עידן אלי גוטמן במכבי חיפה נפתח עם ניצחון על חדרה. שער ובישול למוחמד עוואד

הופעת בכורה מוצלחת לגוטמן: מכבי חיפה חזרה למסלול הניצחונות עם 2-1 על הפועל חדרה, עוואד הצטיין עם שער ובישול.

לאחר הטלטלה שעברה על הקווים ופתיחת עונה לא מספקת, התארחה הערב(שבת) מכבי חיפה אצל הפועל חדרה למשחק ראשון עם אלי גוטמן על הקווים. המאמן החדש ערך לא מעט שינויים בהרכב הירוקים שאחד מהם היה הצבתו של עוואד בחוד, העמדה בה היה רגיל לשחק עוד מימיו המוצלחים בנוער.

על כר הדשא, כבר בדקה ה-4' מוחמד עוואד כבש את השער הראשון במשחקלאחר שהכניע את אג'ידה עם כדור מצוין שקיבל מסומא שלראשונה קיבל מקום באחד עשר של הירוקים ועוואד מצדו הצליח להביא לידי ביטוי את אפקט הצבתו במקומו הטבעי כבר בדקות הראשונות. חדרה לא נרתעה מהשער והמשיכה ללחוץ ולחפש את שער השוויון אך ללא הצלחה. בדקה ה-39' הצליחו הירוקים להכפיל את היתרון , עוואד שהיה המצטיין מבין חניכיו של גוטמן שלח אליו כדור עומק מצוין וניקיטה רוקאביצה הכניע את שוערה של חדרה וקבע יתרון 2-0 לירוקים עוד לפני תום המחצית.

שער ובישול. עואד

צילום: ניב כהן, מועדון האוהדים מכבי חיפה

עם פתיחת המחצית השנייה הורחק מאמן חדרה ניסו אביטן לאחר דין ודברים מול השופט אלון יפת שכעס על מחאתו של המאמן ואילו אביטן מצדו טען כי לא עשה דבר חריג שמצדיק את ההרחקה. בדקה ה-60' ובעוד הוא מורחק, ביצע אביטן חילוף כפול כשהכניס את סלים עמאש וחסן אבו זייד במקומם של עוז פרץ ואליאל פרץ. דקות בודדות לאחריהם, גם החלוץ אסי גומה נכנס במקומו של מוחמד אבו פאני ובכך שינה המאמן את המערך במטרה לנסות ולחזור למשחק. חדרה הגיעה גם למצב מסוכן נוסף כאשר פלומיין שלח כדור מסוכן לעברו של גומה בתוך הרחבה אך החלוץ לא הצליח להגיע אליו ונתקל בהגנת מכבי חיפה.

בדקה ה-80' בוצעה עבירה של סאן מנחם על לוסיו ובכך קיבלה חדרה הזדמנות לכבוש בכדור עונשין מאחד עשר מטרים, לוסיו דייק מהנקודה הלבנה והצליח לצמק את התוצאה ל 2-1 בין הקבוצות. בדקה ה-90' חדרה שוב ניסתה כאר פלומיין שלח כדור חופשי מרחוק לעבר השער אך הוא חלף מעל המשקוף. בתוך תוספת הזמן גומה ניסה את שלו עם בעיטה חופשית לעבר השער אך היא הייתה חלשה ונעצרה בידיים של חיימוב ומיד לאחרי גם נשמעה שריקת הסיום שהעניקה לגוטמן ניצחון בכורה על הקווים ומכבי חיפה אספה נקודות חשובות להמשך הדרך. מנגד, חדרה עם הפסד שני ברציפות תצטרך לנצל את הפגרה בכדי לחזור לאחריה למסלול הטוב בו הייתה בפתיחת העונה.

חלוץ הירוקים מוחמד עוואד היה השחקן המשפיע ביותר בחלק הקדמי של הירוקים וניכר כי הצבתו במקום הטבעי לו סייעה לו להפגין יכולת טובה. עואד אמר בסיום המשחק: "שמח על הניצחון יותר מעל השער והבישול, מקווה שתהיה המשכיות לזה".

על הצבתו בעמדה שונה היום הוסיף: "אני מרגיש שאני רוצה לשחק, לא משנה איפה אני אתן הכל. בכל משחק ובכל אימון אני חייב להוכיח, אני שחקן צעיר שמשחק במועדון גדול. נבחרת? לא החלטה שלי, חלום של כל שחקן. אני צריך לעבוד יותר קשה כדי להיות שם".

#הפועלחדרה #מכביחיפה

כתבות נוספות