שלושה חשודים מאום אל פחם נעצרו בגין אירועי המשחק מול טבריה, דו"ח שיפוט חמור הוגש

שלושה חשודים מאום אל פחם נעצרו בגין אירועי המשחק האחרון מול עירוני טבריה. דו"ח שופט חמור על תקריות המשחק: "ספגנו קללות ואיומים, זרקו אבוקות על הרכבים שלנו וירקו על העוזר". אחמד אבו אלעם: "נחצה קו אדום רחב באום אל פחם, נגיש תכנית למיגור האלימות". 

דוברות המשטרה הודיעה הבוקר בהמשך לרצף האירועים מאז המהומות סמשחק מול טבריה כי: "המשטרה עצרה אתמול 3 חשודים (תושבי אום אל פאחם, 19, 49,33) ועיכבה קטין נוסף (15,אא"פ) אשר שוחרר בתנאים מגבילים בחשד להשתתפות בהתפרעות האלימה שהיתה שלשום (6.5.18) במגרש הכדורגל בעיר. כזכור, עם סיום המשחק החלו יידוי אבנים וחפצים נוספים מיציע הקבוצה המקומית לכיוון שחקני ואוהדי הקבוצה האורחת. כתוצאה מיידוי האבנים נפצעו באורח קל קצין משטרה ו 2 מאבטחים. 

כוחות המשטרה שהיו במקום אבטחו את שחקני ואוהדי הקבוצה האורחת וליוו אותם בדרכם הבטוחה החוצה. היום יובאו 3 החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בחדרה".  

השוטר מפונה לקבלת טיפול

עוד הוסיפה והדגישה המשטרה כי "למרות התפרעות אוהדי קבוצת המקומית, חלק מאוהדי אותה הקבוצה גילו אזרחות טובה, עזרו לכוחות השיטור והאבטחה ומנעו גילויי אלימות נוספים כלפי אוהדי ושחקני הקבוצה האורחת. המשטרה תמשיך לפעול במלוא הנחישות על מנת להאבק באלימות בכלל ובספורט בפרט ותפעל למצות את הדין עם הפורעים". מי שבלט מנסה לסייע בין אנשי הקבוצה האורחת והמתין עד גמר האירוע בתוך תחומי המגרש הוא קפטן הקבוצה קילאני קילאני. בדו"ח השופט החמור נרשם: "בדקה ה-83' נכבש שער היתרון של עירוני טבריה ע"י כפיר בן דוד שבחר לחגוג מול המצלמות ולהקדיש לאשתו ב'נשיקה', מהלך זה גרם להתחממות האווירה ונזרקו כיסאות, כוסות ובקבוקי פלסטיקלעבר המגרש מיציע אום אל פחם. המשחק הופסק ל-3 דקות וחודש אחרי התערבות המשטרה וכוח האבטחה. יש לציין שכובש השער סימן לקהל של אום אל פחם שהתנועה שעשה היא למצלמות ולא לקהל. עם שריקת הסיום נזרקה אבוקה למגרש, כיסאות ובקבוקי פלסטיק. בנוסף, אוהדי אום אל פחם ירקו על העוזר שירד לחדר ההלבשה. יש לציין שחבר הנהלת אום אל פחם התפרץ לעברי בקללות ואיומים תוך שימוש בתנועות ידיים מאיימות מעליבות ותוקפניות . ללא נוכחות כוח השיטור מסביבי המצב היה חמור יותר. יש לציין גם כשירדתי לחדר ההלבשה בליווי משטרתי גדול גם מנהל הקבוצה קילל וגידף אותי בקללות ואיומים במהלך הירידה בחדר ההלבשה תודות לכוחות האבטחה והשיטור שמנעו ממנו להתקרב אליי. אחרי המשחק אנשי טבריה שחקנים קהל והנהלה נשארו כשעה וחצי בתוך המגרש בהוראת המשטרה, כנ"ל לגבי צוות השיפוט שנאלץ להמתין כשעתיים בתוך חדר השופטים עד שהצליחו להוציא אותנו בדרכי מילוט וחטפנו "מטר" קללות ואיומים מחבר ההנהלה ואנשי אום אל פחם. במהלך הימצאותנו בחדר השופטים, נזרקו אבוקות לעבר הרכבים שלנו ונשמעו קולות נפץ מחוץ למגרש".

כפיר בן דוד / צילום: איהאם ג'בארין

יו"ר הקבוצה אחמד אבו אלעם הגיב לאירועים ואמר: "נחצה קו אדום רחב באם אל פחם. יש לנו בעיה גדולה בעיר כשגל אלימות משתולל אבל במשחק הייתה הסיבה וזה מוכח בוידאו שבידינו בו רואים את ההתגרות של שחקני טבריה בקהל ואי תגובתו של השופט נאאל עודה שלצערי בחר לא להגיב, מה שהלהיט את היציעים לא מקובל עלינו שזה גלש לאלימות פיזית ופגיעתו של השוטר אבל גם מצידנו אני באופן אישי הלכתי למכולת ודאגתי לשתיה קרה ולקפה שיו"ר טבריה זוהר יצחק יכול להעיד על זה. כמו כן אף אוהד או שחקן מטבריה לא נפגע, היו הרבה מקרים בעבר שחווה אותם הכדורגל הישראלי והיו גרועים יותר אבל התערבות תקשורתית ופוליטית כזו עוד לא הייתה. מצער אותי שמכניסים פוליטיקה לספורט אבל אני יכול להבטיח לכולם שאנחנו בדרך הנכונה זה תהליך. היום תוגש תוכנית למיגור תופעת האלימות בספורט שהנחינו לפני חודש לאנשי ספורט והתרבות שיכינו אותה שלמנו עליה הרבה כסף. חבל שהתכנית תוצג אחרי המקרה. יש לנו הערכה רבה למפקד תחנת אם אל פחם ובימים הקרובים נבקר השוטר הפצוע".

אחת האבוקות שהושלכו / צילום: איהאם ג'בארין

צוות השיפוט בפתיחת המשחק / צילום: איהאם ג'בארין

#הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות