בתום 120 דקות מותחות: דאבור וזלצבורג הודחו מהליגה האירופית

לאחר מחיקת פיגור של שני שערים והארכה: מואנס דאבור וזלצבורג ניצחו 2-1 את מארסיי אך לא העפילו לגמר הליגה האירופית(3-2 בסיכום הכללי).

משימה קשה במיוחד הייתה אמש למואנס דאבור וחבריו בזלצבורג במסגרת גומלין חצי גמר הליגה האירופית. רד בול זלצבורג רצתה לשחזר את ההישג האדיר שעשתה ברבע הגמר כאשר הצליחה לחזור מפיגור של-4:2 נגד לאציו וניצחה אותה 4:1 בדרך לחצי הגמר ומה שהיה עליה לעשות הפעם הוא למחוק פיגור של שני שערים מהמשחק הראשון במארסיי ולנצח בהפרש של שלושה שערים על מנת להעפיל לגמר שייערך בפארק אולימפיק בליון בפעם השנייה בהיסטוריה לאחר שעשו זאת בשנת 1994, אך הפסידו לאינטר.

זה היה קרוב ומותח. דאבור

צילום: האתר הרשמי רד בול זלצבורג

הדקות הראשונות של המשחק היה בשליטת האוסטרים שהיו העדיפים ודאבור אף רשם ניסיון משלו עם בעיטה שנהדפה על ידי שוער מארסיי, אך בכל זאת המחצית הסתיימה בתיקו מאופס. בדקה ה-53' דאבור כן הצליחה לתרגם את העדיפות לשערים ואמאדו היידרה לאחר מבצע אישי כבר שער יתרון מרשים.

בדקה ה-65' החלום היה נראה כבר קרוב מתמיד. זלצבורג הצליחה לכבוש שער נוסף, הפעם היידרה בתפקיד אחר כששלח לתוך הרחבה של מארסיי כדור מסוכן ושהורחק לרגליו של שלאגר אך האחרון לא הצליח להפוך אותו לשער, לעומתו של סאר שהצליח לחתום את המשימה ולהכניס את הכדור הזה פנימה.

כתוצאה מהשער השני של זלצבורג, הקבוצות יצאו להארכה. דאבור וחבריו הצליחו להחזיק עד הדקה ה-116' בה רולאנדו כבש את השער המצמק למארסיי שקבע את גורלה של זלצבורג והדיח אותה מהמפעל. שלוש דקות לאחר מכן ורגע לפני שריקת הסיום זלצבורג גם נותרה בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של היידרה.

מואנס דאבור לאחר המשחק

צילום: האתר הרשמי רד בול זלצבורג

דאבור השלים 120 דקות במשחק אמש, ובסך הכל 14 הופעות בליגה האירופית בהן כבש 5 שערים (שניים נוספים במוקדמות) ובישל עוד 3 שערים. דאבור, שנמצא בעונה מוצלחת מאוד, לקח קשה את ההדחה ונצפה אף מזיל דמעה. החלוץ הישראלי המצטיין ללא ספק היה חלק ממסע היסטורי שהיה יכול להיות מתוק עוד יותר, אך גם הישג חצי הגמר הוא גאווה עבורו.

#מונאסדאבור

כתבות נוספות