תיקו דרמטי בין כאוכב לקרית אתא: חניכיו של חלאילה חזרו מפיגור ועשו מהפך, אך צמד של אוסמה שעבאן קבע חל

כאוכב וקריית אתא נפרדו בתיקו 2-2 דרמטי וחלוקת נקודות. זאהר מריסאת בשער בכורה וסאמח סרחאן מהנקודה הלבנה כבשו לזכות כאוכב, אוסמה שעבאן השלים צמד לזכות האורחת: "היינו יכולים לגמור את המשחק במחצית הראשונה". איימן חלאילה: "בהתחשב בעומס הפציעות שלנו, לפני המשחק הייתי אומר שזו תוצאה טובה לי אבל לאור השער שספגנו בדקות הסיום הלכתי עם טיפת אכזבה". אבי מלכה הוחלף ופונה לביצוע תפרים בביה"ח.

במסגרת המחזור השמיני בליגה א' צפון אירחה היום הפועל כאוכב במגרשה הביתי בכאוכב את קריית אתא. המארחת הגיעה למשחק לאחר ההפסד לאום אל פחם וההדחה מגביע המדינה ומנגד, קריית אתא הביסה במגרשה הביתי בנשר את אסי גלבוע והגיעה במומנטום מצוין. אילוצי הסגל ורשימת הפצועים של כאוכב רק התרחבה לאחרונה ומי שלא נכללו בסגל המשחק הם חמד גנאים שנפצע במשחק הגביע וואיל חרבאוי המורחק כך שמי שקיבלו מקום בהרכב הם שחקני הנוער לואי חגוג, כאמל אבו אל היג'א וזאהר מריסאת שעבר לקבוצה מעירוני נשר. מנגד, בהרכב מכבי קריית אתא פתחו לואב כיאל ואוסאמה שעבאן.

שעבאן(מימין) ולואב כיאל

השופט דניאל לוי הוציא לדרך את המשחק לעיני כ-150 אוהדים מקומיים שקיוו לראות את קבוצתם חוזרת למסלול הניצחונות. המשחק התרכז בדקות הראשונות רובו במרכז המגרש ונרשמו ניסיונות בודדים מצד שתי הקבוצות שמצאו בכל פעם את חוליות ההגנה אחת של השנייה מוכנות. בדקה ה-20' הגיע השער הראשון של המשחק כאשר אוסאמה שעבאן קיבל כדור מחוץ לרחבה ושלח אותו שטוח וחזק לעבר שערו של שיבל, הכניע את השוער והעניק יתרון 1-0 לקבוצתו.

בדקה ה-26' ביצעה הפועל כואכב חילוף מאולץ כאשר אבי מלכה שנפצע במשחק הגביע וגם בו ביקש חילוף כפוי עקב כאבים בברכו, נפל על רגלו של שחקן היריבה ונחתך בלשונו, מה שאילץ אותו להתפנות לביה"ח ושם קיבל טיפול ותפרים ומי שנכנס במקומו הוא שחקן הנוער עבדאללה חגוג. כאוכב לא הצליחה להשוות את התוצאה עד תום המחצית הראשונה על אף הזדמנות טובה שהגיעה מרגליו של וסים עלי, אך שוער האורחת היה במקום ומוכן בכדי למנוע ממנו לכבוש.

למחצית השנייה שחקניו עלו חניכיו של אימן חלאילה נחושים ונלחמו על כל כדור וזה גם השתלם להם בדקה ה-62' כאשר זאהר מריסאת בהופעת הבכורה בקבוצה, קיבל כדור מלואי חגוג, שלח אותו מדויק לעבר השער והצליח להשוות לתוצאה 1-1 בין הקבוצות. הפועל כאוכב המשיכה במומנטם החיובי שלה וכעבור ארבע דקות בלבד בצליחה לעשות מהפך לאחר שאנס נסאר הוכשל ברחבה והשופט שרק לבעיטת עונשין מאחד עשר מטרים. סאמח סרחאן דייק מהנקודה הלבנה לעבר הפינה הימנית של השער וקבע יתרון 2-1 לקבוצתו.

לרוע מזלה של כאוכב, היא לא הצליחה לשמור את היתרון עד לסיום ובדקה ה-89' הצליחה קריית אתא להשוות כאשר אוסאמה שעבאן איש המשחק שלה היה חופשי בתוך הרחבה ושלח כדור חלש מקרוב שעבר את שיבל וקבע חלוקת נקודות בין הקבוצות בסיום. כנהוג בכאוכב, הקהל שהגיע לצפות במשחק עמד על רגליו בסיום המשחק והודה לשחקנים שלו על אף שלא ניצחו את המשחק.

כובש השער לזכות כאוכב זאהר מריסאת

מאמן הפועל כאוכב איימן חלאילה אמר בסיום: "מחצית ראשונה לא טובה שלנו אבל עמדנו נכון, עקב עייפות ועומס שהצטברו קרה לנו שבשבועיים שיחקנו שישה משחקים בלי רוטאציות כמעט, לכן ביקשתי מהשחקנים שלי לצופף את מרכז השדה ולשחק בשליש מרכזי ולצאת להתקפות מעבר. לא הצלחנו לעשות את זה על הצד הטוב ביותר קיבלנו גול בהזדמנות ראשונה ויחידה של קרית אתא במחצית הראשונה, במחצית השנייה הרמתי את השחקנים שלי כמה שיותר והלהבתי אותם ואמרתי להם שעם נחישות ורצון מנצח משחקים ואכן יצאנו נחושים יותר חדים יותר ראשונים לכל כדור יותר והצלחנו להפוך את התוצאה. לצערי בדקות הסיום קיבלנו גול והשוו את התוצאה, לאור הנסיבות והעומס והפציעות שיש לי בקבוצה אם היו שואלים אותי לפני המשחק הייתי אומר שזה טוב בשבילי אבל בגלל שספגנו גול בדקות הסיום הלכתי עם טיפת אכזבה". על שחקני הנוער ששותפו אמר המאמן: "השחקנים שהשתתפו היום מהנוער היו באמת טובים, במיוחד כאמל שבלט באופן מיוחד, זה ילד שיכול להתפתח להיות שחקן ובלם טוב, בלם העתיד של הפועל כאוכב, אבל לא צריך לרומם אותם יותר מידי הם צריכים להישאר עכשיו עם הרגליים על הקרקע אני מקווה מאוד בשבילם שייקחו את הפרגונים לצד החיובי ויעבדו קשה יותר כדי שבעתיד יצליחו". כובש הצמד לזכות קרית אתא אוסאמה שעבאן אמר בסיום המשחק: "אני מאוד מבסוט על הצמד היום, עזרתי לקבוצה שלי להשיג נקודה למרות שהיינו עדיפים לכל אורך המשחק והגיע לנו לנצח. המאמן והצוות הכינו אותנו היטב, עשינו את המשחק קשה, היינו יכולים לגמור אותו כבר במחצית הראשונה. בסופו של דבר זה הכדורגל, המשחק כבר עבר, אנחנו שואפים למעלה והפנים שלנו לשבוע הבא נגד הפועל רובי שפירא שם מצפה לנו משחק מאוד קשה".

#הפועלכאוכב #מכביקריתאתא

כתבות נוספות