עלאא אבו סאלח: "באכסאל מעריכים אותי יותר מסכנין, יש לנו קבוצה מצוינת ואני חושב שנישאר בליגה"

קפטן אכסאל עלאא אבו סאלח בראיון מיוחד: "באכסאל מעריכים אותי יותר מסכנין. אני מרגיש מנהיג וזה האופי שלי, יש לנו קבוצה מצוינת ואני חושב שנישאר בליגה". 

 

את פתיחת העונה הקשה של אכסאל כולנו מכירים, ופתיחות עונה מסוג כזה יש מי ששורדים ויש מי שלא כאשר ארבעה הפסדים רצופים הובילו לפרידה מהמאמן גילי לבנדה ומיני מהפכה בסגל בה נפרדו ממספר שחקנים וצירפו חדשים במקומם, בעוד הקו אליו הלכה אכסאל הוא ברור - מאמן עם ניסיון ושחקנים רעבים להצלחה.

 

אחת מנקודות האור העונה של הקבוצה הוא עלאא אבו סאלח. הבלם בן ה-31 ששיחק בעונה שעברה בבני סכנין ובשנים האחרונות גם בליגה הפלסטינאית, עונד כיום את סרט הקפטן של הקבוצה ובתקופה האחרונה בה היא מפגינה יותר יציבות, הוא גם זוכה לשבחים מצד ההנהלה שמספרת על ההשפעה שלו על כר הדשא ומחוצה לו: "הוא טוב בחדר ההלבשה עם השחקנים ומרגיע אותם, מלמד אותם. יש לו ניסיון רב בליגת העל, הוא בן אדם רציני ואישיות חזקה שתומך ועוזר הרבה" כך סיפרו.

זוכה לשבחים. אבו סאלח

צילום: אליאס שהוואן

 

ניצלנו את הפגרה כדי לתפוס את עלאא אבו סאלח לשיחה קצרה ולשמוע על התקופה האחרונה שלו יחד עם חבריו לקבוצה: "באכסאל בנו פרויקט גדול, עלו כמה ליגות וזה היה שקוף שבתחילת העונה יהיה יותר קשה אז לקח לנו הרבה זמן עד שהתחברנו ועד ששחקנים שבאו מהליגה הנמוכה התחילו להכיר את הליגה. נכון שהפסדנו כמה משחקים על אף שבחלקם שיחקנו יפה. ברגע שאדהם הגיע לקבוצה הוא הכניס יותר מוטיבציה וטקטיקה, גם שחקנים שלא רצו הרבה ולא עשו טקטיקה לפני, עכשיו רצים ומשקיעים הכי הרבה בקבוצה. אנחנו נותנים פייט היום לכל קבוצה, נראים יותר טוב ומתקנים את הטעויות ובסוף זה מתחבר אם זה בצבירת נקודות ואם בביטחון שלנו".

 

אתה מכיר את אכסאל מספיק טוב, בשלב הזה אתה כבר יכול להגיד בבטחה שהיא תישאר בליגה?

"גם כשהגעתי לא באתי רק כדי להעביר את הזמן, היו לי הצעות גם מליגת העל אבל אהבתי את הפרויקט שלהם. הם לא באו רק להעביר עונה פה אז מההתחלה אם היה לי ספק שלא רוצים להישאר לא הייתי בא, יש לנו קבוצה מציינת עם שילוב של שחקנים מנוסים ורעבים וכן אני חושב שבעזרת השם נישאר בליגה".


זה נראה שלאכסאל יש על כר הדשא מנהיג שקט. אתה מרגיש שבקבוצה רואים בך כאחד כזה?

"אני מרגיש מנהיג, גם כשהייתי בסכנין שחקנים וקהל ידעו שאני זה האופי שלי אני מנהיג ולוקח הרבה על עצמי. גם באכסאל אם יש שבוע חופש, אני עושה אימונים וצריך להיות דוגמא לכל שחקן ושחקן. אני מדבר עם שחקנים באופן אישי לפני ואחרי משחקים ואימונים. מדבר גם עם הנהלה ועם אדהם ומנסה לעשות את הטוב ביותר".

מרגיש מנהיג. אבו סאלח

צילום: עובאדה אכתילאת


יש רגעים שאתה מתגעגע לסכנין?

"אני מתגעגע לאווירה ולשחקנים, אבל בחיים יש תחנות וצריך להמשיך הלאה. אני מרגיש מצוין פה וגם מוערך יותר מבסכנין. שם לא העריכו אותי כמו באכסאל, אני מרגיש טוב ובוא נראה איך מתקדמים מעכשיו".

אתה מרגיש מבחינת יכולת אישית שאתה ראוי וצריך לחזור לליגת העל?

"מבחינת יכולת גם כשהייתי בסכנין הייתי יציב לאורך רוב התקופה וזה מה שאפיין אותי גם באכסאל, אני נראה טוב ועוזר הרבה לקבוצה. יש לי היום תכניות משלי התחלתי ללמוד תואר ראשון ועשיתי קורס מאמן אישי יש לי תעודת מאמן, אני שוקל קריירת אימון. יש לי את הניסיון והכל בשביל להיות ואני מתאים מאוד להיות מאמן, אני מתחיל כבר מעכשיו לעשות אימונים אישיים לשחקנים וספורטאים". 

 

מצפות לכם משימות קשות אחרי הפגרה, הראשונה מול ר"ג. מתחילים כבר להתכונן?

"יהיה שונה מהשבועות האחרונים בהם שיחקנו ברצף של סופ"ש ואמצ"ש, היה עמוס והיינו חייבים לעמוד בלחץ. הסגל די קצר והשתחררו לנו כמה שחקנים, אז ננצל את השבוע הזה כדי להתאפס ולחזור לאימונים. אני חושב שכל אחד מאיתנו אחרי שיעשה את התכניות האישיות שלו יחזרו רציניים ומוכנים. כולם מבינים מה המשמעות של המשחקים הקרובים, אנחנו חייבים לקחת שלוש נקודות". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload