פתיחה מוצלחת: כאוכב ניצחה את צור שלום במשחק הבכורה בליגה א' צפון

איימן חלאילה וחניכיו רשמו ניצחון במשחק הבכורה בליגה א' צפון בתוצאה 2-0 על מכבי צור שלום: אבו ניל כבש ראשון, אבי מלכה הוסיף שער משלו בתוך תוספת הזמן.

באווירה חגיגית היום במגרש העירוני בכאוכב, נפתחה עונת המשחקים של ליגה א' צפון ובמסגרת מחזור הפתיחה ארחה העולה החדשה לליגה א' הפועל כאוכב את היריבה מכבי צור שלום. מדובר במשחק היסטורי בתולדות המועדון הצפוני, שנוסד לפני מעל 50 שנים וזו הפעם הראשונה שבה קבוצתו משחקת בליגה א'.

במהלך תקופת ההכנה בקיץ כאוכב שינתה את פניה באופן כמעט מוחלט ושחררה את רוב הסגל שעלה ליגה, מהסגל הזה השאירה את שחקני הבית נביל ווסים עלי וחליל עבדאללה. בנוסף אליהם, נשארו גם שלושת השחקנים מהיישוב טורעאן, אנס ויזן נסאר, ונזאר סבאח. בנוגע לחיזוקים, הקבוצה צירפה חוליית שחקנים בכירים בהם אחמד שבל, סאמח סרחאן, תאמר שייח' אחמד, עבד מורגאן, ואיל חרבאוי, שגיא סבג, אבי מלכה, אחמד ומוחמד סייד אחמד.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

השופט רפאל גבע שרק לפתיחת המשחק לעיני כ-400 האוהדים שברטובם המוחלט היו אוהדי כאוכב. המשחק נפתח בגישושים של שתי הקבוצות כבדקה ה-8' אבי מלכה בעט מ-25 מטרים כדור שחלף ליד השער של צור שלום. בדקה ה-10' אמיר אבו ניל סחט עבירה כ-20 מטרים מהשער, מורג'אן לקח את הכדור וסובב אותו, אך הוא פגע בראשו של אחד השחקנים ויצא לקרן שלא נוצלה.

צור שלום מצדה ניסתה להכניס כדורים לרחבת שערו של שבל, אך שחקניה נתקלו בהגנה חזקה בראשות תאמר שייח אחמד וסאמח סרחאן. בדקה ה-28 נרשמה הזדמנות נהדרת לכאוכב לעלות ליתרון כאשר עבד מורגאן הכניס כדור לרחבת צור שלום, שגיא סבג השתלט עליו ובעט לעבר השער אך נבלם על ידי בלמי צור שלום. חניכיו של איימן חלאילה המשיכו לאיים עם מספר ניסיונות נוספים בהם היה שיתוף פעולה מוצלח של יזן נסאר ואמיר אבו ניל, אך גם הם לא העניקו לכאוכב את שער היתרון לו יחלה.

בדקה ה-68' ביצע המאמן איימן חלאילה חילוף ראשון בשורות קבוצתו כשאנס נסאר החליף את שגיא סבג וכעשר דקות לאחריו, הגיע הרגע של כאוכב והרשת סוף כל סוף זזה. אבי מלכה קיבל ברחבה כדור מצוין מאנס נסאר, מסר אותו לאבו ניל שבעט כדור שטוח לפינה הימנית של השער וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו. המחצית נמשכה ואיימן חלאילה ביצע שני שינויים נוספים במערך קבוצתו כשהכניס את מוחמד סייד אחמד וואסים עלי במקומם של הקפטן נביל עלי ואמיר אבו ניל.

קהל כאוכב והתפאורה

צור שלום רצתה להגיב על השער שספגה וניסתה לשלוח קדימה את הכלים שלה, בכדי להשוות את התוצאה אבל נבלמה בהגנת ברזל של כאוכב שלא סיימה את הסיפור בשער אחד בלבד ובדקה ה-94' אבי מלכה ביצע חילופי מסירות במהלך משותף עם אנס נסאר שבסיומן נותר מול שער ריק ושלח פנימה כדור שחתם את תוצאת המשחק בניצחון היסטורי בתוצאה 2-0 לטובת העולה החדשה הפועל כאוכב.

#הפועלכאוכב

כתבות נוספות