שער עצמי של טאהא העניק יתרון לקובי רפואה וחניכיו, אך צמד של בן שהר קבע מהפך בטרנר

משחק שביעי ללא ניצחון להפועל ת"א לאחר שספגה מהפך מהפועל ב"ש: שער עצמי של טאהא העניק יתרון לקובי רפואה וחניכיו, אך צמד של בן שהר קבע מהפך בטרנר.

במסגרת המחזור התשיעי לליגת העל, אירחה הפועל באר שבע את הפועל תל אביב למשחק מותח בין שתי קבוצות שזקוקות לנקודות האחת מהן בכדי לא לאבד את קרב הצמרת מול המוליכה מכבי ת"א שרשמה ניצחון אמש ונמצאת בכושר מצוין, והשנייה בכדי לברוח מהתחתית אליה נקלעה לאחר רצף משחקים ארוך ללא ניצחון ועם מעט מאוד שערי זכות במאזנה.

על כר הדשא לעיני אצטדיון טרנר המלא, המחצית הראשונה נפתחה עם יתרון דווקא לאורחת הפועל תל אביב שהגיעה ליותר מצבים מסוכנים, אך לא הצליחה לעשות מהם שער וכמו במשחקים האחרונים ניכה המחסור שלה בכיבוש שערים ובפרט לאחר חילוף מאולץ שנאלץ לבצע רפואה לאור פגיעה של מוליץ' בגבו ובמקומו נכנס לאחר 24 דקות בלבד עומר דמארי ששב לאחרונה מפציעתו.

המחצית השנייה כבר סיפקה הרבה יותר עניין כאשר בדקה ה-64' הפועל תל אביב יצאה להתקפה מתפרצת, מה שהצטיינה בו עוד במהלך המחצית הראשונה אך לא הצליחה לעשות מזה שער, אחמד עאבד שלח כדור שטוח ומדוד לעברו של עידן כהן והאחרון ניסה להעביר לדמארי שהיה מול הרוש, אך הכדור עבר דרך קורהוט ופגע בטאהא עד שנכנס פנימה ושער עצמי של הבלם שרק שב השבוע להרכב הפותח, העלה את קובי רפואה וחניכיו ליתרון.

טאהא מול שחקני הפועל תל אביב

צילום: הדף הרשמי הפועל באר שבע

בדקה ה-70' אחמד עאבד ביצע עבירה כשגלש ברחבה והכשיל את סאבו, מה שהוביל לשריקה לבעיטת עונשין מאחד עשר מטרים. בן שהר דייק מהנקודה הלבנה וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות בטרנר. בדקה ה-75' מאור מליקסון ניסה בבעיטה חופשית שחלפה מעט מעל המשקוף. שלוש דקות לאחר מכן כדור חופשי להפועל ת"א, ספורי הגביה אך הכדור הורחק ע"י הגנת ב"ש.

בדקה ה-80' בן שהר השלים צמד ומהפך לאחר שהשלים מהלך מצוין שהחל בחילופי מסירות בין האסלביינק וסבע והגיע עד לחלוץ שהצליח להעלות את קבוצתו ליתרון. מיד לאחר השער, קובי רפואה ביצע את החילוף שלו כאשר הכניס את ג'וזף גנדה במקומו של שי אליאס ובכך חיזק את החלק ההתקפי. מנגד, סבע פינה את מקומו לטובתו של חן עזרא.

בדקה ה-83' נכנס לכר הדשא מרואן קבהא, שלא שותף במשחק ליגה מאז הניצחון על מכבי פ"ת, במקומו של כובש הצמד בן שהר. שתי דקות לאחר מכן הפועל תל אביב קיבלה הזדמנות נוספת בבעיטה חופשית אותה לקח שוב ספורי אך הכדור ששלח לרחבה הורחק על ידי המארחת. בדקה ה-90' חן עזרא מול שוער רשם החמצה אדירה ולא הצליח לשלש את היתרון, גם קבהא ניסה להכניע את לבקוביץ' בתוך תוספת הזמן עם כדור מצוין מתוך הרחבה אך גם הניסיון שלו לא צלח.

הפועל ב"ש הצליחה להשלים מהפך ולצאת עם מלוא הנקודות מהמשחק הזה, על אף יכולת לא מספקת שהציגה בעיקר במחצית הראשונה. מנגד, הפועל תל אביב יכולה להיות מאוד מאוכזבת מעצמה שכן יכלה לעלות ליתרון כבר במחצית הראשונה וככל שחלפו הדקות איבדה את השליטה והפגינה ירידה ביכולת ואבדן הנקודות הערב מותיר אותה במקום הסמוך לבני סכנין והקו האדום בעוד היא רושמת משחק שביעי ללא ניצחון.

#הפועלבארשבע #הפועלתלאביב

כתבות נוספות