טבריה ויפו מתכוננות לגמר המחוזות המותח. אבו שאקר: "תלוי רק בנו". אבו ריא: "מי שילחם י

עירוני טבריה ומכבי קביליו יפו מתכוננות לגמר המחוזות שיתקיים בשישי (15:15) בנתניה. מוחמד שאקר: "עם כל הכבוד לטבריה, הכל תלוי רק בנו". עלי אבו ריא: "מכבדים את קביליו יפו אבל אין פה פייבוריטים, מי שילחם יותר ינצח". 

ביום שישי הקרוב ייפגשו עירוני טבריה ומכבי קביליו יפו לגמר המחוזות באצטדיון נתניה. שתי הקבוצות עברו מסע מפרך ומפתיע. יפו בגזרה הדרומית הצליחה לעבור שלב אחרי שלב כשלא מעט סימנו את יריבותיה כפייבוריטיות ומנגד, במחוז הצפוני על אף העיסוק סביב בעיות השכר ושחרור השחקנים, הצליחה טבריה לעבור את שתי הקבוצות מהטובות והבכירות בליגה הפועל אום אל פחם והרצליה ושנה נוספת מגיעה לגמר המחוזות, מה שמוכיח מחדש כמה היא "קבוצת פלייאוף טיפוסית". 

בסגל מכבי קביליו יפו יתמודד מוחמד ג'בארין(אבו שאקר) שהצטרף לקבוצה בינואר האחרון ועשה חצי עונה מצוינת. בצד טבריה יתמודדו מהראן אבו ריא ועלי אבו ריא, אשר יתפקדו בחוליית ההגנה של הקבוצה מעיר הכנרת. שוחחנו עם שני הצדדים לקראת המפגש המסקרן ביניהם בשישי הקרוב שבסיומו רק רק אחד יעלה לשלב הבא והנחשק בו יפגוש את קבוצת הליגה הלאומית. 

איך ההכנות של השבוע האחרון, יש התרגשות מהמעמד?

אבו שאקר: "בטח שאני מתרגש, זאת פעם ראשונה שאני מגיע לשלב כזה". 

עלי אבו ריא: "ברור ממשחק למשחק שיש התרגשות אבל שמתחיל המשחק שמים הכול בצד ומתרכזים במשחק. יש לנו ימיים להתאמן טוב וללמוד את היריב, אנחנו סומכים על אילן שיכין אותנו על הצד הטוב ביותר, נבוא כמו בכל משחק ונמשיך לתת את המקסימום".

עלי אבו ריא  / צילום: עודד חסין "דאבל פס"

כשהצטרפת ליפו/טבריה, ציפית שתגיע לשלב כזה?  אבו שאקר: "לא ציפיתי באמת שנגיע לשלב כזה ולא בגלל שאנו לא יכולים, אלא בגלל שלא היה לי מידע עד כמה הקבוצה הזו מצוינת". 

עלי אבו ריא: "כשהגעתי לקבוצה ידעתי שיהיה לי קשה, אבל אני תמיד האמנתי בעצמי. עבדתי קשה בכל אימון עד שאילן נתן לי את הצ'אנס ולקחתי את ההזדמנות בשתי הידיים ואני מאוד שמח לאן שהגענו. הגענו לאן שהגענו בזכות החדר הלבשה הבריא והמחובר ועם הרבה עבודה קשה".

עד כמה אתם מאמינים בעצמכם שאפשר להגיע עד הסוף ולהגיע לליגה הלאומית? אבו שאקר: "הולכים עד הסוף  ובעזרת השם ביחד נגיע לליגה הלאומית". 

עלי אבו ריא: "שחקן כדורגל צריך תמיד להאמין בעצמו אפילו אם משחק נגד קבוצות מליגות יותר גבוהות. מצפה לנו משוכה לא פחות קלה מאום אל פחם והרצליה, אבל אנחנו נבוא עם הצניעות והעבודה הקשה שלנו ומאמינים שיכולים לעשות את זה".

מוחמד שאקר / צילום: מאיה לוי

שתי הקבוצות יריבות חזקות, מי הפייבוריטית במפגש הזה? 

אבו שאקר: "עם כל הכבוד לטבריה שהם קבוצה טובה אבל הכל תלוי בנו. אם נכין עצמנו טוב מאוד לפני המשחק כמו בכל פעם אז ננצח".

עלי אבו ריא: "אנחנו מאוד מכבדים את קבליו יפו, אם הם הגיעו לגמר המחוזות זה אומר שהם קבוצה טובה וקשה. לא מאמין במילה פייבוריט, מי שיאמין יותר וילחם יותר ינצח את המשחק ואני מאמין ומקווה שזה יהיה אנחנו בעזרת השם"

ברמה האישית השתלבתם מצוין בקבוצות, יש מחשבות על המשך הדרך גם אם לא תעלו לליגה הלאומית? 

אבו שאקר: "קודם כל מהיום הראשון לי בקביליו הרגשתי שאני בן בית, קיבלתי תמיכה ואהבה מהמאמן, מהשחקנים היקרים, מהקהל המדהים ומההנהלה המצוינת. עכשיו כל המחשבה שלי במשחק הבא ובקשר לעונה הבאה אלוהים גדול".

עלי אבו ריא: "יש לנו משחק על עונה שלמה שזה ייתן דחיפה אדירה לכל השחקנים ולא רק לי באופן אישי. כל שחקן רוצה להתקדם ולשחק ברמות הכי גבוהות שיש, הראש והבלב שלי בטבריה העונה ואחרי שנסיים אותה נחשוב מה יהיה לקראת העונה הבאה". 

#עירוניטבריה #מכביקביליויפו

כתבות נוספות