ניתוח ניצחון הבכורה בעידן הרצוג: הדומיננטיות של דאבור בחלק הקדמי, טוואטחה וכיאל הצטיינו וסבע הפך את

הפעילות החכמה והדומיננטית של דאבור, היכולת המהירה והמסוכנת של סבע, ההצטיינות וחופש הפעולה ההתקפי של טוואטחה, המנהיגות וניווט המשחק של נאתכו והדובדבן שבקצפת שהגיע בכושר נפלא בירם כיאל. קראו את הניתוח המקצועי להשפעת שחקני המגזר הערבי בניצחון הבכורה של הנבחרת בליגת האומות.

לאחר משחקים פחות מרשימים מול צפון אירלנד ואלבניה, עלתה אמש נבחרת ישראל בכדורגל לשחק לצד ציפיות שאמנם לא היו גבוהות, אך לעתים בכדורגל שאין לחץ וציפיות דווקא אז באות ההצלחות כאשר הנבחרת הראתה אופי וניצחה 2-1 את נבחרת סקוטלנד, זאת לאחר שחזרה מפיגור והשלימה מהפך בתוצאה, מה שלא הצליחה לעשות כבר לא פחות מעשר שנים.

מבחינה מקצועית, אם נסתכל על נקודות האור אתמול ניזכר במהירות במנהיג של החלק הקדמי ומלך השערים של הליגה האירופית מואנס דאבור שממנו באופן אישי היו לא מעט ציפיות לספק יכולת טובה ודומה לזו שמציג במדי קבוצתו האוסטרית. החלוץ לא כבש אתמול וגם לא עשה מהלך עם הכדור שהוביל ישירות לשער, אך הירידה אחורה מעמדת החלוץ לקבלת כדור ומיקומו של השחקן הקדמי המשחררת לחץ עם הגב לשער, סייעה לנבחרת בעיקר בדקות הפחות טובות שלה שהיו בחלקה של המחצית הראשונה בהן דאבור עשה כמה מהלכים טובים שנגמרו מחוץ למסגרת.

המנהיג של החלק הקדמי. דאבור

צילום: עובאדה אכתילאת

במחצית השנייה קיבלנו דאבור אפילו פעיל יותר וגם הצליח להשפיע על התוצאה כאשר התנועה החכמה שלו ללא כדור בשער הראשון משכה בלם סקוטי הרחק מהרחבה ויצרה בלאגן במערך של הסקוטים, דאבור המשיך עם כדור לטוואטחה שזיהה כניסה חכמה של דור פרץ מקו שני והכניס לו כדור למצב מצוין שהסתיים בשער וכזכור, בסחיטת הכרטיס הצהוב השני של הבלם ג'ון סוטאר, היה מעורב החלוץ עם הלחץ המצוין בחלק הקדמי שהוביל להשארת האורחת בעשרה שחקנים.

במהלך המחצית השנייה גם נכנס לכר הדשא דיא סבע והפעלתנות והיכולת שלו לעשות כל פעולה במהירות הפכו את הנבחרת להרבה יותר מהירה ומסוכנת. דקות בודדות לאחרי שנכנס התחיל להזין את אלי דסה וטאלב טוואטחה בכדורים מהירים ומסוכנים לאגפים וטוואטחה נצפה כאילו "נולד" למערך השלושה בלמים הנוכחי של הנבחרת.

רבות דובר על היכולת ההתקפית המשובחת של טוואטחה אבל על הבעיות ההגנתיות שלו, סגירה אלכסונית, סגירת מרווחים וליווי הקיצוני שמולו לעמדות מסוכנות, פתאום במערך של שלושה בלמים טאלב קיבל המגן מבחינה התקפית את כל החופש שבעולם לעשות פעולות ואכן בשער השוויון טאלב עשה פעולה גדולה באגף שמאל ומצא בכדור חכם את דור פרץ. טוואטחה לא הפסיק "לשרוף שטח" באגף, הגביה ופרץ ועשה צרות צרורות למגן הסקוטי, סטפן או'דונל ,שבוודאי היה האיש המאושר במגרש כאשר ראה את המספר של טוואטחה מופיע על לוח החילופים. אין ספק שטוואטחה היה אחד המצטיינים אתמול על כר הדשא והיו רגעים במשחק שאף הזכיר את ימיו הגדולים בנבחרת של המגן נג'ואן גרייב.

הצטיין. טוואטחה

צילום: עובאדה אכתילאת

נדבר גם על הקפטן ביבראס נאתכו, שהיה אתמול תמיד זמין לקבל כדור ולא נעלם או ברח מאחריות במחצית השנייה וכאשר זיהה שהנבחרת במומנטום טוב הוא דחף את חבריו קדימה עד שהם מצאו את שער השיווין ולאחר הרחקת שחקן האורחת כאשר זיהה ששינתה את המערך שלה כתוצאה מהחיסרון המספרי, הוא חיפש בכל רגע לנווט את המשחק לאזורים שהסקוטים פחות מאורגנים ויותר רגישים ופרוצים, בדיוק כמו בשער השני כאשר מסר את הכדור לבירם כיאל שבעט אותו מעמדה יחסית חופשית והוביל לשער המהפך. נאתכו נתן אמש את אחד המשחקים הכי מאורגנים והכי יציבים שלו במדי הנבחרת בעשור האחרון, בדיוק כך צריך להראות קפטן ומנהיג על המגרש.

ונעבור לדובדבן שבקצפת והוא בירם כיאל. אם נחזור כחודש לאחור ונביט שוב בתיעוד המשחק מול נבחרת אלבניה, כיאל היה מהשחקנים הפחות דומיננטיים במדי הנבחרת ואחת הסיבות שאפשר להשליך עליהן את זה היא בדקות המשחק שלו במדי קבוצתו האנגלית כאשר באותה תקופה שיחק כיאל רק דקת ליגה אחת. בשונה מאותה תקופה, לפני כשלושה שבועות קשרה האחורי של ברייטון דאלה סטפנס נפצע ומי שעלה במקומו להתמודדות מול טוטנהאם היה כיאל שהשלים 70 דקות טובות ולאחריהן שיחק עוד פעמיים 90 דקות מלאות מול וסטהאם ומנצ'סטר סיטי, מה שתרם באופן בולט לכושר וקצב משחק שלו שסייעו לו בהתמודדות מול הסקוטים אמש להיות השחקן הדומיננטי ביותר בקישור כאשר הוא לא הפסיק ללחוץ ולחלץ כדורים והוא גם זה שיצר את שער הניצחון במן בעיטה מסירה לעבר השער שהסיט הבלם קירן טירני לשערו.

הגיע בכושר נפלא. כיאל

צילום: עובאדה אכתילאת

דאבור, סבע, כיאל, נאתכו וטוואטחה רשמו משחק מצוין יחד עם חבריהם לנבחרת ישראל השואפת לצאת לדרך חדשה בעידן הצוות המקצועי החדש והמאמן אנדי הרצוג שרשם ניצחון בכורה עם חניכיו. מה שנותר לנו הוא לאחל לכל הליגיונרים שלנו הוא שישחקו כמה שיותר דקות במדי קבוצתם, כי אין תחליף לדקות משחק וכל עוד הם משחקים ובאים בכושר לנבחרת כפי שהגיעו אמש, אפשר לצפות שדברים טובים יקרו בדומה לניצחון על הסקוטים ואף יותר ממנו. בנוסף, לכל סגל השחקנים שזכה למחמאות מצפה אתגר נוסף כבר ביום ראשון הקרוב בו יפגשו את האלבנים וירצו להמשיך את המומנטום ולהוכיח שמשהו טוב קורה בנבחרת.

#נבחרתישראל #מונאסדאבור #בירםכיאל #טאלבטוואחה #דיאאסבע #ביברסנאתכו

כתבות נוספות