תיקו דרמטי במשחק הקצוות: שפרעם כבשה צמד מהיר ועלתה ליתרון, זלפה השוותה והחמיצה פנדל

חלוקת נקודות במגרש בשפרעם: המארחת הובילה מצמד שערים של מואמן קאדרי ואמיר נפאע תוך עשר דקות, זלפה הצליחה להשוות משערים של מוואסי ועדאווי עוד לפני תום המחצית הראשונה והחמיצה בעיטה מהנקודה הלבנה. ענאן נסארלדין ביקש לעזוב ויקיים שיחה עם ההנהלה.

מוליכת טבלת הליגה הגיעה למגרש בשפרעם במטרה לחזור למסלול הניצחונות לאחר התיקו במחזור האחרון מול באקה אל גרבייה. מנגד, הפועל שפרעם שעדיין ללא ניצחון ליגה עם פתיחת עונה מגומגמת רק רצתה לברוח מהתחתית. על כר הדשא, כבר בדקה ה-5' הצליחה שפרעם כנגד כל התחזיות לכבוש שער מהיר כאשר איתמר כהן שלח בעיטה חופשית מצוינת כמו שהוא יודע היישר אל ראשו של מואמן קאדרייה שערך הופעת בכורה בקבוצה ונגח פנימה את שער היתרון. חלפו חמש דקות בלבד ושוב שפרעם במומנטום מצוין כאשר אמיר נפאע הצליח להכפיל את התוצאה ולקבוע יתרון 2-0 לזכות שפרעם.

שער היתרון מהבעיטה החופשית של כהן

זלפה חזרה לעניינים מהר לאחר השער והפגינה אופי חזק ורוגע על כר הדשא שבא לידי ביטוי בעיקר בחלק האחורי. המאמצים של זלפה לצמק את התוצאה גם השתלמו לה בדקה ה-21' כאשר אסלאם מוואסי קיבל כדור מימין לשער והקפיץ אותו באלגנטיות פנימה. דקות אלו היו המסקרנות ביותר במשחק כולו. קאסם מחאמיד כמעט וניצל איבוד כדור של זלפה, אך הבלם אבי צבאג נגח אותו בזמן אל ידיו של חמזה ומנע מצב של אחד על אחד מול שוער.

בדקה ה-28', זלפה קיבלה הזדמנות נוספת הפעם בכדי להשוות את התוצאה לאחר עבירה שבוצעה על סעיד דיאב והובילה לשריקה לכדור עונשין מאחד עשר מטרים, אך אסלאם מוואסי שלח כדור חלש ושטוח לידיו של מחאג'נה ובכך החמיץ מהנקודה הלבנה והותיר את התוצאה בעינה. בדקות אלו הייתה התחממות בין הקהלים, אך מילה טובה לכרוז הקבוצה שהרגיע את המצב במהירות, בירך את מחנות האוהדים וביקש "תעודדו בספורטיביות".

שחקני זלפה בלאל סבע ומייזר זועבי

זלפה לא נתנה להחמצת הפנדל להשפיע על המשך המשחק שלה עד תום המחצית ובדקה ה-33' עלי עדאווי הצליח להשוות את התוצאה בין הקבוצות עם שער משלו ודאג גם לכבד את המארחת בחגיגות שלאחריו. בדקה ה-40' שפרעם ניסתה להחזיר לעצמה את היתרון אך בעיטה חופשית רחוקה של בני סימנטוב חלפה בסמוך לקורה ובדקות הסיום של המחצית מיזר זועבי הגיע לשני מצבים קורצים ששניהם הסתיימו מחוץ לשער.

במהלך המחצית השנייה שתי הקבוצות ניסו להכריע את המשחק כאשר בצד שפרעם אחמד דיאב הגיע לאחד על אחד מול חמזה שרשם הצלה גדולה ומנגד, עדאווי בניסיון מצוין בעט לרשת החיצונית. בדקה ה-69' החליט המאמן נביל אמארה להכין את שחקניו לחילוף והראשון שנקרא להתחמם היה ענאן נסראלדין אך השחקן סימן כי לא יעלה ומי שכן עלו הם נור גנאים ועודאי מחאמיד שלקראת סיום המחצית השניים נכנסו במטרה לנסות ולהכריע את המשחק ללא הצלחה. מנגד, גם אבו רקיק ביצע חילוף כשהכניס את אוויס יאסין במקומו של אמיר נפאע אך גם הוא לא הצליח לשנות את התוצאה והיא נותרה תיקו 2-2 בין הקבוצות עד לסיום ובעקבותיה שפרעם נחלצה מהמקום האחרון ואילו מצד זלפה על אף איבוד הנקודות, היא נותרה בפסגת הטבלה.

עוזר מאמן שפרעם חליל שמע

בצד הפועל שפרעם אמר הקשר איתמר כהן: "חטפנו גולים של נאיביות. שיחקנו מול קבוצה חזקה שבמקום הראשון אבל התוצאה מאכזבת, לא היו הבדלי רמות. יש כאן מאמן שהשחקנים מרגישים מחויבים אליו, אנחנו משלמים מחיר קצת על הקבוצה הצעירה שלנו אבל אני מאמין שממשחק למשחק נראה יותר טוב. חתמתי בידיעה שיהיה פה חיזוק בימים הקרובים".

בצד המוליכה זלפה אמר המאמן נביל אמארה: "השחקנים כמעט איבדו את הראש בעשר הדקות הראשונות אבל אני מוריד בפניהם את הכובע שהפגינו הרבה אופי והצליחו לחזור כבר במחצית. לא יכול להגיד שהגיע לנו ניצחון במחצית השנייה, המשחק היה שווה והכינו את עצמם טוב מאוד למשחק הזה, ידענו שיהיה קשה מאוד. ליגה א' קשה מאוד. הטבלה משקרת, קבוצות בתחתית הן טובות מאוד ויכולות לקחת נקודות מכולן".

מי שמאוכזב לאחרונה ממעמדו בקבוצה הוא ענאן נסראלדין שגם לא נכלל היום בהרכב הפותח. השחקן הגיב על המצב והודיע כי ביקש את שחרורו: "החלטתי לסיים את דרכי בקבוצה, מודה לכולם על הכול אני שחקן שצריך לשחק אני לא אוהב אנשים ומאמנים שמדברים בשתי שפות יש שם שחקנים נהדרים והנהלה טובה וחבל שלא הסתדרנו אני לא משחק מסיבות לא מקצועיות וכולם רואים ויודעים אני שחקתי בהמון קבוצות ואיפה שהייתי שחקתי והובלתי כנראה שבני זלפה לא העריכו אותי מספיק ולא כיבדו אותי ואני חושב שלא מגיע לה שחקן כמוני. הם חשבו שאני אשתוק ואהיה עוד שחקן בקבוצה אבל הם ממש טועים כי עם כל הכבוד לכולם אני מאמין ויודע מה היכולות שלי. לגבי מה שקרה היום אני לא הסכמתי שיבזו אותי בצורה הזאת, מקומי ב-11 אני ניסיתי לדבר יותר, 3 שבועות מנסה להבין למה לא נותנים לי ואני לא מקבל תשובות. מקווה שנגמור את הסיפור כמה שיותר מהר בשבילי ובשבילם".

מאוכזב ויקיים שיחה עם ההנהלה. נסראלדין

מצד הפועל בני זלפה העדיפו בשלב זה שלא להגיב לנאמר ולשוחח עם השחקן באופן אישי על הסוגייה במהלך השבוע הבא.

#הפועלשפרעם #הפועלבניזלפה

כתבות נוספות