בתום משחק דרמטי ורב שערים: סכנין השיגה ניצחון ביתי ראשון ועלתה מעל הקו האדום

בני סכנין ניצחה 3-4 את מ.ס אשדוד וברחה מהמקום האחרון: עודד קוטר שעמד על הקווים לראשונה, נקלע יחד עם חניכיו לפיגור מוקדם, אך הצליח לעשות מהפך משערים של איהאב גנאים, אזולאי(פ) וגאדיר. האורחת הצליחה לעשות דרמה גדולה עם שני שערי שוויון אך מוחמד כליבאת שנכנס כמחליף במקומו של מוגרבי שנפצע, הכריע את ההתמודדות והעניק לסכנין ניצחון ביתי ראשון.

לאחר שבוע לא שקט והזעזוע שעברה בני סכנין עם פיטוריו של המאמן בני בן זקן, אירחה הקבוצה במגרשה הביתי בדוחא את מ.ס אשדוד לקרב תחתית לוהט שנעל את המחזור העשירי בליגת העל. במקביל לחיפושים בסכנין אחר מאמן, מי שעמד על הקווים בגזרת המאמן הזמני הנו עוזרו של בן זקן עודד קוטר.

בהופעת הבכורה שלו ביצע קוטר שינויים משמעותיים בהרכב ובסגל כאשר באחד עשר שלו פתחו עטאא ג'אבר, שלומי אזולאי, איהאב שאמי ומארון גנטוס. המשחק נפתח לעיני כ-1500 אוהדים מקומיים בהם נכח גם ראש העיר הנבחר ד"ר ספואת אבו ריא יחד עם חברי העירייה.

המשחק נפתח בשליטה של סכנין מדקות הראשונות כאשר האיום הראשון הגיע בדקה ה-3' בו שלח עטאא ג'אבר כדור חלש לעבר שערו של ג'רפי שהיה מוכן והדף את הכדור. בדקה ה-17' דווקא לאחר המומנטום הטוב של שחקני סכנין, אשדוד היא הראשונה שעלתה על לוח התוצאות כאשר טום בן זקן הגביה כדור מצוין לרחבה ודודו ביטון שלח אותו מקרוב פנימה וקבע יתרון 1-0 לאורחים.

מנע מקבוצתו לספוג כבר בדקות הראשונות. ג'ראפי

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-20' מוגרבי מסר כדור שטוח לרחבה שם היה מוחמד גדיר שבעט אותו מקרוב לעבר השער אך ג'ראפי שהצטיין באותן דקות שוב היה מוכן והרחיק את הכדור. חלפו שלוש דקות בלבד וסכנין הצליחה להשיג את שער השוויון לו יחלה, מהראן ראדי הגביה כדור קרן היישר אל ראשו של הקשר הצעיר איהב גנאים שנגח פנימה את שער הבכורה שלו וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות

מנע מקבוצתו לספוג כבר בדקות הראשונות. ג'ראפי

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-25' ראדי ניסה גם הוא את מזלו ושלח כדור חזק שחלף ליד השער. בדקה ה-41' נאלצה בני סכנין לבצע חילוף ראשון לאחר שפיראס מוגרבי באמצע פעולה בתוך הרחבה סובב את ברכו וחש כאבים עזים, הקשר ניסה להמשיך ולשחק אך לא הצליח לספוג את הכאבים וביקש חילוף, במקומו נכנס מוחמד כליבאת.

המחצית השנייה נפתחה בדומה מאוד לראשונה ובשליטה של בני סכנין. בדקה ה-47' עלי עותמאן שלח כדור טוב לתוך הרחבה אשר הגיע אל ראשו של מוחמד גאדיר אך החלוץ נגח אותו מעל השער. בדקה ה-54' לאחר מבול של הזדמנויות אחת אחרי השנייה, הצליח סכנין להשלים מהפך כאשר איהב גנאים שהיה ממצטייני המשחק, הוכשל בתוך הרחבה, אזולאי דייק מהנקודה הלבנה וקבע יתרון 2-1 לקבוצתו.

באותן דקות הדרמה רק התחילה, סכנין אמנם המשיכה את חגיגת השערים עם שער נוסף אותו כבש המצטיין מוחמד גאדיר מכדור מצוין שקיבל מעטאא ג'אבר, אך לא הצליחה לשמור על יתרון שני השערים ואף ספגה שוויון דרמטי מרגליהם של דן ביטון ודודו ביטון בתוך 10 דקות בלבד.

מוחמד גאדיר חוגג

צילום: עובאדה אכתילאת

לאחר דרמה גדולה בדוחא, הצליחה בני סכנין להכריע את המשחק ולרשום ניצחון מוצדק מבחינת היכולת שהוצגה על כר הדשא ובדקה ה-83' מוחמד גדיר מסר כדור רוחב מצוין למוחמד כליבאת שבנגיעה שלח אותו פנימה וקבע את תוצאת המשחק 4-3 דרמטי לבני סכנין, אשדוד מצדה ספגה הרחקה בתוך תוספת הזמן של שחקנה רומן הבראן שספג כרטיס צהוב שני.

סכנין הצליחה לברוח מעט מהתחתית ועלתה מעל הקו האדום בעוד היא יכולה להיות מרוצה מאוד מהאופי החזק שהפגינו השחקנים ובעיקר כוח הרצון בחלק ההתקפי, אך מנגד להיות מאוכזבת מאוד והחולשה בחלק ההגנתי. בסיום המשחק הקהל, שהגיע בכמות גדולה ביחס למשחקים קודמים, עודד את השחקנים כפי שעשה החל מהדקות לפני שריקת הפתיחה ועד לסיומו.

הכריע את המשחק. כליבאת

צילום: עובאדה אכתילאת

המאמן הזמני עודד קוטר אמר לאחר המשחק: "היינו צריכים להבקיע יותר מארבעה שערים, קיבלנו גולים קלים שהחזירו את אשדוד למשחק. אני שמח מאוד על הניצחון, זה היה חשוב מאוד למועדון הזה. שמחתי שראיתי שהשחקנים נלחמו עד הסוף, קבוצה כמו שלנו הייתה יכולה להישבר אחרי השוויון בפעם השנייה".

על השאלה האם עלתה אפשרות שהוא יהיה זה שימשיך על הקווים הוסיף: "אני בטוח שאני יכול לאמן את הקבוצה אבל זו לא ההחלטה שלי זה ההחלטה של ההנהלה וכל מה שיחליטו אני אכבד".

על השינויים בהרכב אמר לסיום: "בשני המחזורים אחרונים קבלנו שישה שערים וזו ההחלטה שלי לעשות את השינויים, ג'אבר הוא שחקן מקצוען וגם כליבאת שהיה בתקופה פחות טובה ונכנס והיה מצוין, רק מילים טובות מגיעות להם אחרי משחק כזה".

#בניסכנין

כתבות נוספות