זלפה ניצחה את אום אל פחם בדרבי מצמד שערים של מנאר דראושה. נביל אמארה: "השמיים הם הגבול"

לראשונה בהיסטוריית המפגשים בין השתיים ניצחה זלפה בתוצאה 2-0 את הפועל אום אל פחם, מנאר דראושה כבש את צמד שערי הניצחון. נביל אמארה: "מקדיש את הניצחון לבני משפחתי ולקהל. נמשיך משבוע לשבוע והשמיים הם הגבול, לא נחשוב על ציפיות גבוהות יותר".  

דרבי השכנות בין הפועל אום אל פחם לבני זלפה נפתח(שישי) באצטדיון השלום באום אל פחם, מגרשה הביתי של אום אל פחם המשמש העונה גם כמגרשה של העולה החדשה בני זלפה אשר היא מארחת המשחק. שתי הקבוצות הגיעו למשחק במטרה להמשיך את רצף הניצחונות של מחזורי הפתיחה ולשמור על מיקומן בצמרת בעוד נכון לרגע הפתיחה כבר הובילה זלפה על אום אל פחם בעקבות עונש הפחתת שתי הנקודות שספגה האחרונה מבית הדין בסיום העונה שעברה. 

 שחקני בני זלפה מול אום אל פחם

צילום: איהאם ג'בארין 

על כר הדשא, מי שבלטה בדקות הראשונות הייתה זלפה כשבדקה ה-2' סעיד דיאב קיבל ניסיון ראשון ושלח בעיטה חופשית שנעצרה פעם ראשונה בהגנת אום אל פחם ובפעם השנייה ניסה דיאב גם את הכדור החוזר אך הוא יצא החוצה. זלפה המשיכה להיות מסוכנת יותר והפעם אסלאם מוואסי כמו שהוא יודע לעשות היטב, שלח כדור מסוכן מרחוק שפגע בקורה. בדקה ה-27' השער הראשון הגיע כשסעיד דיאב שלח כדור קרן למואמן אגבריה וממנו נכנס פנימה למנאר דראושה שכבש וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו.

בדקות לאחר השער גם הוחלף אסלאם מוואסי שסבל ממתיחה ובמקומו נכנס למשחק ענאן נסראלדין. לקראת סוף המחצית גם אום אל פחם קיבלה הזדמנות משלה, אך הניסיון בבעיטה חופשית נעצר בידיו של השוער מוחמד חמזה. בדקה ה-44' מי שכן הצליחה לנצל מצבים היא שוב זלפה ושוב הבלם המצוין מנאר דראושה שבנגיחה מכדור קרן מצוין של דיאב הכפיל את היתרון של קבוצתו. 

כובש צמד השערים מנאר דראושה

צילום: איהאם ג'בארין 

במחצית שנייה ערך אוזן שני חילופים כשנכנסו משה בן לולו ואבירן תורג'מן במקומם של ג'ינג'י מחאמיד ואילון אלימלך. בן לולו היה הראשון לנסות ולצמק את התוצאה כשבפעם הראשונה ניסה בהתקפה מתפרצת ניסה לשלוח כדור מסוכן לעבר השער אך הוא חלף ליד הקורה ובפעם השנייה קיבל כדור קרן משפשה, ניסה להשתלט ולשלוח מספרת אך שלח את הכדור גבוה מעל השער.

המאמן מוריס אוזן, שהעביר את משחקו האחרון באום אל פחם(ראה ידיעה נפרדת), החליט לבצע חילוף בעמדת המגן כשעידן שפשה שלא היה במשחק טוב, הוחלף על ידי המגן החדש אברהם צ'קול. בצד זלפה יצא עומר גארה שהיה במשחק טוב מאוד אך סבל מפציעה ובמקומו נכנס עודאי מחאמיד.

חגיגות ביציע של זלפה

צילום: איהאם ג'בארין 

החל מהחילופים ועד לסיום הצליחה אום אל פחם להשתפר ולאיים יותר על השער של זלפה, אך חמזה רשם הצלות ענקיות לכדורים מסוכנים שנשלחו אחד אחרי השני לשערו. מנגד, גם בצד זלפה פספס מייזר זועבי את המסגרת בשתי הזדמנויות קורצות אך זה לא מנע מקבוצתו לרשום ניצחון בתוצאה 2-0 את אחת הקבוצות עם הסגל הבכיר ביותר בליגה ושכנתה אותה פגשה לראשונה בליגה א' צפון. 

היה קרוב להגדיל את מאזן השערים. זועבי

צילום: איהאם ג'בארין 

המאמן נביל אמארה אמר בסיום המשחק: "ניצחון מוקדש לבני משפחתי ולקהל בני זלפה. אנחנו קבוצה שמשחקת ממשחק למשחק. אמרתי לשחקנים שזה משחק רגיל בו הם צריכים לעבוד קשה ולנסות לקחת את כל הנקודות. השמיים הם הגבול, אנחנו משחקים משבוע לשבוע. לא נחשוב על ציפיות יותר גבוהות, יש הרבה קבוצות מצוינות בליגה, יש עוד 26 מחזורים והליגה רק התחילה. היה כדורגל איכותי וברמה גבוהה, הקהל נהנה ואף קיבלנו מחיאות כפיים מהקהל של אום אל פחם ועל כך אני מכבד אותם". 

שחקני זלפה חוגגים בסיום

צילום: איהאם ג'בארין 

#הפועלבניזלפה #הפועלאוםאלפאחם

כתבות נוספות