נבחרת ישראל פתחה את משחקי ליגת האומות עם הפסד לאלבניה

נבחרת ישראל הפסידה 1-0 לאלבניה במשחק שנערך הערב במסגרת ליגת האומות והראשון בעידן המאמן החדש אנדי הרצוג.

הערב(שישי) באלבניה יצא לדרך המשחק הרשמי הראשון של נבחרת ישראל המחודשת תחת מאמנה החדש אנדי הרצוג והסגל בו הוא בחר לטובת ביצוע המשימה הראשונה במסגרת משחקי ליגת האומות. בסגל השחקנים שיצא לאלבניה נכללו דיא סבע, מחמוד קנדיל והחמישייה שאף הייתה בהרכב הפותחבירם כיאל, טלאב טוואטחה, ביברס נאתכו, מואנס דאבור ועאיד חבשי שערך את הופעת הבכורה במדי הנבחרת.

בדקות הראשונות אכן קיבלנו ישראל מחודשת שהייתה דומיננטית כאשר בין צמד החלוצים מואנס דאבור וערן זהי נצפה שילוב כוחות ושיתוף פעולה טובה שכמעט הניב שער ראשון, גם טאלב טוואטחה הפגין יכולת טובה והיה דומיננטי אך ישראל לא הצליחה לשמור על הדומיננטיות לאורך זמן ומי שנאלץ לעבוד קשה בעקבות זאת הוא השוער גיא חיימוב.

דאבור במדי הנבחרת הערב באלבניה

צילום: ההתאחדות לכדורגל

בדקה ה-7' טעות של קפילוטו כמעט העניק ליריבה האלבנית שער יתרון מוקדם אך חיימוב היה במקום ובזמן הנכון כדי למנוע זאת. בדקה ה-30' בירם כיאל קיבל הזדמנות מצוינת להצדיק יכולת טובה יותר של ישראל כשקיבל כדור מצוין מזהבי מול השוער אך לא שלח אותו בזמן לעבר השער והכדור נעצר בידי שוער האורחת. בדקה ה-40' נרשמה החמצת ענק של זהבי שהצליח לעבור את שוער האורחת שהפגין יכולת טובה מאוד, אך זהבי מול שער ריק התמהמה והעניק לשוער את הזמן למנוע ממנו לכבוש את שער היתרון לטובת ישראל.

המחצית השנייה הייתה אחרת לגמרי ונבחרת ישראל עלתה ביכולת הרבה פחות טובה מהמחצית הראשונה, מי שהוחלף עם פתיחת המחצית הזו הוא ערן זהבי שנפצע ובמקומו עלה תומר חמד. כעבור כעשר דקות מפתיחת המחצית ישראל שילמה את המחיר על הירידה ביכולת כשצ'אקה כבש את שער הבכורה שלו במדי האלבנים והעניק לקבוצתו את שער היתרון שהצדיק את היכולת הטובה יותר אותה הציגה על כר הדשא.

בהמשך המחצית ערך המאמן אנדי הרצוג שני חילופים כשהכניס לכר הדשא את מנור סולומון ודור מיכה במקומם של דור מיכה וניסו קפילוטו. מיכה וסולומון הידועים כשני שחקנים מוכשרים מאוד שיכולים לעשות את ההבדל, אכן הכניסו יצירתיות ושיפרו את היכולת הקבוצתית על כר הדשא אך גם זה לא עזר לנבחרת להשוות והמשחק הסתיים בהפסד 1-0 לאלבניה. המשחק הבא במסגרת ליגת האומות ייערך בחודש אוקטובר ובו תארח נבחרת ישראל את נבחרת סקוטלנד.

#נבחרתישראל

כתבות נוספות