חלוקת נקודות בין כפר כנא לאום אל פחם. אחמד סבע: "תיקו משקף, לתחילת הדרך שלי זה טוב"

אום אל פחם וכפר כנא נפרדו בתיקו 1-1 וחלוקת נקודות. ספואן זועבי בבעיטת קרן העלה את כפר כנא ליתרון, ג'ינג'י מחאמיד השווה. אחמד סבע בתום הופעת הבכורה על הקווים בכפר כנא: "לא עניין אותי נגד מי אני משחק, באתי במטרה לעזור לכפר כנא. התיקו משקף, לתחילת הדרך שלי ושל הקבוצה זה טוב". 

 

הפועל כפר כנא אירחה היום(שישי) את הפועל אום אל פחם למבחן הראשון של מאמנה החדש אחמד סבע שמונה לתפקידו השבוע ופתח את הקדנציה שלו בכפר כנא דווקא מול האקסית שלו מהעונה שעברה. 

 

פתיחת המשחק הייתה מצוינת לכפר כנא שכבר בדקה ה-3' ספואן זועבי בפעולה מצויינת הרים כדור קרן שהטעה את השוער ונכנס לתוך הרשת. אום אל פחם מצדה ניסתה לחזור מהר למשחק ובדקה ה-10' משה בן לולו הוריד כדור על החזה, בעט חזק לעבר השער אך ההזדמנות הראשונה שלו ושל אום אל פחם בעשר הדקות הראשונות הסתיימה בקורה. 

 פעולה מצוינת שלו. זועבי

צילום: עובאדה אכתילאת


הלחץ של אום אל פחם נמשך ובדקה ה-15' קראקרה בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה שלח החוצה כדור לא מדויק. בצד הנגדי, אכרם היב וספואן זועבי ניסו בכמה פעולות טובות להוציא את כפר כנא להתקפות מסודרות שיעצרו את הלחץ של אום אל פחם. 
בדקה ה-29' 29 עודאי שלעאטה בהרמה מצוינת לרחבת אום אל פחם, מצא את מוחמד קנוואתי שהמשיך עם הראש בנגיחה אך הכדור יצא מחוץ למסגרת.

 

הפועל אום אל פחם אמנם ניסתה להגיע פעם אחר פעם לרחבת כפר כנא ולהגיב, אך הקו האחורי של כפר כנא היה ערני מאוד ומנע סכנה, אמנם הוא החזיק מעמד בלבד עד הדקה ה-34' בה משה בן לולו בפעולה אישית חתך לצד שמאל ומסר כדור אדיר למוחמד מחאמיד(ג'ינג'י) שלא היה בנבדל, דייק לפינה הרחוקה וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות. 

הצליח להשוות. ג'ינג'י

צילום: עובאדה אכתילאת


חלפו חמש דקות בלבד ושוערה של אום אל פחם חיים זיסקינד מנע ממוחמד קנוואתי להחזיר את היתרון לקבוצה הביתית כשהדף כדור מסוכן של הקשר המוכשר לקרן. שתי הקבוצות ניסו לעלות ליתרון עד לסיום המחצית, אך לא הצליחו לשנות את התוצאה וירדו להפסקה בשוויון.

 

המחצית השנייה נפתחה באותו הקצב כאשר שתי הקבוצות ניסו להגיע להזדמנויות בכדי לשבור את השוויון. בדקה ה-56' ספואן זועבי שלח כדור חופשי מסף רחבת הפועל אום אל פחם, אך הכדור המסובב שלו נעצר אצל זיסקינד. דווקא כשנראה היה שהפועל אום אל פחם תלך על כל הקופה ותתקוף יותר, הפועל כפר כנא תקפה ולא הייתה רחוקה מלהבקיע את השער כאשר ראדי חמאיסי מצא את עצמו באחד על אחד מול השוער לאחר הכנסת כדור מצוינת של ספואן זועבי, אך לא הצליח לעשות מזה שער.


בדקה ה-80' בוצע חילוף ראשון באום אל פחם כאשר אילון אלימלך נכנס וארבע דקות לאחריו חמאדה ג'בארין שהחליף את מועמר קראקרה. החלוץ שהוחלף יצא עצבני מאוד מהמגרש, ירד ישירות לחדר ההלבשה וניכר היה שכלל לא אהב את החילוף. מן העבר השני, אחמד סבע הוציא את ספואן זועבי והכניס במקומו את שלומי בן עשור. 

לא אהב את החילוף. קראקרה

צילום: עובאדה אכתילאת

 

בדקות הסיום משה בן לולו הגיע לשתי הזדמנויות מסוכנו שהיו יכולות להכריע את המשחק, אך מצא את שוער כפר כנא עומר נחפאוי מוכן והאחרון מנע ממנו לכבוש. מנגד, ראדי חמאיסי ושלומי בן עשור בשתי הזדמנויות מסוכנות על סף הדקה ה-90' נתקלו בהגנת אום אל פחם מוכנה. בתוך תוספת הזמן קרן של אום אל פחם הגיעה אל ראשו של אילון אלימלך שנגח מתוך תיבת החמש למשקוף ומשם הכדור עבר לידי נחפאוי שעצר את ההזדמנות של המשחק הקצבי שהסתיים בשוויון 1-1 וחלוקת נקודות בין הקבוצות.

 

מאמן הפועל כפר כנא אחמד סבע אמר בסיום: "לאום אל פחם יש שחקנים עם פוטנציאל וצריך לדעת איך לנטל אותם, העמידה שלנו הייתה טובה וידענו מה הנקודות החזקות שלהם שאנחנו צריכים לנטרל. הגענו להזדמנויות גם אחרי השוויון ועם קצת שקט והבנת משחק היינו יכולים גם להכריע אך מנגד היינו יכולים גם לספוג. תיקו משקף אפשר להגיד, מגיע כל הכבוד לשחקנים שלי. כפר כנא נמצאת במקום לא טוב ואני מביא כדי לקחת אותם כמה שיותר למעלה ולהישאר בכבוד. לתחילת הדרך שלי עם הקבוצה התיקו טוב". 

יצא מרוצה. סבע

 

על המפגש עם הקבוצה האחרונה אותה אימן בליגה א' הוסיף: "אני באתי במטרה לעזור לכפר כנא לא משנה מול מי אני משחק ולא חשבתי על זה, דווקא משחק כזה אני רציתי שנשחק מול קבוצת צמרת שידעו כמה אנחנו מחויבים וכל מה שתרגלנו בימים שאני בקבוצה עשינו".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload