אדהם זועבי: "ניסו להכשיל אותי, אבל יצאה תוצאה הפוכה. מקווים לשמור על מומנטום חיובי"

מאמן הפועל כפר כנא אדהם זועבי: "ניסו להכשיל אותי מכל מיני סיבות, אבל יצאה התוצאה הפוכה. למרות כל ההכפשות, יצאתי חזק ואופטימי יותר. מקווים לשמור על מומנטום חיובי, ניצחון במשחק הקרוב יוכיח שיש לנו אופי".

בקיץ האחרון עברה הפועל כפר כנא הרבה שינויים בהם שחקנים רבים שעזבו יחד עם מאמן שהוביל את הקבוצה מספר שנים. לאחר עונה שנגמרה בצורה לא טובה, החליטו אנשי כפר כנא לתת את המפתחות למאמן צעיר שלראשונה עומד על הקווים בתור מאמן ראשי בליגה א'. אדהם זועבי הוא מאמן צעיר בן 38, מורה לחינוך גופני שאת ההצלחות שלו דווקא עשה בליגות הנוער ובליגה ב' ובתפקידיו שימש מעל 10 שנים כמאמן במחלקת הנוער והנערים של אסי גלבוע וכעוזר מאמן בקבוצה הבוגרת.

לא מעט ביקרו את יוסף טאהא, השועל הוותיק בליגות הנמוכות, על כך שהעיז ולקח הימור כאשר מינה מאמן שעדיין נמצא בתחילת דרכו. במהלך הקיץ הרבה לחשו באוזניים של חברי ההנהלה ושאלו האם אתם בטוחים במהלך, האם בהמשך תחליפו מאמן? והתשובה לכך הייתה שלילית בעוד צוות ההנהלה מעניק לזועבי את הביטחון להמשיך ולהוביל את קבוצתם.

זועבי ושחקניו

צילום: איהאם ג'בארין

הפתיחה של הקבוצה לא הייתה מרשימה, אבל בכפר כנא היו בטוחים שניצחון אחד יוציא אותם לדרך חדשה. בשבוע שעבר הפסידה כפר כנא לזלפה, הפסד שקצת הכניס את המערכת לפאניקה, אך כמה ימים עברו ובגביע חניכו של אדהם הביסו את אום אל פחם וביום שישי האחרון סוף כל סוף רשמו ניצחון ליגה ראשון שאולי יאיר פנים למאמן הצעיר ויוציא את הקבוצה לדרך חדשה.

לקראת המשחק שמצפה לו מול אסי גלבוע, שוחחנו עם אדהם זועבי על התקופה האחרונה בכפר כנא וראשית התייחס המאמן לשני הניצחונות שאולי יוציאו אותם לדרך חדשה: "הניצחון בגביע על אום אל פחם נתן לנו תנופה אדירה, שקט, והמון המון בטחון, מה שגרם לשחקנים להמשיך ביכולת הטובה נגד צור שלום. מתחילת העונה הצגנו כדורגל חיובי, ההבדל הוא שנגד צור שלום ניצלנו חלק קטן מהמצבים והצלחנו לשמור על התוצאה, עכשיו צריך המשכיות. ניצחון במשחק הקרוב יראה גם שיש לנו גם אופי".

מה חסר לכם כדי לשמור על מומנטום חיובי ורצף? "הניצחון היה עניין של זמן, כי הקבוצה מבחינה מקצועית משחקת טוב ומגיעה למצבים, חסר לנו שחקן שייתן לנו עוד מחץ בהתקפה ועוד תחרות בריאה להרכב. הקבוצה מושלמת מבחינה חברתית, חדר הלבשה נקי, ההנהלה סבלנית נותנת שקט לקבוצה, ואני והמנהל המקצועי משדרים על אותו גל. מקווה שנמשיך את המומנטום של הניצחונות".

אדהם זועבי(מימין)

צילום: איהאם ג'בארין

תתחזקו בקרוב בשחקנים? "אנחנו מחפשים שחקן התקפה שיוסיף עוד כוח, מחץ, וכמובן תחרות, שחקן שישלים את ההתקפה שלנו".

עברת תקופה לא קלה ופשוטה בקיץ, הקבוצה עברה שינוי בסגל ובעמדת המאמן. קצת הלחיץ אותך כל השינוי והציפיות? "קבענו לעצמנו מטרות השנה לבנות קבוצה חדשה עם צעירים מובילים מהמגזר עם צעירים מהבית ועם שחקנים שיש להם ניסיון. בחרנו שחקנים מתאימים חברתית לקבוצה, שישמרו אחד על השני בכל מצב, שישמרו על הקבוצה בכל משבר, ואכן עד עכשיו היו ירידות ועליות אבל הקבוצה מאוד בריאה חברתית. באופן אישי כמובן שהיה עלי לחץ, אבל למרות כל הלחץ והאנשים העסקנים שניסו להכשיל מכל מיני סיבות והיו הרבה כאלה, יצאה התוצאה הפוכה. למרות כל ההכפשות, יצאתי יותר חזק יותר אופטימי, יותר מחושל ועכשיו אני חסין מכל פגיעה והכל בזכות ההנהלה שתמיד תמכה ועזרה ולא נתנה אוזן או יד לכל מני אנשים שרצו להפריע".

#הפועלכפרכנא

כתבות נוספות