כפר כנא חזרה למסלול הניצחונות עם 3-2 על קריית אתא. ספואן זועבי: "אחמד סבע הכניס לנו תשוקה ורוח

כפר כנא קטעה רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון לאחר שגברה 3-2 על מכבי קרית אתא בתום משחק הפכפך. לקרית אתא כבשו לירון אלימלך ולואב כיאל, לכפר כנא ראדי חמאיסי וספואן זועבי שהצטיין עם צמד והכריע את המשחק: "זה היה או אני או אחי בקבוצה והוא הקריב את עצמו בשבילי, אחמד סבע הכניס תשוקה ורוח לחימה".

במסגרת המחזור העשירי בליגה א' צפון אירחה היום(שישי) הפועל כפר כנא במגרשה הביתי את מכבי קריית אתא. קבוצתו של אחמד סבע הגיעה לאחר התיקו במחזור האחרון מול אום אל פחם ומנגד, קריית אתא שהובסה במחזור הקודם לרובי שפירא ומינתה מאמן חדש רק רצתה להתאושש.

המשחק נפתח בצורה חלומית עבור שחקני האורחת קריית אתא שהצליחו כעבור חמש דקות בלבד לכבוש שער ראשון. לואב כיאל קיבל כדור בתוך הרחבה, בעט שטוח לעבר הפינה הימנית וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו. בדקה ה-10' כפר כנא ניסתה לחזור למשחק כאשר עודאי שלאעטה הגביה כדור קרן לתוך הרחבה, אך ראדי חמאיסי לא הצליח להשתלט עליו היטב.

העלה את קרית אתא ליתרון. כיאל

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-15' כפר כנא יצאה להתקפה מתפרצת, הכדור מגיע לקנואתי מוחמד שחתך לתוך הרחבה, מסר לספואן זועבי שהעביר לעודאי שלאעטה, אך האחרון הסתובב ושלח כדור שעבר ליד השער. הלחץ והמומנטום החיובי של כפר כנא השתלמו לה ושער השוויון הגיע מרגליו של ספואן זועבי, אחד ממצטייני המשחק שהעביר כדור רוחב לתוך הרחבה, הכדור פגע בשחקן קריית אתא קרלוס לואיסה ונכנס לרשת.

בדקה ה-32' קיבלנו שער נוסף והפעם שוב לצד קרית אתא. לואב כיאל בעט כדור חזק שפגע במשקוף וחזר ללירון אלימלך שמול שער ריק ומקרוב שלח כדור לתוך הרשת. הדרמה לא הסתיימה כך ועוד לפני שריקת סיום המחצית כפר כנא הצליחה להשוות, עודאי שלאעטה בעט כדור חזק ומדויק מחוץ לרחבה ששוערה של קרית אתא הדף לא טוב עד שהכדור הגיע לראדי חמאיסי שמקרוב הצליח להשוות את התוצאה בין הקבוצות.

שחקני כפר כנא חוגגים

צילום: עובאדה אכתילאת

במחצית השנייה הגיעה ההכרעה כאשר חניכיו של אחמד סבע פתחו אותה מצוין והצליחו להעביר את היתרון לצד שלהם. עודאי שלאעטה העלה כדור רוחב מדויק היישר אל ראשו של ספואן זועבי שנגח מקרוב והשלים צמד שקבע תוצאת 3-2 ויתרון לקבוצתו. בדקה ה-56' נאלצה כפר כנא לבצע חילוף כפוי כאשר מוחמד קנוואתי נפצע בהיתקלות עם שוערה של קרית אתא ופונה לבית החולים שם התברר לאחר מכן כי סובל מפריקה ושבר בכתף, במקומו נכנס אכרם הייב.

קנוואתי בעת הפציעה

צילום: עובאדה אכתילאת

קרית אתא ניסתה להשוות את התוצאה עד לסיום אך ניסיונות של לואב כיאל, אוסאמה שעבאן ולירון אלימלך הסתיימו ללא הצלחה. בכפר כנא יצאו מרוצים מהניצחון לפני הפגרה שקטע רצף ארוך של תוצאות שליליות.

כובש שער הניצחון לכפר כנא ספואן זועבי אמר לאחר המשחק: "ראשית אני רוצה להגיד כל הכבוד לחברים שלי לקבוצה, אחד אחד מהשוער עד החלוץ, המאמן והצוות בזכות כולם עשינו ניצחון ענק שמגיע לנו כבר ארבעה משחקים ולצערי הרב המזל לא היה לצידנו. באופן אישי, לקח זמן להתאקלם בליגה א' ואני מודה להנהלה שהפגינה סבלנות כלפיי והחזרתי להם היום עם צמד ושער ניצחון שהגיע לי אחרי תקופה של הפסדים למרות שהיינו מצוינים".

הצליחו לחזור מפיגור פעמיים. שחקני כפר כנא

צילום: עובאדה אכתילאת

על התקופה החדשה ללא אחיו אדהם זועבי שהתפטר: "אני מאוד מצטער, אכזבנו אותו ואני אחראי ואשם בהתפטרות שלו. לא אשקר שהיה הרבה לחץ עלי כשהוא עמד על הקווים וזה היה או אני או הוא והוא הקריב את עצמו בשבילי ובשביל הקבוצה והתפטר. לגבי אחמד סבע, הוא הכניס הרבה תשוקה ורוח לחימה בקבוצה. הוא נתן לי את המפתחות להוביל את הקבוצה והאמין בי יותר מכל אחד . החזרתי לו היום ואני אהיה חייב להחזיר עד סוף העונה".

על המשך הדרך בקבוצה אמר לסיום: "הפנים שלנו קדימה למשחק הבא שהולך להיות קרב עם הקבוצה הכי טובה בליגה נצטרך להוכיח שאני שווים יותר מהמיקום שלנו נגדם במשחק ואני בטוח ומאמין בקבוצה שלנו שנעשה את זה בעבודה קשה בפגרה ולא בדיבורים בעזרת השם".

המאמן אחמד סבע אמר בסיום: "נכון זה קשה להפוך מפיגור לניצחון. אני לא רוצה לדבר על מה שהיה לפני, אבל יכול להגיד שהכנסתי מחויבות ואמונה בשחקנים ואני שמח שהם עושים את זה בדרך הטובה".

על עזיבתו של השחקן שלומי בן עשור הוסיף: "שלומי לא הסתדר עם ההנהלה, אנחנו עוד נתחזק בשתי עמדות בשחקן התקפי והגנתי".

ניצחון בכורה בכפר כנא. סבע

צילום: עובאדה אכתילאת

לסיום הוסיף סבע על המפגש הקשה שמצפה להם אחרי הפגרה מול באקה: "הפגרה באה בזמן, אחרי הניצחון היום אני יכול לעבוד יותר עם השחקנים ומקווה לחזור מהפגרה יותר טובים, נשחק נגד אחת הקבוצות הכי טובות בליגה וצריך לדעת איך להתמודד איתם".

בצד המפסיד אמר לואב כיאל: "תמיד כואב אחרי הפסדים. אני מאוכזב מאוד מהתוצאה אבל נעבוד קשה ונחזור חזקים יותר אחרי הפגרה".

#הפועלכפרכנא

כתבות נוספות