הערב החלומי הסתיים באכזבה גדולה: ישראל הפסידה לסקוטלנד ולא עלתה לפלייאוף

התחיל טוב, נגמר באכזבה גדולה: ישראל הפסידה 3-2 לסקוטלנד ולא עלתה לפלייאוף. כיאל כבש ראשון שער מרשים, פורסט הגיב עם שלושער וזהבי רק צימק: "כולם נתנו הכל אבל זה לא הספיק".

נבחרת ישראל ניצבה אמש(שלישי) בפני האתגר הגדול לו כל אוהדי הכדורגל בארץ חיכו בהתרגשות וציפייה שהערב הזה יהפוך לערב היסטורי כאשר מה שהיה דרוש בכדי להפוך אותו לכזה הוא ניצחון או תיקו על הסקוטים. על כר הדשא, ישראל שעלתה במערך זהה למשחקים האחרונים הצליחה לעלות ליתרון כבר בדקה ה-9' כאשר בירם כיאל בבעיטה שיגר כדור בבעיטה אדירה ממרחק של כ-25 היישר אל לתוך שערה של סקוטלנד ופיתח ציפייה אצל קהלה אוהדים שאולי אכן מדובר כאן בערב חלומי.

בדקה ה-22' הסקוטים הגיעו להזדמנות מצוינת כאשר ניצלו כדור שהורחק על ידי הגנת ישראל אך אריאל הרוש בהדיפה מצוינת מנע מהם לכבוש בכדור מסוכן מרחוק. בדקה ה-32' זהבי שלח כדור מצוין לתוך הרחבה שדאבור כמעט והשלים את המהלך עם הראש אך פספס במעט את הכדור ולא הצליח להכפיל את היתרון לישראל. בדקה ה-34' מי שכן הצליחה לכבוש היא הסקוטית כאשר פורסט, המצטיין בשורות הסקוטים, מתוך הרחבה שלח כדור חזק ומדויק לעבר השער של הרוש וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות. עוד לפני תום המחצית הסקוטים הצליחו להפוך את התוצאה כאשר שוב פורסט השלים צמד וקבע מהפך.

המחצית השנייה נפתחה ללא חילופים בצד הישראלי ובעוד סקוטלנד חשה ביתרון על כר הדשא, היא גם הצליחה לשלש את היתרון שלה ובדקה ה-64' פורסט חגג שלושער משלו ושלח את הסקוטים לחגוג שוב. מיד לאחר השלושער ואולי מעט מאוחר מדי, החליט הרצוג להגיב עם חילוף כשהכניס את אלמוג כהן במקומו של לואי טאהא. בדקה ה-74' סבע, שנכנס כמחליף, בנגיעה הראשונה בכדור כמעט וכבש אך הכדור המסוכן שלו חלף ליד המשקוף, אך דקה אחת בלבד לאחריו זהבי הצליח בפעולה אישית לשלוח כדור מרשים מחוץ לרחבה הצליח לצמצם את התוצאה ל 3-2 בין הקבוצות שיש לו הרבה משמעות גם מבחינת התוצאה הסופית להמשך הדירוג.

שחקני הנבחרת

צילום: ההתאחדות לכדורגל

בדקה ה-88' ישראל פספסה הזדמנות אדירה להשיג את השוויון המיוחל כאשר חמד קיבל כדור אדיר מכיאל וניסה בנגיעה מול השוער להכניס אותו פנימה, אך הסקוטי הצליח להדוף ובכך שמר על כרטיס העלייה לפלייאוף אצל קבוצתו והנבחרת הישראלית יצאה מאוכזבת.

בישראל ציפו לעשות ערב היסטורי, אך היכולת לאורך כל המשחק לא הספיקה בכדי להשיג את הנקודה המיוחלת שתעלה אותם לשלב הבא. הסקוטים אמנם פתחו פחות טוב את המשחק, אך הצליחו להשתפר ולנצל את החולשות של ההרכב הישראלי בעיקר בחלק ההגנתי שלו. בירם כיאל, שהיה מהמצטיינים על המגרש אמר בסיום המשחק בין דבריו: "אנחנו מאוכזבים, התחלנו טוב וכל אחד מאיתנו נתן את הכל אבל זה לא היה מספיק". .


כתבות נוספות