ניהול משחק, המספרים הנמוכים ואי מציאת פתרונות: בן זקן עשוי לסיים את תפקידו ויש לכך סיבות

 

ניהול המשחק, ההשוואה למאזני פתיחת העונה אשתקד, אי מציאת הפתרונות בחלק ההגנתי ומאזן כיבוש השערים הנמוך: קראו על הסיבות שבגללן היו"ר אבו יונס עשוי להודיע לבן זקן על פיטוריו. 

 

בבני סכנין לא ציפו לפתיחת עונה כל כך מאכזבת כאשר בתום שמונה מחזורים מאזן הקבוצה עומד על שבע נקודות בלבד. בסכנין עשו את כל המאמצים בתקופת הקיץ על מנת להכין קבוצה חזקה שתתמודד בפלייאוף העליון ובהנהלה "הלכו על כל הקופה" וזאת על אף שהקופה לא עשירה בעוד תקציב הקבוצה הוא מהנמוכים בליגה.

 

טעויות השנה שעברה ומאבקי הפלייאוף התחתון הביאו להפחתה משמעותית בכמות הקהל למגרשים, אולם הציפיות בקיץ היו ראליות ולשם כך החתימה הקבוצה לא מעט שחקנים בכירים, אפשר לקרוא להם גם כוכבים ובהם גאדיר, קלאודימיר וראדי על מנת שיסייעו בהשגת המטרה. בנוסף, אבו יונס עשה את כל המאמצים על מנת להשאיר את מוגרבי, זאת על אף סכום לא מבוטל שהיה יכול לקבל עליו ומבחינה כלכלית היה מסייע לקבוצה.

 בני בן זקן

צילום: עובאדה אכתילאת


הרכש היחידי שמאכזב עד כה הוא המאמן בני בן זקן שאינו מספק תוצאות ורושם את אחת הפתיחות הגרועות של הקבוצה. מכתב הפיטורין של המאמן כבר מונח על השולחן ולפני שבוע אבו יונס נתן דד-ליין למאמן למשחק אחד בו התמודד אמש כאשר מראש הכיוון היה כי הפסד או תיקו עשויים לשלוח את המאמן הביתה.

 

לאחר ההפסד לקריית שמונה, בסכנין חייבים זעזוע ומסתמן כי הזעזוע אכן יהיה בעמדת המאמן והסיבות לכך ברורות. את הסיבה הראשונה אפשר לתאר באמצעות השוואה קלה לפתיחת העונה אשתקד בה סכנין פיטרה את פליקס נעים לאחר מספר מחזורים על אך שהייתה לו פתיחת עונה טובה יותר מאשר בן זקן והיא צברה עד המחזור השמיני 11 נקודות למאזנה ועברה משחקים קשים מול יריבות דוגמת באר שבע, מכבי תל אביב ומכבי חיפה. לעומת זאת, העונה היא פתחה נגד יריבות עם סגל פחות בכיר וקבוצות קטנות יותר כשמול רובן סיימה בתיקו והפסדים ורשמה ניצחון אחד בודד על הפועל חיפה. 

 
סיבה נוספת היא חוליית ההתקפה בעוד לבן זקן יש את אחת ההתקפות המסוכנות ביותר בליגה ואף על פי כן קבוצתו נמצאת עם מאזן נמוך של שמונה שערים בלבד. ולא די במחזור בכיבוש שערים, אלא שגם משחק ההגנה של הקבוצה גרוע והיא ספגה מספר גבוה של 11 שערים עד כה ולכך המאמן לא מצא פתרונות עד כה.  

 

ולסיום בצד ניהול המשחק שזו הביקורת המרכזית כלפי המאמן בעוד החילופים שמבצע אינם מתאימים להתפתחות על כר הדשא או שכפי שאמר בנושא זה היו"ר אבו יונס: "בכדורגל יש חילוף מנצח, אצלנו זה חילוף מפסיד". אם כך, הביקורות והמתח שנוצרו לאחר התבוסה במחזור האחרון, רק הפכו את היחסים בין המאמן וההנהלה למתוחים יותר. מסתמן שהפרידה ביניהם קרובה מתמיד ובכל עת עשוי המאמן לקבל את הודעה מאבו יונס ובה יתבשר שהוא הולך הביתה. ימים יגידו.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload