אום אל פחם סיימה בתיקו מול טבריה. הדרי: "תוצאה שמשרתת את אינטרס המיקום"

תיקו 2-2 בין עירוני טבריה להפועל אום אל פחם. הקבוצה מעיר הכנרת הובילה עם צמד שערים של כפיר בן דוד ואושרי טוויל במחצית, אך חניכיו של שמעון הדרי השוו את התוצאה משערים של אילון אלימלך ותימור אביטן. הדרי:"בחצי הראשון לא היינו פה, אבל בחצי השני היינו פה ובגדול". עלי אבו ריא: "היינו צריכים לשמור על היתרון". אום אל פחם שמרה על המקום השני, טבריה נכנסה לחמישייה הראשונה. 

 

הפועל אום אל פחם התארחה היום(שישי) במגרש בטבריה למשחק במסגרת סוף העונה הסדירה ורגע לפני שהיא מתחילה את קרבות הפלייאוף. עבור אום אל פחם מדובר במשחק שיכול להבטיח את הימצאותה במקום השני אשר מארח את משחקי הפלייאוף ואילו עבור טבריה מדובר בצעד חשוב לעבר הבטחת מקומה בחמישייה הראשונה.

 שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

 

המחצית הראשונה הייתה שייכת למארחת עירוני טבריה שהייתה העדיפה על כר הדשא, הגיעה למצבים מסוכנים וגם מימשה אותם לשערים. כבר בדקה ה-5' כפיר בן דוד בבעיטה שטוחה ולא חזקה מדי, שלח את הכדור לתוך שערו של עומר מוסא וקבע יתרון 1-0 מהיר לקבוצתו. 

 

אום אל פחם מצדה ניסתה להגיב ואיתמר כהן, שפתח בהרכב במקומו של פיראס עקל המוצהב, שלח כדור טוב לבן לולו בתוך הרחבה, ממנו עבר לאחמד נהיה אך שני ניסיונות הבעיטה של הקשר נבלמו בהגנת הטבריינים. בדקה ה-33' טבריה הצליחה להכפיל את היתרון ששיקף את העדיפות שלה על כר הדשא באמצעות שער שנגח פנימה אושרי טוויל מכדור מצוין ששלח לו שלום עקיבא, הבולט על כר הדשא שהצליח לאיים עוד מספר פעמים על השער בעצמו.

 שחקני אום אל פחם וטבריה/ צילום: עודד חסין "דאבל פס'

 

טבריה ירדה להפסקת המחצית ביתרון 2-0, אך במהלך המחצית השנייה לא הצליחה לשמור גם על היתרון וגם על היכולת. אום אל פחם מצדה השתפרה מאוד וניכר ששני שינויים מרכזיים עשו את שלהם הן בהכנסתו של הקשר אודי כהן למרכז המגרש והן בחילוף בין מקומותיהם של תימור אביטן ומשה בן לולו כשהאחרון עבר לשחק בכנף בעוד תימור אביטן שב לשחק בחוד והוכיח שהעמדה הזו מתאימה לו הרבה יותר. 

 

בדקה ה-50' הגיע הרגע לו ציפתה אום אל פחם בהדרכת מאמנה החדש שמעון הדרי שלראשונה עמד על הקווים, אילון אלימלך ניצל טעות בהגנת הטבריינים וצימק את התוצאה, מה שנתן מוטיבציה גבוהה יותר לשחקני אום אל פחם שעל אף הפיגור אליו נקלעו, המומנטום חד משמעית שייך להם כרגע. עשר דקות לאחר השער של אלימלך, תימור אביטן כבש את השני ובכך השלים את המשימה ומחק את הפיגור אליו נקלעה קבוצתו. 

אחמד שיבל ומחמוד עבאס בסיום המשחק

 

שתי הקבוצות חיפשו להכריע את המשחק, טעות של עומר מוסא כמעט נוצלה על ידי לירון אלימלך ובעיטה אדירה של עידן ויצמן פגשה את המשקוף דקות בודדות לפני הסיום. מנגד, התקפת אום אל פחם הצליחה להגיע גם היא למצבים מסוכנים שכמעט והכריעו את המשחק אך בסופו של דבר התוצאה נותרה בעינה 2-2 וחלוקת נקודות בין הקבוצות שמשאירה את אום אל פחם במקום השני ובהפרש נקודה מהרצליה ומכניסה את טבריה לחמישייה הראשונה מעל הפועל ירושלים בזכות הפרש שערים, מה שאומר שיש סיכוי גבוה לקבוצות להיפגש בקרוב מאוד במסגרת משחקי הפלייאוף. בסיום המשחק גם נצפה משה בן לולו אוחז את רגלו ומקבל טיפול.

 

מאמן אום אל פחם שמעון הדרי אמר בסיום: "שלושה משחקים מאז שהגעתי(כולל המשחק הבא) זו הכנה לפלייאוף מבחינתנו, המיקומים פחות עניינו אותי אלא עניין אותי לראות איך הקבוצה שלי משחקת. בחצי השני לא היינו פה, אבל בחצי השני היינו פה ובגדול. אום אל פחם בנתה קבוצה טובה, לא הגעתי כדי להעביר את הזמן אלא באמונה בשחקנים ובהנהלה שנותנים אווירה אופטימית". 

החלפות חיוכים בפתיחת המשחק

 

על חסרונם של השוער אחמד שיבל והקשר פיראס עקל הוסיף: "פסיכולוגית החיסרון של שיבל ושל עקל השפיע, בצד המעשי השוער השני היה בסדר גמור אבל אני מאמין שאחרי שכולם יחזרו אנחנו ניראה במשחקי הפלייאוף קבוצה מסודרת ומאורגנת בדרך למטרה שלה".

 

בצד טבריה, אמר המגן עלי אבו ריא: "אנחנו מאוכזבים אחרי שהובלנו ביצרון שני שערים והיינו אמורים לשמור על התוצאה ניצחון היה נותן לנו ביטחון להמשך הדרך אבל זה הכדורגל מסתכלים קדימה. באופן אישי חיכיתי להזדמנות שלי, אחרי שהמאמן אילן נתן לי לשחק לקחתי את הזדמנות בשתי ידיים וממשחק למשחק הצגתי יכולת טובה יותר ואני מודה לאילן על ההזדמנות. לגבי הפלייאוף? קודם כול יש לנו משחק קשה שבוע הבא צרכים לעבור אותו בשלום, אחרי זה נדבר על הפלייאוף". 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload