ליגה ב': דבוריה, מוסמוס וריינה עם מאזן מושלם, ממב"ע הפסידה לכפר מנדא במחוז המקביל

ליגה ב': מוסמוס, דבוריה וריינה שומרות על מקומן בפסגה עם ניצחונות במחוז צפון ב'. ממב"ע גולן הפסידה לכפר מנדא בקרב המותח במחוז המקביל.

המחזור השני של ליגה ב' יצא לדרך ובמסגרתו קיבלנו מפגשים מסקרנים בין ממב"ע גולן לאחווה כפר מנדא השואפות להשיג העונה את כרטיס העלייה ואילו במחזור המקביל בין פרדיס לנג'ידאת, מוסמוס מול הפועל בית שאן בקרב מותח בין העולה החדשה ליורדת הטרייה ואילו המשחק המרכזי התקיים במגרש בדבורייה אליו הגיעה הפועל בני ערערה.

המשחק המרכזי: מ.ס דבוריה - הפועל בני ערערה

לעיני כ-300 אוהדים במגרש בדבוריה, פתחה מ.ס דבוריה את העונה החדשה בליגה ב' כאשר אירחה את הפועל בני ערערה. בסגל האורחת מערערה ניתן לראות קבוצה צעירה שמתבססת לרוב על שחקני בית וכפי שאמרו ראשי ההנהלה לפני המשחק: "יש לנו שחקנים צעירים, מוכשרים והם יהיו הבורג המרכזי והעתיד שלנו". מנגד, עמדה הקבוצה מדבוריה שעשתה אשתקד רכש אדיר אך בסוף העונה לא השיגה את מטרתה ונותרה לעונה נוספת בליגה ב'. בעונה הנוכחית מסתמן שבדבוריה הסיקו את המסקנות כשהמטרה נותרה בעינה והשיא לתפוס את המקום הראשון שיעלה אותם לליגה א' בסוף העונה.

שחקני דבוריה מול ערערה

צילום: עובאדה אכתילאת

דווקא בדקות הראשונות ערערה הייתה טובה יותר וחניכיו של עיסא נג'ידאת ביצעו את המשימות ההגנתיות והשמירה בצורה מצוינת, אך לאט לאט התחילה דבוריה לחזור למשחק. קיבלנו מעט הזדמנויות במחצית הראשונה ואחת מהן נוצלה בדקה ה-44' כשכדור קרן הגיע לראשו של מוחמד בשתאוי והבלם העלה את קבוצתו ליתרון 1-0 מוקדם. המחצית השנייה נפתחה בצורה טובה ודבוריה הצליחה להכריע את המשחק בזכות שני פנדלים אותם כבשו חמאדה בועל ומוחמד חג'יר. איש המשחק היה ללא ספק מוחמד עמרייה, הקשר של דבוריה הוא המנוע של הקבוצה והיה בכל פינה במגרש.

מחוז צפון א':

עירוני כאבול 1-5 אלנהדה נצרת

כאבול הגיעה למשחק בתקווה להשיג את ניצחונה הראשון וצלחה במשימתה בזכות שערים של מוסטפא טאבא, אחמד חטיב, מחמוד אברהים, ערוא סויטאת ומוחמד דוחי שבאותו הערב חגג את חתונתו. לנצרת הבקיע מוראד עואד מהנקודה הלבנה.

בני ממב"ע גולן 1-0 אחווה כפר מנדא

במשחק החם בין השתיים שהצהירו העונה על מטרת עליית ליגה, האורחת כפר מנדא יצאה עם שלוש הנקודות משער ניצחון של שחקנה מוחמד אבו ליל.

לא הצליחו לייצר רצף ניצחונות. שחקני ממב"ע

צילום: הדף הרשמי בני ממב"ע גולן

אחווה ירכא 0-1 סקציה מעלות

חניכיו של עבאס סואן הגיעו במומנטום חיובי לאחר זכייה בגביע ושביעייה בליגה נגד עכו, אך נכנעו לירכא שניצחה בזכות שער בבעיטת עונשין מ-11 מטרים של ויאם מוסא. העולה החדשה לליגה גם קיימה את משחקה הראשון במגרשה הביתי בליגה ב' ממנה נעדרה מעל 13 שנים.

מכבי טמרה 1-1 איחוד בני מג'דל כרום

שתי הקבוצות קיוו להשיג ניצחון ולשמור על מאזן מושלם לאחר שני מחזורים, אך על כר הדשא ההתמודדות הסתיימה בחלוקת נקודות. רוסלן קוזניצוב העלה את מג'דל כרום ליתרון ושאדי חמדאן כבש את שער השוויון לזכות טמרה שגם חתם את תוצאת המשחק.

מכבי שפרעם 2-0 הפועל בועיינה

שתי הקבוצות שיצאו מאוכזבות מהמחזור הראשון, נפגשו בטמרה לקרב על שלוש נקודות ראשונות לעונה כשמי שהצליחה להכריע את ההתמודדות היא בועיינה בזכות שערים של מידן שטיינברג ועג' סלימאן מהנקודה הלבנה.

מכבי כפר כנא 0-2 אחווה עראבה

בתוך רבע שעה הצליחה כפר כנא להשכיח את האכזבה מהמחזור הראשון ושערים מרגלי אור חודדה ומוחמד עואודה הכריעו את ההתמודדות והעניקו לקבוצתם ניצחון בכורה.

מחוז צפון ב':

הפועל בית שאן 4-0 הפועל בני מוסמוס

שתי הקבוצות קיוו להמשיך את המומנטום החיובי ממחזור הפתיחה, אולם המשחק הוכרע לטובת העולה החדשה לליגה בני מוסמוס בזכות רביעייה של החלוץ מוחמד(צ'אבי) כבהא.

רביעייה במשחק אחד. כבהא

צילום: איהאם ג'בארין

מכבי בני ריינה 0-1 איחוד בני כפר קרע

המארחת הצליחה להכריע את המשחק שהתקיים בג'סר אל זרקא משער ניצחון של יחיא חריב שהותיר את קבוצתו עם מאזן מושלם בתום שני מחזורי ליגה.

מכבי נג'ידאת 0-1 בני פרדיס

פרדיס קיוותה לסיים את שני מחזורי הליגה הראשונים במאזן מושלם שישרת את מטרת העלייה אליה שואפת, אלא שנעצרה מול נג'ידאת שכבשה שער ניצחון מרגלי אדם נג'ידאת ויצאה עם מלוא הנקודות מהמפגש.

במשחקים נוספים ניצחה איחוד בני באקה בתוצאה 3-0 את הפועל דלית אל כרמל, מכבי אכסאל גברה בתוצאה 3-2 על רמות מנשה ואחי עכו הפסידה בתוצאה 1-0 לבית"ר נהריה. המשחקים בין סנדלה גלבוע לצעירי באקה ועין מאהל לטירת הכרמל לא התקיימו והחלטה בנוגע אליהם תתקבל בבית הדין.


כתבות נוספות