סכנין ניצחה את הפועל חיפה ורשמה ניצחון בכורה בליגה. בן זקן: "הרגשתי שהקבוצה צריכה רענון, הצליח

בני סכנין רשמה ניצחון בכורה בליגת העל לאחר שניצחה בתוצאה 3-0 את הפועל חיפה בסמי עופר. בן זקן: "הרגשתי שהקבוצה צריכה רענון ומעבר לבחירת שחקנים אין מה לעשות. זה הצליח לנו". על הוצאתו של ראדי מההרכב: "אין פה מאבקים, החלטה מקצועית ספציפית למשחק".

במסגרת המחזור השישי לליגה ולאחר חמישה משחקים ללא ניצחון בהם שני נפסדים רצופים, התארחה בני סכנין אצל הפועל חיפה באצטדיון סמי עופר. בהיבט סגל הקבוצה, החליט בן זקן לבצע שינוי כאשר מי שנותרו בחוץ הם מוחמד כליבאת, אמיר נסאר וג'ורג' אקפביו ואילו מי שחזרו להרכב הם ישראל זגורי ועוביידה חטאב בעמדת המגן השמאלי הבעייתית לקבוצה.

על כר הדשא, המשחק נפתח דווקא טוב יותר מצד התקפת המארחת ולעבר שערו של קנדיל. בדקה ה-26' הצליחה בני סכנין לעלות ליתרון על אף שהפועל חיפה הייתה הדומיננטית יותר על כר הדשא כאשר פיראס מוגרבי הגביה משמאל כדור מצוין למוחמד גדיר שנגח פנימה וקבע יתרון 1-0 לבני סכנין. שתי דקות בלבד לאחר השער פאפוזאגלו חלוץ חיפה כמעט ניצל הרחקה לא טובה של הגנת סכנין אך קנדיל הצליח למנוע ממנו להשוות.

שחקני סכנין מול הפועל חיפה

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-35' נרשמה הזדמנות טובה נוספת להפועל שוב לתפוס את סכנין ברגע לא טוב כאשר נס זמיר בהתקפה מתפרצת מצא את עצמו אחד על אחד מול קנדיל שיצא לעברו, אך החלוץ הקפיץ את הכדור מעל השוער גבוה מדי והוא עבר מעל השער. הפועל חיפה המשיכה לנסות ולחפש את השער של סכנין עד לסיום המחצית בעוד סכנין עצמה הגיעה למצב מסוכן אחד בו שלומי אזולאי קיבל מסירה מצוינת מפיראס מוגרבי אך בנגיעה שלח כדור חלש שטוח אותו עצר בקלות שטקוס.

בדקה ה-50' בני סכנין הצליחה להכפיל את היתרון לאחר מבצע אדיר שהסתיים בכדור מצוין ששלח אזולאי מימין לשער, עבר מעל שטקוס ונכנס פנימה. למוחמד גדיר הייתה הזדמנות מצוינת להכפיל את היתרון אך כדור שלו באחד על אחד מול שוער נתפס בידיו של שטקוס.

הכפיל את היתרון. אזולאי

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-62' החליט קלינגר לרענן את החלק ההתקפי שלו והכניס את אז'ובל במקומו של פאפוזגלו אך בדקות אלו החילוף שלו לא הניב שערים ודווקא מי שהצליחה לשלש את היתרון שלה היא בני סכנין כשפיראס מוגרבי יצא להתקפה מתפרצת ושלח מימין לשער כדור שטוח מסוכן לפינה השמאלית, עלי עותמאן היה ברחבה בכדי להשלים לכדור נגיעה קטנה, לדחוק אותו פנימה ולקבוע יתרון 3-0 גדול לקבוצתו. בן זקן מצדו ערך חילופים באותן דקות כשהכניס את מארון גנטוס ואיהאב שאמי במקומם של אלבין פנישי וישראל זגורי. בדקה ה-78' עלי עותמאן סימן שאינו יכול להמשיך בעקבות פציעה והוחלף גם הוא על ידי עטאא ג'אבר כך שמי שעבר לעמדת המגן הימני הוא מארון גנטוס שגם מכיר אוצה מתקופת הנוער.

היתרון של בני סנכין נשמר עד לסיום והיא הצליחה לרשום את ניצחון הליגה הראשון שלה בעוד שמרה על שער ריק, דבר שלא קרה ממחזור הפתיחה של הליגה.

שומר על כושר מצוין. גאדיר

צילום: עובאדה אכתילאת

מאמן הקבוצה בני בן זקן אמר בסיום המשחק: "כשלא מנצחים כל כך הרבה משחקים אתה מרגיש שהקבוצה צריכה רענון ואנרגיה אחרת, מעבר לבחירת שחקנים אחרים אין יותר מדי מה לעשות, לפעמים המעשים הם אלו שמשפיעים. היום זה הצליח, כבשנו מהר והצלחנו לשמור על התוצאה ואנחנו מאוד מאוד מרוצים ונקווה שמכאן אנחנו יוצאים לדרך חדשה".

על המהפכה בהרכב והוצאתו של מהראן ראדי הוסיף: "אין פה מאבקים ולא כלום, ההחלטה מקצועית ספציפית למשחק הזה. אלו השינויים שהחלטנו עליהם ומכאן ממשיכים הלאה. יש סגל שחקנים שכולם מתאמנים, מקבלים יחס מצוין ומקבלים את הכבוד הראוי".

שחקני סכנין חוגגים ניצחון ראשון

צילום: עובאדה אכתילאת

#בניסכנין

כתבות נוספות