טל בנין: "לאור שתי ההרחקות אפשר להיות מרוצים מהנקודה"

תיקו 2-2 ביתי לבני סכנין מול מכבי פ"ת: לידור כהן העלה את המלאבסים ליתרון, פושה ואזולאי הצליחו לעשות מהפך עד שטאדה השווה בפנדל. פאס ואבידור הורחקו. בנין: "לאור שתי ההרחקות אפשר להיות מרוצים מהנקודה. השחקנים שהושעו? מי שלא בסגל זה החלטה מקצועית בלבד".

בני סכנין אירחה אמש(ראשון) את מכבי פ"ת במגרשה הביתי בדוחא. סכנין, לאחר אירועי השבוע האחרון, הגיעה לאחר ההפסד להפועל אשקלון במטרה לרשום ניצחון ביתי נוסף בדוחא. מבחינת הרכב הקבוצה, מי שנותרו בחוץ הם עידן שמש ועלאא אבו סאלח אשר היו בראש הכותרות השבוע. מנגד, אמיר חלאילה כן קיבל מקום בסגל. מי שחזרו לאחד עשר של בנין הם יובל אבידור וג'ורדן פושה אשר ריצו עונש הרחקה במשחק האחרון.

שחקני סכנין מול מכבי פ"ת

צילום: עובאדה אכתילאת

המשחק נפתח במומנטום של האורחת שהתעלתה על הקבוצה המקומית. כבר בדקה ה-3' נשרק כדור עונשין לזכותה לאחר עבירה שביצע קנדיל על שחקנה של פתח תקווה תאי בריבו, אך למזלה של סכנין לידור כהן החמיץ אותו ושוערה המצוין של סכנין כיפר על הטעות. לרוע מזלה, שש דקות לאחריו כהן הצליח לכפר על ההחמצה וכבש שער משלו. סכנין אמנם הייתה בפיגור, אך זה לא מנע ממנה לחזור למשחק ולהשתלט עליו עד תום המחצית. בדקה ה-23' פושה רשם החמצה ענקית מכדור שקיבל מול השער אך לא הצליח לשלוח אותו בזמן לעבר שערה של פתח תקווה. ארבע דקות לאחר מכן הגיע שער השוויון המיוחל, פיראס מוגרבי הרים כדור קרן ופושה בנגיחה שלח את הכדור פנימה וקבע 1-1 בין הקבוצות.

סכנין המשיכה לשלוט על כר הדשא וזה בא לידי ביטוי גם בשער יתרון. מרשיץ' שלח בעיטה חופשית ואזולאי בנגיעה קבע מהפך לזכות סכנין שירדה ביתרון 2-1 להפסקת המחצית. סכנין נחלשה במחצית השנייה, ואף ניצלה משער בטוח באמצעות הצלה של הבלם מרון גנטוס מהקו. בדקה ה-72' החלה נקודה המפנה של המשחק כאשר יובל אבידור ספג הרחקה מכרטיס צהוב שני לאחר עבירה שביצע ברחבה ופתח תקווה ניצלה את כדור העונשין מ-11 מטרים והשוותה את התוצאה.

שחקני סכנין חוגגים

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-80' ביצע בנין חילוף כשהכניס את תמבי סגס במקומו של פושה כשעד לדקה זו ביצע רק חילוף אחד כשהכניס את איהאב גנאים במקומו של מרשיץ'. בדקה ה-90' חלה תפנית נוספת כאשר הבלם אברהם פאס הורחק לאחר כניסה חזקה ברגליו של רומאריו פיראס וספג בעקבותיה כרטיס אדום ישיר. פאס ירד מתוסכל ישירות לחדרי ההלבשה. בדקה זו נכנס וונדרסון במקומו של פיראס מוגרבי וסכנין הצליחה שלא לספוג שער נוסף וסיימה את ההתמודדות בתיקו. סכנין אמנם יצאה עם נקודה ולא הפסידה את המשחק, אך ההתפתחויות של הדקות האחרונות שינו את פניו לחלוטין לאחר שכבר הצליחה להשתלט על המשחק ולעשות מהפך.

המאמן טל בנין אמר בסיום המשחק: "הגענו למצבים, גם כשהובלנו-2:1 חיפשנו להגדיל את התוצאה ולמרות שהגענו למצבים לא הצלחנו לעשות את זה, גם ספגנו פנדל שני שאין לי שום ספקות ולא משנה אם היה או לא היה אבל היה שיפוט טוב. לאור שתי ההרחקות אפשר להיות מרוצים מהנקודה. אני עושה וגם טועה, אין מה לעשות זה חלק מהעניין. אני הגעתי לפני חודשיים-שלושה, עשינו הרבה מאוד דברים מבחינת הגישה וסגל השחקנים ויש פידבק מאוד חיובי מהקהל".

ייעדר במשחק הבא. פאס

צילום: עובאדה אכתילאת

על משחק ההגנה: "ידענו שתהיה בעיה עוד מינואר ולכן אנחנו לוקחים את כל הלחץ והכובד לכיוון ההתקפה. בסך הכל אנחנו עושים עבודה טובה".

על הסגל הרחב בקבוצה: "אנחנו נמצאים בסיטואציה שיש הרבה שחקני סגל ולכן זה יוצר הרבה לחץ ורצון של שחקנים לשחק ולמרות התלונות אני חושב שאנחנו מתפקדים די יפה בסיטואציה הקיימת".

בנוגע לשלושת המושעים ומי מהם שהוצא מהסגל: "ההנהלה החליטה להחזיר אותם לאימונים, ההחלטה להוציא אותם מהסגל היא מקצועית".

#בניסכנין

כתבות נוספות