אכזבה כפולה: כאוכב ושפרעם ציפו ליותר, אך יצאו עם נקודה אחת בלבד מהמפגש ביניהן

תוצאה שלא משרתת אף אחת: כאוכב ושפרעם נפרדו בתיקו 1-1 וחלוקת נקודות. איתמר כהן כבש ראשון לשפרעם, עבד מורג'אן השווה מול קבוצתו לשעבר. שתי הקבוצות מחפשות חיזוקים, אבו ניל צפוי לחזור לסגל לאחר הפגרה.

 

אחד המפגשים המסקרנים והחמים שהתקיימו בשנים האחרונות בליגה ב' מחוז צפון א' היה זה בין הפועל שפרעם להפועל כאוכב, מפגש שתמיד סיפק קרבות מסקרנים ומעניינים וגם מבול של שערים. העונה שתי הקבוצות משחקות בליגה א' ואמש(שישי) בשעות הצהריים אירחה הפועל שפרעם במגרשה הביתי את השכנה הפועל כאוכב כאשר השתיים החליפו ביתיות בשל שזרוע המגרש בכאוכב ואי הימצאות מגרש חלופי זמין וראוי באזור.

 

הפועל שפרעם שדורגה מקום אחד לפני האחרון ערב המחזור, הגיעה מעודדת מהניצחון בשבוע שעבר נגד אסי גלבוע וקיוותה להמשיך את המומנטום החיובי גם מול כאוכב. בהיבט סגל השחקנים, הקבוצה התחזקה באמצע השבוע בקשר בן בן שושן שלא פתח בהרכב למשחק. מנגד, כאוכב שדורגה ערב המחזור במקום ה-12, הגיעה לאחר התבוסה הקשה בשבוע שעבר לבאקה, כזו שלא זכורה לזקני הכפר מאמצע שנות התשעים אותו רצתה להשכיח בעזרת ניצחון שיכול לקרב אותה לחלק העליון ולהרחיק אותה ממאבקי התחתית.

נשארו חברים. סרחאן ודיאב

צילום: חליל חאדר

 

בצד המקצועי, איימן חלאילה קיבל בחזרה את הקשר חמד גנאיים שחוזר מהפציעה שספג אותה במשחק הגביע נגד נצרת, ובמסדר הפצועים האסטרונומי שפקד את הקבוצה נותרו אמיר אבו ניל שסיכוי גדול שיחזור בעוד שבועיים נגד ירושלים ואחמד סייד אחמד שגמר את העונה. כמו כן בתחילת השבוע שחררה הקבוצה את הקשר שגיא סבג והמגן נזאר סבאח.

 

השופט בר שחרור הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-400 אוהדים מתוכם כמאה הגיעו מכאוכב. המחצית הראשונה הייתה קצבית ומעניינת, בדקה ה-12' החלוץ אחמד דיאב קיבל כדור במחצית המגרש של כאוכב ומסר אותו שמאלה לאיתמר כהן שעבר את הבלם ומול שיבל בעט פנימה וקבע 1-0 לזכות שפרעם.

אבי מלכה מקבל תדרוך מחלאילה

 

מיד לאחר השער, כאוכב והתעוררה והחלה לתקוף והגיעה לשני מצבים דרך הרמות של המגן וסים עלי כאשר בראשונה זאהר מריסאת הקדים את הגנת שפרעם ובעט סמוך לקורה ובשנייה אנס נסאר נגח מקרוב אך גם הוא לא הצליח לכבוש. שפרעם מצדה הגיעה גם היא למצב כשאיתמר כהן בעט כדור שנעצר על ידי שבל, בדקה ה-35' כדור חופשי לכאוכב ממרחק של כ-22 מטרים נשלח על ידי עבד מורג'אן שבעט אותו ברגל ימין לעבר פינה השמאלית של מחאגנה ופנימה. הקשר לא חגג מול הקבוצה בה עשה דברים נפלאים בעונה שעברה אך הצליח להחזיר את קבוצתו למשחק עם שוויון 1-1 בין השתיים שנשמר עד תום המחצית.

מורג'אן לאחר השער שכבש

צילום: חליל חאדר

 

המחצית השנייה שנפתחה לאחר עימות קל בחדרי ההלבשה שמיהרו להרגיע מצד שתי הקבוצות, הייתה הפוכה מהראשונה. רמת המשחק ירדה וזה ניכר בכך ששחקנים נפצעו ונשכבו על כר הדשא אחד אחרי השני, עם זאת היו כמה מצבי כיבוש מסוכנים כאשר בדקה ה-50' איתמר כהן בעט מכ-16 מטרים כדור טוב שנהדף על ידי שבל. בדקה ה-62' כדור חופשי לשפרעם הוגבה אל תוך רחבת כאוכב ומי שהגיע אליו ראשון היה הבלם אביב חדד שנגח בחוזקה מחמישה מטרים, אך שבל בהדיפה הירואית מנע יתרון לשפרעם.

 

בדקה ה-75' הגיעה כאוכב למצב מסוכן שיכול היה להכריע את ההתמודדות כשוסים עלי גבר על המגן מוחמד יוספין והגביה כדור מדוד אל ראשו של זאהר מריסאת, שמחמישה מטרים וכשהוא בודד מול מחאג'נה נגח מעל לקורה. עד לשריקת הסיום לא נרשמו מצבים נוספים והמשחק הסתיים לו בתיקו 1-1 וחלוקת נקודות בין השתיים, תוצאה שלא משרתת אף אחת מהקבוצות לאור התוצאות שהושגו במגרשים האחרים כאשר שפרעם מתרחקת כארבע נקודות מנשר הנמצאת במקום הארבע עשרה ואילו כאוכב מרוחקת רק נקודה ממנה ומהמקום שמוליך בסופו של דבר למשחקי המבחן.

משחק מותח ומסקרן

צילום: נזיה סולטאן

 

מבחינתה של שפרעם נשמעו קולות של אכזבה מהתוצאה שכן לטענתם הקבוצה הגיעה ליותר מצבים והייתה יכולה להכריע את ההתמודדות ולהיצמד לנשר, במהלך השבוע הקבוצה תקווה שתצליח להתחזק בכמה עמדות. בדומה אליה, גם בכאוכב נשמעו קולות של אכזבה מהתוצאה שקירבה אותם למאבקי התחתית ומהנהלת הקבוצה נמסר כי הקבוצה נמצאת בחיפושים אחר שני שחקנים שיחזקו את עמדות הקישור וההתקפה, או שאולי החיזוק הגדול ביותר יהיה חזרתו של אבו ניל לסגל הקבוצה שנעדר מאז המחזור השני וקיים סיכוי גדול שהקשר ישוב כבר במשחק החוץ נגד הפועל ירושלים בעוד שבועיים.   

האורח של שפרעם ביציע. פיראס מוגרבי יחד עם עאמר בושנק

צילום: חליל חאדר

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload