טל בנין: "לא מנהל משא ומתן עם ההנהלה דרך התקשורת. החוזה שלי ברור"

בני סכנין סיימה את העונה עם ניצחון על הפועל עכו במחזור האחרון. בנין: "עמדתי בציפיות. כל אחד שרץ לתקשורת לבכות למה הוא לא משחק יודע בדיוק באיזה עקרונות היה צריך לעמוד. ההנהלה? לא מנהל משא ומתן דרך התקשורת. החוזה שלי ברור".

בני סכנין התארחה אמש בעכו למחזור הסיום של הליגה כשמבחינת תוצאה אין משמעות למשחק, אלא הוא "לפרוטוקול בלבד" ומעניק הזדמנות לעלות על כר הדשא בפעם האחרונה. מי שנכנס להרכב הקבוצה לאור היעדרותם של פאס שהודיע על פרישה, גנטוס הפצוע וחטאב המורחק הוא הבלם עלאא אבו סאלח.

מבחינה מקצועית, המשחק נפתח לטובתה של עכו שעלתה ליתרון כבר בדקה ה-9' משער של אוהד רבינוביץ', אך הצליחה להשוות בדקה ה-35' משער של ג'ורדן פושה שאף הכפיל את היתרון של קבוצתו בדקה ה-73' וקבע ניצחון 2-1 לבני סכנין במחזור הסיום של העונה.

משחק אחרון לעונה

המאמן טל בנין אמר בסיום: "שלושה וחצי חודשים, כמעט ארבעה שנראים כמו תקופה הרבה יותר ארוכה. האמת שאני מרגיש חיבור טוב עם סכנין, בסך הכל בפרק זמן שהגעתי מה שעשיתי בסכנין כשהגעתי לכאן לבד אני מרגיש שעמדתי בציפיות. אפשר לקחת דוגמאות מקבוצות אחרות שעשו שינויים הרבה יותר מוקדם ומבחינת מגמת המשחק מעט מאוד דברים ראו במיידי". 

על המשך דרכו: "אני הגעתי לסכנין ואחד העקרונות שלי היה לא להגיע עם אופציה אלא מינימום לעונה וחצי, אני חתום לעונה הבאה ולכן כל הפסטיבל הזה סביב מאמנים הוא רק דיבורים. דברים יכולים לקרות גם בכדורגל ובסכנין מכירים את הדרישות שלי במידדה ונמשיך יחד. יודעים שתהיה קבלת החלטת קשות עבור הרבה מאוד שחקנים גם ולא פשוט לעמוד בסיטואציה הזו אבל אני התעלמתי עד היום והותקפתי המון ברמה האישית, ברמת האדם, הדברים יצאו קצת מכלל שליטה ויצרו מציאות שללא קיימת. מי שנמצא בקבוצה יודע מה הדברים". 

עוד הוסיף בנין: "אני מאמן כדורגל, השתדלתי שלא לזוז הצידה מההתמקדות במשחק עצמו, ביקשו ממני דרך והייתה דרך אי אפשר להגיד שלא הייתה דרך. השחקנים שחושבים עליהם בעתיד קיבלו במה. חלק מרוצים יותר וחלק פחות אבל בסופו של דבר הגעתי לשנה וחצי כדי לבנות משהו בעונה הבאה".

טל בנין

צילום: נזיה סולטאן

על סגל הקבוצה והאירועים האחרונים: "יש סגל גדול מדי לקבוצה כמו סכנין, כשמדובר בשחקנים שיש יותר מדי זה מפריע להתנהלות היומיומית. אני לא צריך לרצות אף אחד אבל כדי לבחור את הסגל יש כללים שצריך לעמוד בהם וכל אחד שרץ לתקשורת לבכות למה הוא לא משחק יודע בדיוק באיזה עקרונות הוא היה צריך לעמוד ולאן היה צריך להגיע. הוציאו דברים החוצה בצורה קצת נבזית ולא הוגנת. החלטתי שלא להגיב ולבלוע את הצפרדעים אבל גם לי יש גבול, גם אני זקוק לתמיכה. באיזשהו שלב עמדתי לבד בחזית אבל זה גם חלק מהעניין. עברתי דברים קשים יותר כשחקן וכאדם. אני לא מרגיש שאיבדתי שליטה גם לא על חדר ההלבשה, יש שחקנים שאיבדו שליטה כי יש דרישות מקצועיות שהם לא יכולים לעמוד בהם".

על עלאא אבו סאלח שנכנס להרכב אחרי תקופה ארוכה: "הוא יכול לטעון הרבה דברים. בסופו של דבר אם הייתי הולך דווקא אז יכולתי ללכת ראש בקיר ולתת למישהו אחר לשחק. אני ענייני והכל מקצועי, מי שמנסה לומר אחרת הוא גנב דעת שלא מסוגל להילחם על המקום שלו ולייצג את עצמו כספורטאי".

על ההנהלה וההתקשרות בין הצדדים להמשך: "אני לא מדבר עם ההנהלה של סכנין דרך התקשורת אלא רק דרך פגישה. כל מה שצריך לומר אמרתי ודרך התקשורת אני לא מנהל משא ומתן, מה גם שהחוזה שלי הוא ברור". 

#בניסכנין #טלבנין

כתבות נוספות