כפר כנא תסיים את העונה בחמישי מול מגדל העמק. מלכה: "מקווה לנצח ולסיים מלך השערים של הליגה"

על אף צניחתה של כפר כנא לתחתית: החלוץ מוטי מלכה מוביל את טבלת הכובשים של הליגה וינסה לקטוף את תואר מלך השערים במחזור האחרון. פאיד חסון וחניכיו יסיימו את העונה בחמישי הקרוב(15:45) בו יארחו את מגדל העמק.

אחת האכזבות העונה של ליגה א' צפון היא הפועל כפר כנא. הקבוצה שהדהימה את הליגה במחזורי הפתיחה של העונה ואף טעמה את המקום הראשון, לבסוף התדרדרה לאחר שלא הצליחה להתאושש ממשבר והתמקמה במרכז הטבלה ואף התדרדרה מטה ללא סיכוי להגיע לפלייאוף וללא סכנת ירידת ליגה, כך שהמטרות הפכו מקבוצתיות לאישיות יותר.

אחת מאותן מטרות אישיות של שחקני כפר כנא שייכת לחלוץ הרכש שלה מוטי מלכה אשר על אף העונה ההפכפכה והלא מוצלחת של קבוצתו, הוא מוביל את טבלת כובשי השערים בליגה עם 16 שערי ליגה במאזנו. המשחק הראשון של מלכה עוד מהדהד לכולנו וייזכר לאחד המשחקים המפתיעים של פתיחת העונה כשכבר במחזור הראשון כבש החלוץ רביעיית שערים מול מ.ס טירה וזו הייתה גם הצהרת כוונות שמדובר בחלוץ שובר שוויון עבור קבוצתו של פאיד חסון. מלכה המשיך במומנטום של הקבוצה וכבש בשלושת המשחקים לאחר מכן שלישיית שערים נוספת שהציבה אותו בצמרת טבלת הכובשים של הליגה.

מוטי מלכה

צילום: אבי רביבו

נקודת המפנה של מלכה וכפר כנא החלה אי שם בחודש אוקטובר כאשר הקבוצה רשמה ניצחון יקר על הרצליה, אלא שהחל מאותו יום בהרצליה, במשך שמונה מחזורים לא הצליחה לשוב למסלול הניצחונות, מה שבאופן אוטומטי הרחיק אותה ממטרות הצמרת והציב בפניה מטרה חדשה שהייתה להתרחק מהתחתית ובדומה לכניסתו של מלכה למומנטום החיובי של הקבוצה, כך הוא נכנס גם למומנטום השלילי שלה והחלוץ רשם תקופת בצורת של שמונה משחקים ללא כיבוש שנעצרה מול הפועל בית שאן שם הביסה בתוצאה 4-1 ומאז ועד היום מלכה בשת"פ מצוין עם שחקני ההתקפה בקבוצתו שב למגמת שיפור שעל אף תקופת היובש, החזירה אותו לראש טבלת כובשי השערים של הליגה והוא יכול לסיים את העונה הסדירה ולקטוף את התואר הנחשק אילו ישמור על מאזנו עד לסיום המחזור האחרון שיתקיים בימי חמישי ושישי הקרובים.

שוחחנו עם החלוץ מוטי מלכה שראשית התייחס לתקופה האחרונה ומטרותיו האישיות: "הייתה לנו חצי עונה טובה בהתחלה ואחר כך פתחנו את החצי השני גרוע מאוד, גם אני מבחינה אישית נקלעתי למשבר קטן. לקראת ה'פיניש' חזרנו לנצח וחזרתי לכבוש, אמנם יכולנו לעשות 'פיניש' יותר טוב אבל נקווה לנצח את מגדל העמק במחזור הסיום ונסיים בטעם טוב, מקווה שאכבוש גם שערים כדי לסיים מלך השערים של הליגה".

יסיים מלך השערים? מלכה(משמאל)

צילום: אבי רביבו

על הקושי להישאר חדורי מוטיבציה על אף מיקום הקבוצה והעובדה שלא היו יכולים להשיג מטרות בצמרת: "באופן אישי אני מקצוען, זו העבודה שלי. יש תקופות טובות ויש פחות אבל אני משתדל להישאר ממוקד כל הזמן. זה סיטואציה פחות כיפית שהבטחנו הישארות מוקדם ומנגד איבדנו סיכוי לצמרת מוקדם אבל זה המצב. אנשים רואים ושומעים אותנו וכל שחקן פה גם חושב על עצמו. העתיד? הכל פתוח אבל כרגע מתרכז במשחק האחרון".

#הפועלכפרכנא #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות