נבחרי הסיבוב הראשון בבני סכנין: גנאים הצטיין, מחמאות לגאדיר ואזולאי ושאמי הפתיע

מסכמים סיבוב ראשון בבני סכנין: איהאב גנאים המצטיין, עטאא ג'אבר הוכיח שהשינוי עשה לו טוב, שאמי הפתיע ומחמאות לשלומי אזולאי ומוחמד גאדיר.

השבוע הסתיים הסיבוב הראשון בליגת העל וזה הזמן לסכם את השליש הראשון של בני סכנין. אם תשאלו את הנהלת בני סכנין, שם יגידו בפה מלא "לא לזה צפינו" מאחר והציפיות היו רבות אך התוצאות לא ענו על הדרישות הרבות. בדומה לעונה אשתקד, גם הפעם סוגיית המאמן שוב הייתה על הפרק שלא תם ולא נגמר מאז עידן יוסי אבוקסיס וכנראה שהנעליים של יוסי היו גדולות מדי ואף מאמן עדיין לא הצליח להיכנס אליהן. רכבת מאמנים עברה בתחנת דוחא ומשם הורידה את כולם בתחנה אחת ושלחה אותם הביתה.

העונה הלך מוקדם מהצפוי בני בן זקן, שלא עמד במשימה והתוצאות המאכזבות בנוסף לפרמטרים רבים נוספים גרמו להנהלה לפטר את המאמן ובמחזורים האחרונים עומד על הקווים עמיר תורג'מן שהשיג בשלושה משחקים ארבע נקודות והשאלה הפתוחה היא האם הוא יהיה המאמן שיסיים את העונה בבני סכנין? ימים יגידו. השינוי שהביא איתו עמיר תורג'מן הוא הטקטיקה, כאשר במשחקים האחרונים אפשר לראות קבוצה ממושמעת טקטית בעמידה על המגרש וגם חילופים נכונים ותגובה למשחק וזה מה שהיה חסר לסכנין מפתיחת העונה.

עמיר תורג'מן

צילום: עובאדה אכתילאת

בעונה שעברה סכנין סיימה את הסיבוב הראשון עם מאזן של 15 נקודות לעומת העונה, בה סיימה עם 14 נקודות. סכנין צירפה השנה לא מעט שחקנים, חלקם בכירים ומנוסים על מנת להתברג בחלק העליון של הטבלה ולהיות פקטור בליגה, לכן המילה "אכזבה" מאוד מוצדקת יחסית לעבודה שנעשתה בקיץ ולא פלא שבסכנין חושבים לשחרר את פריירה בינואר הקרוב ויחד איתו קיים סיכוי שעוד שחקן או שניים יחפשו להם קבוצה. כמו כן הקבוצה חייבת להתחזק בינואר בשני שחקנים, אחד לחלק ההגנתי ואחד להתקפי שיחד איתם יהיה ניתן להשיג את מטרת הפלייאוף העליון. 

מצטיין הסיבוב - איהאב גנאים

השחקן הצעיר עושה עבודה נפלאה בקישור ובסכנין יכולים לפנטז על עליית מנהיג חדש ויורש לחאלד חלאילה. לאיהאב חסר עוד קצת ביטחון שעם הניסיון והמשחקים הוא יצבור אבל איך אומרים? אפשר להפסיד בהווה על מנת להרוויח בעתיד. הדור הצעיר של סכנין הוא העתיד שלה.

איהאב גנאים 

צילום: עובאדה אכתילאת

הפתעת הסיבוב - איהאב שאמי 

בעיית המגן השמאלי הטרידה לא מעט גורמים בסכנין בעוד טרם פתיחת העונה שקלו לצרף מגן זר אך בסופו של דבר זה לא קרה ומי שפתח את העונה כמגן שמאלי הוא עוביידה חטאב ואיהאב שאמי נדחק לקצה הספסל ולעיתים אף לא התלבש כלל, אמנם במחזורים האחרונים מאז המגן הצעיר מקבל את הקרדיט הוא מצליח להוכיח שהתקופה בה ישב על הספסל דווקא עשתה לו טוב והוא הגיע רעב יותר. נכון ששאמי סיים את הסיבוב בטעם מעט מר מההרחקה שספג מול ב"ש, אך הדמעות שזלגו מעיניו רק הוכיחו כמה הוא רצה לסיים את המשחק הזה אחרת וככלל העבירה שספג מלמד בעיקר על חוסר ניסיון ולא על חוסר אחריות.

ימשיך להיאבק על מקום בהרכב. שאמי

צילום: עובאדה אכתילאת

ראוי לציון - שלומי אזולאי

עם קצת יותר יציבות, שלומי היה מבין החלוץ/קשר המובילים בליגה. אזולאי, שסכנין היא אחת הקבוצות בהן השתלב בצורה הטובה ביותר עד כה בקריירה, ראוי לציון על התרומה הרבה שלו לחלק ההתקפי בעיקר לאור חסרונו של פיראס מוגרבי, שהכפיל את גודל האחריות המונחת על כתפיו.

ראוי לציון. אזולאי

צילום: עובאדה אכתילאת

ציון לשבח - מוחמד גאדיר החלוץ שהגיע לקדנציה נוספת בכדי לשחזר את ההצלחה במועדון, מוכיח ממשחק למשחק כי בכל פעם מחדש עוד לא ראינו את שיא הרצון ושיא המוטיבציה ו"לא מוריד את הרגל מגז" אף לו לרגע אחד בכל משחק, לאורך כל 90 הדקות. גאדיר גם זוכה להערכה גדולה ובצדק, ועם קצת יותר עזרה מהחברים, לא מן הנמנע שגם היה היום מלך השערים.

נותן מעצמו בכל משחק. גאדיר

צילום: עובאדה אכתילאת

השינוי עשה לו טוב - עטאא ג'אבר

אחד השחקנים שהשינוי על הקווים עשה להם טוב הוא עטאא ג'אבר כאשר השחקן שקיבלנו בסוף הסיבוב שונה בתכלית זה שראינו בתחילתו. מבחינה מקצועית, במשחקים האחרונים עטאא מתופקד בעמדה קדמית יותר וראינו כמה שהיא נוחה לו והוא מצליח לבוא יותר לידי ביטוי בעיקר בשיתוף הפעולה שלו עם החלק הקדמי. במידה ועטאא ימשיך כך גם לסיבוב השני, הוא יהיה אחד משחקני המפתח של סכנין עד לסיום העונה הקרובה. 

השינוי עשה לו טוב. ג'אבר צילום: עובאדה אכתילאת

הפספוס של הסיבוב - קלאודימיר פריירה 

מסתמן כי הברזילאי "משלם על טעויות" שנעשו בבניית הסגל בפתיחת העונה. בשלב זה קשה מאוד לשלב אותו בהרכב ובסגל הנוכחי ועל אף שמדובר בנכס לקבוצה ולחדר ההלבשה, לסכנין ככל הנראה לא תהיה ברירה אלא להודיע על פרידה בינואר הקרוב.

פספוס. פריירה

צילום: עובאדה אכתילאת

משחק הסיבוב - הניצחון על בני יהודה 

הניצחון של סכנין על בני יהודה בו ערך עמיר תורג'מן את הופעת הבכורה על הקווים סימן מבחינתה יציאה לעידן חדש. הקבוצה שהותיר בן זקן רשמה ניצחון ליגה אחד בודד ונראתה בעיקר חסרת ביטחון, כזו שלא יכולה להתמודד עם אחת הקבוצות הטובות בליגה והניצחון על האקס מאמן יוסי אבוקסיס וחניכיו הוכיחה שסכנין יכולה גם אחרת.

אכזבת הסיבוב - ההישג של הקבוצה כולה

הציפיות היו גדולות וסכנין לא עמדה בהן. בקבוצה חלמו לסיים את הסיבוב הראשון בפסגה אך נאלצו להסתפק במקומם בתחתית הצפופה וההפכפכה של הליגה ואת האצבע המאשימה אפשר להניף לעבר מספר פרמטרים, אך למזלה של סכנין בטווח המקומות בו היא נמצאת הקבוצות השנה מאוד שוויוניות ו"כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה" כך שחלום הפלייאוף העליון עדיין קיים ובהישג יד, אך לשם כך היא תצטרך לעשות שינוי גדול בסיבוב השני.

הבחירות בחסות החנות "קלאסיקו ספורט" - חנות הספורט המובילה בצפון המעניקה קולקציית ביגוד חדשה, נעלי ספורט ונעלי כדורגל מקצועיות וציוד מקצועי וסט מדים לקבוצות, בתי ספר ומחלקות נוער. 

כתובת החנות: הרב נחום לוין 11, עפולה.

טלפון: 04-8736615 

#בניסכנין

כתבות נוספות