כסייפה ניצחה את רהט במשחק המבחן ועלתה על חשבונה לליגה ב'

דרמה גדולה בדרבי הנגב הדרמטי. כסייפה ניצחה את רהט במשחק המבחן והורידה אותה לליגה ג': "עשינו היסטוריה, הגיע לנו". 

יותר מ-1000 אוהדים הגיעו לצפות במשחק שהתקיים במגרש הי"א באשדוד שם נפגשו רהט וכסייפה למשחק המבחנים. צעירי רהט ומאמנה חסן עתאיקה סיימו את העונה במקום ה-14 בליגה ב' דרום ב' ולאחר שהפסידו במשחק הפלייאוף הראשון לבית"ר גבעת זאב, נאלו להתייצב למשחק ההישרדות מול כסייפה שסיימה במקום ה-2 בליגה ג' דרום אחרי בית"ר קרית גת שהעפילה ישירות לליגה ב' ועברה את כל משחקי הפלייאוף עד לרגע האמת מול הקבוצה מליגה ב'.

 חגיגות בכסייפה

צילום: עבדאללה אלנאסר 

כסייפה הייתה העדיפה לאורך המשחק כאשר הרחקתו של מוחמד אבועליון בדקה ה-60'  שיבשה את התכניות  של רהט לחזור למשחק, אחרי שכבר נקלעה לפיגור משער של הישאם אלעתאמין בדקה ה-32' והפיגור הפך לכפול בדקה ה-70' כשקבע נאדר אלקרינאווי את תוצאת המשחק 2-0 לזכותה של כסייפה שעשתה היסטוריה. רהט, עיר גדולה בנגב, לא מצליחה למצוא את עצמה בליגות בכירות יותר בכירות וכעת תיאלץ להתכונן לדרבי בליגה ג' מול יריבתה העירונית. 

שחקן כסייפה דיאא אבועיאדה אמר בהתרגשות לאחר המשחק: "ההרגשה מדהימה, עשינו היסטוריה בכפר כסייפה. לא היה קל לעלות מהפלייאוף אבל הגיע לנו עשינו עונה מדהימה והגיע לנו לעלות".

עשו היסטוריה

רואים שבשנים האחרונות אין הרבה קבוצות בנגב שמחזיקות מעמד, יש לכם את היכולת לבנות קבוצה שתישאר כמה שנים בליגה ב'?  "זה נכון בגלל זה באתי לאמן בכפר שלי, יש לי ניסיון יותר מליגה ב׳ ואחרי שהעלינו את כסייפה ליגה אנחנו רוצים להמשיך להתקדם ולכוון גבוהה יותר. אני מקווה שיתמכו בנו בתקציב טוב ולא נעצור בליגה ב׳".

יש הרבה כישרונות בדרום במיוחד בישובים הבדואים, לאן הם נעלמים ואיך מקדמים אותם?  "קשה מאוד לקדם אותם כי אין תנאים. עכשיו בכסייפה יש לנו נערים ונוער ואני מקווה שבשנים הקרובות יהיו הרבה כשרנות שנשמע עליהם בליגות גבוהות. אני מקווה שישקעו בספורט ובכדורגל ואז נראה תוצאות". 


כתבות נוספות