נבחרי העונה של ליגה א' צפון: אברהים אבו רקיק מאמן העונה, דו קרב צמוד הוכרע בין מועמר קראקרה לעבד

נבחרי העונה של ליגה א' צפון: עבד מורג'אן נבחר לשחקן העונה אחרי דו קרב צמוד עם מועמר קראקרה, אברהים אבו רקייק מאמן העונה ופיראס עקל תגלית העונה.

במסגרת סיכום העונה בליגה א' צפון הוגשו להצבעת הקהל, המאמנים והיו"ר רשימות המועמדים לנבחרי עונת 2017/18 של ליגה א' צפון. התוצאות היו צמודות מאוד כאשר פחות מ-1% הפרידו בחישוב הקולות בין בן מלכה למחמוד עבאס, קולות האוהדים הכריעו בין קראקרה למורג'אן בתואר שחקן העונה וקרב צמוד בין קולות הקהל בין חוסאם אבו סלאח ליוסף עוואדי הוכרע דרך המאמנים.

ההחלטות הסופיות כולל חישוב הקריטריונים שהוגשו לקהל ולמאמני הליגה:

שחקן העונה - עבד מורג'אן, הפועל שפרעם

הקשר וקפטן הקבוצה אשר לקח על עצמו משימה לא פשוטה להוביל את הפועל שפרעם, עשה זאת לאורך כל העונה על אף התקופה הקשה שעברה בתחילתה. מלבד היכולת שהפגין במסגרת הליגה, רשם מורג'אן מסע נפלא במסגרת גביע המדינה.

מאמן העונה - אברהים אבו רקייק, הפועל שפרעם

מאמנים רבים לא היו שורדים עונה שלמה בתנאים בהם תפקד המאמן אברהים אבו רקיק. היכולת להוביל קבוצה גם ברגעים כה קשים ולהביא אותה להישג מקצועי כה מרשים הן בגביע המדינה והן בהבטחת ההישארות בליגה, מצביע על כך שמדובר במאמן בעל יכולות אישיות גבוהות מאוד וללא ספק על עונה כזו מגיע לו תואר.

תגלית העונה - פיראס עקל, הפועל אום אל פחם

שחקנה הצעיר של הפועל אום אל פחם עשה עונת פריצה מצוינת במדי קבוצתו. עקל השתלב מצוין בהרכב הקבוצה והפך לבורג משמעותי בקישור, לא סתם העלה התעניינות כה גדולה בו מקבוצות רבות בליגה ובליגה בכירה יותר לקראת העונה הבאה.

החלוץ המצטיין של העונה - מועמר קראקרה

היעדרות משישה משחקים לא הפריע לחלוץ המצוין לסיים במקום השלישי בטבלת כובשי השערים של הליגה עם 16 שערים במאזנו. קראקרה היה מבין השחקנים המשפיעים ביותר בעונת העלייה של הפועל אכסאל כשבמעלה הדרך רשם רגעי הכרעה, שערים מרשימים ויכולת מקצועית מדהימה בחלק ההתפקי המצוין של הפועל אכסאל.

שער העונה- מועמר קראקרה מול מ.ס טירה בדקה ה-93'

לאחר שוויון 2-2 דרמטי, השער של חלוץ העונה העניק לקבוצתו 3 נקודות יקרות במשחק הסיום של הסיבוב הראשון שהותירו אותה קרובה למוליכה דאז הפועל רובי שפירא חיפה.

הצלת העונה- אוהד דוד: עצירת פנדל במשחק העלייה

השוער המצוין עצרה פנדל שנשרק לזכות אום אל פחם במשחק העונה של קבוצתו ומאותו רגע החלה נקודת המפנה של המשחק בו ניצחו 2-1 וחגגו עלייה לליגה לאומית.

הפתעת העונה - הפועל שפרעם

לא הרבה היו מאמינים שהקבוצה תגיע להישג כזה מרשים בהתחשב למה שעברה בתחילת העונה. שפרעם כבר סומנה כפייבוריטית לירידה ואולי אף התפרקות אחרי אי ההופעה למשחק בסיבוב הראשון, עד שעשתה שינוי דרסטי והפכה לאחת מהקבוצות שמשחקות את הכדורגל היפה ביותר בליגה.

פספוס העונה- הפועל אום אל פחם

הקבוצה שהשקיעה סכומי כסף גדולים והנחיתה שחקנים מבכירי הליגה, לא הצליחה להשיג את מטרת העלייה לליגה הלאומית והודחה בשלב הראשון של הפלייאוף.

נבחרת העונה - אחמד שיבל, חוסאם אבו סאלח, אשרף רבאח, אלירן חודדה, סאמח סרחאן, עבד מורג'אן, מחמוד עבאס, מוסא טראבין, מועמר קראקרה, עומר בוארון, מוטי מלכה

המאמנים הצביעו רוב לאוהד, הקהל לשיבל

צילום: איהאם ג'בארין

החלטות המאמנים והיו"ר:

שחקן העונה - אלירן חודדה

בלם וקפטן הפועל אכסאל קיבל את רוב ההצבעות, אך זה לא הספיק בחישוב יחד עם תוצאות הקהל בכדי לקבל את התואר. שוויון בין יתר ההצבעות בין עבד מורג'אן למועמר קראקרה, העביר את ההכרעה לאוהדים.

הרכב העונה של המאמנים - אוהד דוד, חוסאם אבו סאלח, אשרף רבאח, אלירן חודדה, סאמח סרחאן, עבד מורג'אן, בן מלכה, מוסא טראבין, מועמר קראקרה, עומר בוארון, מוטי מלכה.

המאמנים והיו"ר שהשתתפו: מוריס אוזן(אכסאל), אלי מזרחי(מגדל העמק), דאהש סועאד(שפרעם), מוחמד סמארה(מ.ס טירה), רז משולם(אסי גלבוע), לירן דניאל(אסי גלבוע), מוחמד סמארה(מ.ס טירה), ברכאת וואה(מכבי דליה), אילן סויסה(עירוני טבריה), חוסני אבו מוך(באקה אל גרבייה), חיים לוי(מכבי קרית אתא), אייל זיו(הפועל רובי שפירא), עבד טיטי(מ.ס טירה), איציק דדון(מכבי צור שלום), בהאא חליל(הפועל אכסאל), אחמד אבו אלעם(הפועל אום אל פחם), אברהים אבו רקיק(הפועל שפרעם), דרג'אם סביח(הפועל כפר כנא), פאיד חסון(הפועל כפר כנא), אופיר עזו(הפועל ירושלים), מאיר כהן(הפועל בית שאן), סמיר עיסא, אבי סבג, עודד קוטר

הבחירה של המאמנים

פירוט החלטות הקהל:

בחירת הקהל - מאמן העונה

בחירת הקהל - הגנה נבחרת העונה

בחירת הקהל - שוער נבחרת העונה

בחירת הקהל - קישור נבחרת העונה

בחירת הקהל - התקפה נבחרת העונה

בחירת הקהל - תגלית העונה

בחירת הקהל - שחקן העונה

בחירת הקהל - הפתעת העונה

פירוט החלטות המאמנים:

בחירת המאמנים- שחקן העונה

בחירת המאמנים- קישור נבחרת העונה

בחירת המאמנים- שוער נבחרת העונה

בחירת המאמנים- הגנה נבחרת העונה

בחירת המאמנים- התקפה נבחרת העונה


כתבות נוספות