קורה ולשמחתי זה מאחוריי, אני נמצא בסיטואציה שחלמתי להיות בה מאז שהייתי ילד ונהנה מכל דקת כדורגל. אני פחות מעוניין לדבר על התקשורת בארץ אבל אני יכול להגיד שבחו"ל אני מקבל פרגונים כמעט כל שבוע מהתקשורת גם פה באוסטריה וגם במקומות האחרים ובארץ זה לא קורה".

כיאל, טוואטחה ודאבור. ממצטייני הקמפיין

צילום: עובאדה אכתילאת

#מונאסדאבור

כתבות נוספות