לאבו יונס לא הייתה ברירה, סכנין חייבת לצאת לדרך חדשה

מה היו הסיבות האמיתיות לפיטורי טל בנין ולמה הוא לא הצליח בסכנין? כל הפרטים על העבר והעתיד של נציגת המגזר. קראו (דעה)

 

לאחר פיטוריו של טל בנין, בבני סכנין הסיקו את המסקנות מטעויות העונה שחלפה בעיקר על הקווים. לא היו חילוקי דעות רבים לגבי פיטוריו של טל בנין, קונצנזוס כמעט שלם של כל חברי ההנהלה, קהל ושחקנים שלא רצו לראות את המאמן ממשיך לעוד עונה על אף החוזה שהחזיק בו. אם כך, מה גרם למוחמד אבו יונס לפטר את המאמן שרק מונה לפני חמישה חודשים ולשלם לו פיצויים למרות מצבה הכלכלי של הקבוצה?


טל הגיע לסכנין אחרי שהקבוצה לא הרשימה לא ביכולת ולא בתוצאות בעידן פליקס נעים ולאחר הברזילאי שרק "גרם נזק" למערכת. פליקס היה נוהג "לתרץ" את מצב הקבוצה בהכנה לקויה, חוסר שחקנים והרבה שחקנים פצועים. ככל הנראה שהוא נכנס לנעליים גדולות של יוסי אבוקסיס, אך לא ארחיב בעניין פליקס ונתמקד בטל בנין. בנין מונה לתפקידו מ"חוסר ברירה" לאחר שהשוק הישראלי היה דל והרבה מאמנים היו תפוסים. לראשונה סכנין נקלעה למצב שבו נתנה למאמן צ'אנס שיכול להוכיח את עצמו ולהגיע עם הקבוצה לפלייאוף העליון או למקום השביעי, אך הקבוצה לא השיגה את המטרה על אף שבחלון ההעברות התחזקה במספר שחקנים. מרשיץ', פושה, אלקרינאוי, חטאב ויובל אבידור.

שחקני בני סכנין

צילום : עובאדה אכתילאת

 

בנוסף לסגל והשלד הקיים בסכנין הוציאו הרבה כסף אבל במבחן התוצאה הקבוצה ספגה הרבה, הפסידה לא מעט משחקים בגלל ניהול המשחק והעקשנות של המאמן על מספר שחקנים. במשחק הראשון של בנין נגד בית"ר ירושלים המאמן הפתיע כאשר הותיר את סארי פלאח מחוץ להרכב. אז, סכנין הובילה 2-0 והפסידה 4-2 בגלל משחק ההגנה וניהול המשחק של המאמן. אבו יונס ניגש למאמן לאחר המשחק והעיר לו על הטעויות שעשה, אולם הוא מצדו חשב אחרת. במשחקים רבים נוספים נכנס היושב ראש לחדר המאמן ודרש ממנו הסברים על הדרך שבה הוא בוחר שחקנים למערך כאשר ברובם השאיר בחוץ שחקנים דוגמת סרי פלאח ועלאא אבו סאלח מחוץ לסגל כאשר אין אפילו בלם מחליף, את עידן שמש על אף שהיה צריך חיזוק בהתקפה וככלל כמות השערים שספגה הקבוצה הייתה בגלל טעויות בהגנה. 


סכנין ניצלה מירידה לא בזכות המאמן, אלא יותר בגלל החולשה של מספר קבוצות אחרות בליגה ובנוסף ליכולת אישית של פיראס מוגרבי, קנדיל ופושה שאם לא שלושתם הקבוצה הייתה מתדרדרת לקרבות התחתית. טל לא הביא ערך מוסף לקבוצה ולא השאיר חותם של מאמן. ולא הכל זה כדורגל, בסכנין התעוררו לעוד בעיה גדולה בעידן בנין כאשר התברר כמאמן חשדן שלא הצליח לשמור על חדר הלבשה שקט, סבל בתפקידו מיריבות ומריבות עם שחקנים, "שתי קבוצות בתוך קבוצה אחת" כך תיארו מי שהעידו על המצב כשלטענתם הרבה שחקנים לא הבינו את סיבת הדחתם מהסגל או מאימוני הקבוצה המשותפים. הקבוצה הפכה להיות עצובה מאשר שמחה, כך שאבו יונס הפנים שעדיף לשלם פיצוי ולפטר את המאמן ולהציל את הקבוצה מהתפרקות טוטאלית, במישור החברתי מחד והמקצועי מאידך.
 

חאלד חלאילה הוא הקפטן והסמל של סכנין הוא דמות חיובית בחדר ההלבשה ומנהיג כבר שנים. לדוגמא במקרה שלו, טל בחר שלא להשתמש בו ואף יותר מזה הקפטן "הורחק" משאר הקבוצה וכשהעניין מגיע לקפטן, כולנו יודעים כמה שזה לא נפוץ ולא "מקובל" להדיח קפטן מקבוצתו לאחר שנים שהוא נמצא בה. סכנין שילמה ביוקר העונה בעיקר בעמדת המאמן ובהנהלה כבר חושבים איך להחזיר את הקבוצה לימיה הטובים, עם מינוי מאמן בכיר שיצעיד את הקבוצה לפלייאוף. מרקו בלבול הוא השם הבא בסכנין, האם מינויו של בלבול יחזיר את הקבוצה לפליאוף העליון שיחזיר את הצבע ליציע? ימים יגידו. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload