צמד של מוחמד עוואד השלים מהפך למכבי חיפה והעניק לה ניצחון על הפועל ת"א

צמד של עוואד שבר למכבי חיפה רצף של חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון: הירוקים נקלעו לפיגור במחצית הראשונה, אך עוואד כבש שער שוויון בדקה ה-51' והשלים מהפך בדקה ה-87' שהכריע את המשחק והשלים לחלוץ הצעיר הופעה חלומית מול הפועל ת"א.

בצל לא מעט ביקורות ועיסוק סביב מעמדו, פרד רוטן הגיע עם חניכיו הערב(שני) לאצטדיון המושבה שם חיכתה להם הפועל תל אביב במטרה להשיג שלוש נקודות ליגה, מה שלא הצליחו לעשות חמישה משחקים ברציפות זכר למחזור השני מול מ.ס אשדוד. כזכור, הירוקים עברו טלטלה במחזור האחרון מול מכבי נתניה שם ספגו הפסד וספגו שתי הרחקות(סאן מנחם ואטיין ריינן) והלחץ שעברה המערכת בשבוע האחרון הפך את המשימה הערב לקשה הרבה יותר. מנגד, עמדה הפועל תל אביב שסיימה לא פחות מארבעה משחקים שהסתיימו בתיקו מאופס ורק רצתה לשבור את בצורת השערים ולאסוף שלוש נקודות.

בצד ההרכבים, מי שפתח בהרכב הירוקים במקומו של אטיין ריינן המורחק הוא עאיד חבשי, יחד עם מוחמד עוואד. מנגד, פתחו רמזי ספורי ואחמד עאבד. על כר הדשא, המשחק התחיל לא טוב עבור הירוקים שספגו שער ראשון בדקה ה-40' מרגליו של עידן כהן ששבר את בצורת הבקעת השערים של האדומים ולרגעים גרם לכלל צופי המשחק לחשוב שמדובר בעוד משחק כמו שהורגלו לראות ממכבי חיפה במחזורים האחרונים, לבטח במקביל לנתון המצביע על הקושי הגדול של פרד רוטן וחניכיו להתמודד עם ספיגת שער מוקדמת וחזרה מפיגור.

הדקות הראשונות של המחצית השנייה היו קשות מאוד עבור הפועל ת"א לאחר שזו הגיעה לשני מצבים קורצים בדרך לסכן את שער האורחת שבאחד מהם היה מעורב גם רמזי ספורי שמסירה לא טובה שלו, שלחה את הירוקים להתקפה מתפרצת שהסתיימה בשער שוויון של עוואד. שבע דקות בלבד לאחר האירוע, הוחלף ספורי בצד הפועל תל אביב ובמקומו נכנס רז כהן.

העניק שלוש נקודות יקרות לחיפה. עוואד

צילום: ניב כהן, מועדון האוהדים מכבי חיפה

המומנטום המשיך להיות של הירוקים ומוחמד עוואד השלים צמד בדקה ה-87' כאשר דחק פנימה כדור חוזר ששלח לעבר השער רז מאיר ובכך החלוץ הצעיר חתם את תוצאת המשחק והשלים הופעה חלומית.

במכבי חיפה נראו שבעי רצון מהיכולת של עוואד שהמשחק הזה גם תורגמה לשערים, מה שבמשחקים רבים היה חסר על אף היכולת הטובה שהפגין ברובם. עוואד, שמקבל את הקרדיט שבוע אחר שבוע תוך אמונה גדולה ביכולת להוביל את החלק הקדמי של הירוקים הזקוקים כל כך לרגל מסיימת טובה שתדע לתרגם מצבים לשערים, הוכיח הערב כי המקום אכן מגיע לו והעביר גם מסר למאמן הנבחרת שצפה במשחק מהיציע.

#מכביחיפה #מוחמדעוואד

כתבות נוספות