סעיד דיאב לקראת פתיחת הליגה מול קבוצתו לשעבר: "יהיה קצת קשה, אבל אתן הכל כדי לנצח"

בני זלפה תפתח את הליגה בשישי הקרוב מול הפועל רובי שפירא חיפה. סעיד דיאב לקראת המשחק מול קבוצתו לשעבר: "יהיה קצת קשה אבל הראש שלי בזלפה, המטרה היא רק לקחת את מלוא הנקודות ואתן את הכל כדי לנצח אבל בכבוד. לא נצהיר מעבר להישארות בליגה בלי שנעבור מבחן ליגה אמיתי".

אחד משחקני הרכש המסקרנים שצרפה הפועל בני זלפה בקיץ האחרון הוא סעיד דיאב. קשרה המוכשר של הפועל רובי שפירא בשנתיים האחרונות, היה מבוקש אצל מספר קבוצות ואף היה מועמד לעבור לליגה הלאומית אך בסופו של דבר בחר להצטרף לעולה החדשה לליגה א' צפון ולסייע לה בהשגת מטרותיה. דיאב בן ה-23, היה מהשחקנים הבולטים בקבוצתו בשנתיים האחרונות .בהן התמודד על עליית ליגה עם קבוצת האוהדים האדומה שאותה גם יפגוש במחזור הפתיחה של הליגה ביום שישי הקרוב

סעיד דיאב אמר לקראת המשחק ועל ההסתגלות בקבוצתו החדשה בשבועות האחרונים: "אנחנו לאט לאט מתחברים יחד, זה טוב שיש לנו שחקנים שמשחקים כדורגל טוב ואפשר לשתף איתם פעולה. אנחנו מתחילים להיות קבוצה עם זהות ולבצע את ההנחיות של הצוות המקצועי. אני מקווה לפתיחת עונה טובה ושלוש נקודות".

דיאב(במרכז) במדי הפועל בני זלפה

על המפגש עם קבוצתו לשעבר הוסיף: "יהיה קצת מוזר לשחק נגד רובי כי אני כבר שנתיים איתם. אני בטוח שיהיה לי קצת קשה בהתחלה אבל הראש שלי עכשיו בזלפה ואנחנו מפוקסים רק במטרה להביא 3 נקודות כבר על ההתחלה".

בתור עולה חדשה, מרגיש שיש ביקורות על בניית הסגל שלכם? שצופים לכם עתיד במאבקי תחתית?

"הכי טוב שיגידו עלינו שאנחנו קבוצת תחתית. בשנה שעברה היינו קבוצה מהטובות בליגה ורצינו לעלות, אז כל קבוצה שבאה לשחק נגדנו כאילו שיחקה נגד ליגת העל, כשאנחנו נבוא 'מלמטה' קבוצות יתייחסו אלינו אחרת ואנחנו נענה להם במגרש".

למה לא המשכת עם הפועל רובי שפירא לעונה נוספת?

"לקראת סוף העונה בהפועל רובי היו קצת בעיות כספיות. את האמת שלא רציתי לעזוב, אבל לא נעשתה אף פנייה אליי ולשאר השחקנים שעזבו מלבד שלזינגר והחלטתי לא לחכות יותר. רק לאחר שסגרתי עם הפועל בני זלפה, מיקי יצר איתי קשר אבל העדפתי את זלפה כדי 'לשנות מזל' השנה".

יש יותר מוטיבציה כי משחק הפתיחה דווקא מולם?

"את האמת שכן יש יותר מוטיבציה בגלל שזה הפועל רובי, אבל מצד שני אני לא בא להיות אדם רע ולהוציא הצהרות ש'אתן להם בראש' או משהו בסגנון, יש שם הרבה אנשים ואוהדים שאני אוהב. המועדון הזה הוא כמו בית שלי ששיחקתי בו שנתיים ואני בא כמו בכל משחק לתת את הכל אבל בכבוד".

סולינו מותגים אום אל פחם - איכות, מחיר ושירות! טל. 052-570-3952

אתה מרגיש תחושת פספוס קטנה כי בסופו של דבר לא עברת לליגה הלאומית?

"אני מרגיש קצת פספוס, את האמת ציפיתי והבטיחו לי שאהיה בלאומית ובמקום טוב אבל לא רציתי ללכת כדי להיות 'עוד שחקן' אלא ללכת למקום שיבנו עליי ויכבדו אותי. כרגע באתי למקום טוב שאני מאמין שתהיה לי בו במה טובה ומשם אתקדם. עדיין לא מאוחר אני רק בן 23".

יום שישי פותחים עונה, מה המטרות?

"קודם כל הישארות בליגה ולהיות קבוצה חזקה. עוד לא נכנסנו לאף מבחן רציני בליגה אז אי אפשר להצהיר פלייאוף".

חשת קצת את קבוצות הליגה במשחקי האימון. איך התרשמת?

"את האמת מול אום אל פחם הרגשנו שמדובר בקבוצה ברמה מקצועית מעל הליגה, יש שם קבוצה עם שחקנים בכירים ומאמן טוב שכבר מכיר היטב את הליגה. כל השאר כל הקבוצות התרשמתי שהן באותה רמה. תהיה ליגה קשה לכל הקבוצות".

סעיד דיאב במדי הפועל רובי שפירא חיפה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

מי תהיה היריבה הכי קשה?

לא יודע עדיין להגיד את זה, אבל בטוח שיהיה משחק גדול בין אום אל פחם וזלפה שזה סוג של דרבי ובו אנחנו מארחים אצלם במגרש עם הרבה קהל(במחזור הרביעי). אני אוהב משחקים כאלה עם הרבה לחץ".

מאיזה מגרש אתה הכי חושש?

"טבריה. קשה מאוד לשחק שם, השחקנים שם רצים הרבה זמן ביחד ומכירים היטב כל פרט במגרש".

איזו אמונה יש לך ברגע שאתה עולה כר הדשא בפעם הראשונה?

"יש לי תפילה שאני אומר בזמן לחיצות הידיים לפני פתיחת המשחק, אני מתפלל לאלוהים שייתן לי בריאות וכוח".

מה המוטו שלך לעונה הקרובה?

"כדורגל משחקים מהלב. לא משנה אם אתה נמצא במקום שרוצה לעלות ליגה להישאר בליגה או להגיע לפלייאוף, כל משחק לשחק מהלב עד הסוף. להיות ווינר".

#הפועלבניזלפה #סעידדיאב

כתבות נוספות