התבטאותו של צחי טיאר במילים "כפר ערבי מסריח" כלפי אנשי באקה עוררה סערה בקרב הקהל וקבוצות נ

התבטאותו של המאמן צחי טייאר בה השתמש במילים "כפר ערבי מסריח" כלפי אנשי באקה אל גרבייה עוררה סערה. קבוצות נוספות במגזר העלו פוסט תמיכה והזדהות: "פגיעה בבאקה היא פגיעה בכולנו, קוראים לפיטוריו". טייאר בתגובה: "האמירה כפר ערבי מסריח הגיעה בעקבות איומים שקיבלתי מצידם ולכן הגבתי בצורה כזאת".

סערה ציבורית התרחשה בעקבות דבריו של המאמן צחי טיאר בהודעה ששלח ליו"ר הנהלת באקה גלאל פדעוס בה כינה אותם "כפר ערבי מסריח". כאמור הודעתו של טיאר הגיעה במסגרת התכתבות על חוב לו טען מראשי הקבוצה והמילים בהן השתמש רק חיממו את האווירה בין הצדדים. בין היתר כתב טייאר בהודעה: "מי אתם בכלל כפר ערבי מסריח מי מכיר אתכם מפגר הייתי לפנייך ואהיה בכדורגל אחרייך מטומטם אני מותג בליגה א'. חתיכת שקרן לך למסגד תבקש סליחה מאלוהים על הילדים שלך נשבעת בהם שתשלם ב-10 לחודש ובמקום זה אתה מקלל ומכפיש חתיכת שקרן". 

בהנהלת הפועל באקה הגיבו למקרה ואמרו: "שלחנו מכתב לכל האחרים, לשדולת הספורט בכנסת וגם לאיגוד המאמנים ולהתאחדות. אנחנו מחכים לתגובה שלהם. מדובר בפגיעה קשה ואמירה גזענית כנגד יישוב שלם". כמו כן קבוצות נוספות במגזר הערבי בהן ראשי הפועל אום אל פחם וראשי הפועל דבורייה, יצאו בהודעות כנגד המקרה במסגרתן פנו אל ראשי ההתאחדות לכדורגל "אנו קוראים לפיטוריו של טייאר" כך כתבו והוסיפו: "אנחנו דוגלים בשלום ודו קיום. נמשיך בדרכנו, חייבים להרחיק את טייאר מהנוף של הכדורגל הישראלי. פגיעה בבאקה היא פגיעה בכולנו".

 צחי טייאר

צילום: נזיה סולטאן

תגובתו של המאמן צחי טייאר: "צר לי שאנשי באקה בשל חוב כספי מנסים לצייר אותי כגזען ולקחת את החוב הכספי שלי למקומות אחרים .ההודעה שלי פורסמה כחלק מהתכתבויות שלי מולם בעניין החוב הכספי שבו נכתבו דברים נוספים שהועברו למשטרת ישראל .האמירה שפורסמה הינה שקרית והתייחסה אך ורק להתנהלות שמריחה ריח מסריח של שקרים ממקום של אנשים קטנים בהתנהלות בלבד ובעקבות איומים שקדמו לזה על חיי.אין בה ולא היתה בה כוונה לשום אמירה גזענית וצר לי על כך בפני מגזר שלם.האנשים בבאקה הם נפלאים ואני בקשר טוב עם אוהדי הקבוצה .משפחת פדעוס שקרנים והשיחות שלי מולם שמורות ומוקלטות .במקום לשלם את החובות הכספיים שלהם ממשיכים להכפיש לשקר ולהחתים שחקנים בשקר .העניין בטיפול משפטי .וכל אתר שפירסם את הטקסט המפוברק יתבע בהוצאת דיבה בימים הקרובים". 

על השאלה האם מתחרט על האמירה "כפר ערבי מסריח" ופגיעתה במגזר הערבי ענה: "נתתי תגובה לא מתחרט על כלום. האמירה כפר ערבי מסריח הגיעה בעקבות איומים שקיבלתי מצידם , ולכן הגבתי בצורה כזאת". 

#באקהאלגארבייה

כתבות נוספות