ניצחון שני רצוף לנבחרת ישראל שגברה 2-0 על האלבנים: סבע כבש שער בכורה במדים הלאומיים

ניצחון שני רצוף לנבחרת ישראל משערים של תומר חמד ודיא סבע שרשם שער בכורה במדים הלאומיים. כיאל והשוער אריאל הרוש הצטיינו, חבשי נכנס במחליף ורשם דקות טובות.

אנדי הרצוג וחניכיו ניצבו הערב(ראשון) בפני האתגר השני שלהם תוך שלושה ימים בלבד בו אירחו באצטדיון טוטו טרנר את היריבה האלבנית, לה הפסידו במשחק הראשון בין השתיים אך כעת היו במומנטום שונה לאחר הניצחון על הסקוטים ואף זכתה לתמיכה ענקית מהקהל שהגיע לתמוך ומילא את היציעים עד אפס מקום.

כבר בדקות הוכיחו שחקני נבחרת ישראל כמה טוב הם מצליחים לעבוד יחד במערך של שלושה בלמים איתו עלה הרצוג משחק שני ברציפות, אמנם האלבנים הצליחו לנצל מספר פרצות ולסכן את שערם אך אריאל הרוש שהיה במשחק מצוין, הצליח להיות שוב ושוב במקום הנכון ולמנוע מהאלבנים לכבוש. בדקה ה-8' שוב הרוש הצטיין כאשר זיהה את יציאתו של השוער האלבני ומיקומו של תומר חמד, שלח כדור ארוך משערו היישר לרגליו של חמד שדייק פנימה וקבע 1-0 לזכות ישראל. נבחרת ישראל אמנם לא הצליחה לשמור על יכולת מסוכנת לאורך כל המחצית אך כן שמרה על התוצאה עד לסיומה.

מואנס דאבור

צילום: עובאדה אכתילאת

במהלך המחצית השנייה היה נראה לפרקים שהאלבנים קרובים לשוויון והם אך הגיעו למספר מצבים שלהם לא הצליחו לספק להם את השער לו ייחלו ובו זמנית עלה החשש מעניין הכושר הגופני של שחקני הנבחרת שכן מדובר במשחק שני ברציפות שלהם תוך שלושה ימים בלבד. החל מכניסתם של סבע וחבשי שהחליף את טוואטחה שלא הצליח להמשיך(66', 78') משחק הנבחרת התייצב ושוב העניק לה את היתרון. דאבור שוב רשם שני ניסיונות מכדור מצוין של דסה שאחד מהם הלך למרכז השער והשני מעליו. שחקני הנבחרת נראו מסוכנים יותר לאחר דעיכה שכמעט ועלתה להם ביוקר.

בדקה ה-82' ישראל כבר חתמה את תוצאת המשחק כאשר מי שהיה אחראי עליו היה דיאא סבע שנכנס למשחק והוסיף בדומה למשחק הקודם מהירות וחדות והפך את משחק הנבחרת למסוכן יותר. סבע שחרר בעיטה מצוינת ממרחק מול השער שחצתה את כל שחקני הרחבה והעניקה לו את שער הבכורה במדים הלאומיים ולנבחרת את שער הניצחון.

סבע חוגג את שער הבכורה

צילום: האתר הרשמי ההתאחדות לכדורגל

החכמה של נאתכו שאחראי גם על בישול השער השני, היכולת של כיאל ודאבור שאמנם לא כבש היום אך היה קרוב לכך ואין ספק שמוכיח מנהיגות בחלק הקדמי, היכולת המצוינת של טואטחה והשתלבותו במערך שלושת הבלמים ויחד עם כל אלו החיזוקים של סבע בחלק ההתקפי וחבשי בחלק ההגנתי, היו ללא ספק כלי מפתח להרצוג בניצחון הערב והשתלבנו בצורה ראויה לשבח יחד עם שחקני הנבחרת הנוספים בהם גם מי שהצטיינו אריאל הרוש ודור פרץ. כעת, האוהדים שמילאו את טוטו טרנר ואלו שצפו במתח רב בביתם, יכולים סוף כל סוף לצאת מחויכים כאשר ישראל ניצבת במקום הראשון של הבית עם שש נקודות במאזנה.

הצטיין גם הערב. כיאל

צילום: עובאדה אכתילאת

החלוץ דיאא סבע לא הסתיר את ההתרגשות מהשער שכבש ואמר בסיום: "זו הגשמת חלום, מהילדות חלמתי לשחק בנבחרת. כיף לנצח ונשאר לנו עוד משחק אחד לנצח".

#נבחרתישראל #דיאאסבע

כתבות נוספות