אום אל פחם ניצחה את רובי שפירא ונצמדה לפסגה: "משחק קשה אבל עמדנו בלחץ". מישל חליל: "א

אום אל פחם השלימה מהפך על רובי שפירא ורשמה ניצחון בתוצאה 2-1 שקידם אותה עד לפסגת הטבלה בצמוד לבאקה אל גרבייה. אלימלך נכנס כמחליף וכבש את השער המכריע: "נמשיך בכדורגל שלנו לעשות את מה שאנחנו יודעים וצריכים. אני מקבל כל החלטה של מאמן". מישל חליל: "אכזבה גדולה, יש עליות וירידות. יש כעס על השיפוט, אולי השופט פחד לשרוק בגלל הקהל של אום אל פחם".

הפועל רובי שפירא אירחה היום(שישי) את הפועל אום אל פחם באצטדיון עכו במטרה לחזור למסלול הניצחונות ולהיצמד לפסגה. מנגד, אום אל פחם במומנטום שלה לאחר שני ניצחונות רצופים, רצתה להמשיך בקצב צבירת הנקודות שיסייע לה בהגשמת המטרה להפוך את העונה הזו לעונת העלייה. כזכור, המפגשים בין השתיים בעונה שעברה הסתיימו בניצחון לקבוצת האוהדים והשנה רצתה אום אל פחם לסיים את ההתמודדות אחרת.

על כר הדשא, כבר בדקה הראשונה למשחק נרשמה טעות בהגנת רובי שפירא אותה ניצל רן רול שחטף את הכדור ולאחר חילופי מסירות בינו לבין קראקרה בעט היישר לידיים של ליטבינוב. בדקה ה-23' מי שכן הצליחה לנצל מצב מסוכן היא רובי שפירא כאשר כדור ארוך של מישל חליל הגיע עד למשה דבורה ולאחר יציאה לא טובה של זיסקינד, החלוץ הקשית אלכסונית כדור מדויק לעבר השער והעניק יתרון 1-0 לקבוצתו. לאחר השער לא נצפתה ירידה ביכולת של אום אל פחם ובדקה ה-39' הרמה מצוינת של קראקרה הגיעה לרן רול שקבע שוויון בין הקבוצות עד הירידה למחצית.

רן רול חוגג את שער השוויון

צילום: איהאם ג'בארין

בהפסקה בין המחציות העניקה הפועל רובי שפירא זר פרחים כאות הערכה לשוער חיים זיסקינד ששיחק במדיה בעונה שעברה. המחצית השנייה נפתחה עם מספר ניסיונות מסוכנים של האורחת כאשר בדקה ה-50' משה בן לולו מסר כדור מצוין לצ'קול, המגן הגביה לקראקרה שניסה בתוך הרחבה להשתלט על הכדור מהאוויר אך לא הצליח. דקה אחת לאחר מכן שוב צ'קול שלח כדור מסוכן נוסף אך ריף מיסיקה בנגיעה של אותו מעל המשקוף. אום אל פחם לחצה יותר בדקות הללו אך לא הצליחה לכבוש את שער המהפך.

עם חלוף הדקות נרשמו מספר אירועים בהם בזבוזי זמן וטענות לבעיטת עונשין מאחד עשר מטרים שהובילו לכעס ביציע המארחת כלפי השיפוט שבא לידי ביטוי גם בסיום המשחק. שני המאמנים ביצעו מספר חילופים במטרה לנסות ולהכריע את ההתמודדות כאשר בדקה ה-61' דימה אוסדצ'י החבוש בידו נכנס במקום ליעד מרדכי, דקות בודדות לאחריו גם אביאל אסרף פינה את מקומו לטובת אמג'ד נימרי. אוסד'צי מצדו גם ניסה להשפיע על תוצאת המשחק עם ניסיון מרחוק אך הכדור שלו קיפץ על כר הדשא ויצא החוצה.

שחקני אום אל פחם חוגגים

צילום: איהאם ג'בארין

הריענון בשורות הקבוצות נמשך במטרה לנסות ולהוציא את מלוא הנקודות מהמשחק הזה כאשר בצד אום אל פחם נכנסו אילון אלימלך ומספר דקות אחריו חמאדה ג'בארין במקומם של ריף מסיקה ומשה בן לולו. מנגד, בראון ביצע חילוף אחרון בשורות המארחת כשהכניס את גל אלקנתי במקומו של איתי מורנו.

בדקה ה-85' מועמר קראקרה ניסה לשלוח כדור מהרחבה לעבר השער אך הוא פגע בשחקן של רובי שפירא ונתפס בידיים של ליטבינוב. בדקה 87' הגיע הרגע המכריע של המשחק כאשר אילון אלימלך, הקלף המנצח של הדרי, שלח פנימה בנגיחה כדור מצוין שקיבל מאברהם ג'קול ובכך העניק לקבוצתו שלוש נקודות יקרות שהצמידו אותה לבאקה אל גרבייה בפסגת הטבלה הצפופה. בתוך תוספת הזמן הורחק שחקנה של רובי שפירא איימן חמזה לאחר שביצע עבירה וספג כרטיס צהוב שני.

שחקנה של הפועל רובי שפירא מישל חליל אמר בסיום: "הפסד כואב ואכזבה גדולה. חשנו המון עייפות לשחק בארבה ימים שני משחקים במגרש גדול מול קבוצות חזקות. כולם זלזלו ברובי שפירא ואמרו שיש כאן הרבה שחקנים צעירים שאין להם מושג, התחבר לנו טוב וניצחנו קבוצות טובות שהשקיעו יותר כסף מאיתנו. אין מה לעשות יש עליות ויש ירידות, הכיוון הוא פלייאוף עליון".

על הטענות כלפי השיפוט הוסיף: "מרגישים כעס גדול. הגיע לנו פנדל ב-100%, לא יודע אם השופט פחד לשרוק בגלל הקהל של אום אל פחם אבל אין מה לעשות".

מישל חליל

בצד המנצח אמר כובש השער המכריע אילון אלימלך: "אנחנו מסתכלים רק על עצמנו ואם נמשיך בכדורגל שלנו נמשיך ונעשה את מה שאנחנו יודעים וצריכים. ברמה האישית, בכל פעם שאני נכנס אני משתדל לתת הכי הרבה בשביל הקבוצה, זה ששיחקתי בהתחלה יותר והיום נכנס כמחליף לא אומר כלום, אני לא שם את עצמי לפני הקבוצה. הקבוצה לפני הכל וכל מה שהמאמן מחליט אני מקבל".

על הטענות של הפועל רובי שפירא כלפי השיפוט אמר: "כל משחק קבוצה שמפסידה יכולתה להתלונן על שיפוט, לא ראיתי משהו יוצא דופן בשיפוט. אפילו הגיע לנו פנדל, זה הכדורגל יש טעויות לכאן או לכאן, עד שלא יגיע ה-VAR אין מה לעשות".

השחקן המקומי מוחמד מחאמיד(ג'ינג'י) שרשם גם הוא הופעה טובה מאוד הוסיף: "משחק קשה אבל עמדנו בלחץ והפנים קדימה. היכולת הטובה שלי? עבודה קשה מנצחת הכל, למרות כל הלחץ".

מישאלוף(מימין) ומחאמיד

מי שלא שותף במהלך המשחק הוא החלוץ סארי חאג' יחיא, שמאוכזב ממעמדו בקבוצה והעלה פוסט בחשבון הפייסבוק שלו בו כתב: "סבלנות בסוף משתלמת. אלוהים יודע הכל". כאמור חאג' יחיא שותף עד כה בארבעה משחקי ליגה והאחרון בהם היה מול צור שלום בו פתח בהרכב והוחלף. כאמור חאג' יחיא ישקול את המשך דרכו לאחר שישוחח עם הנהלת הקבוצה.

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלרובישפירא

כתבות נוספות